Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Trwałość D70

  1. #1

    Domyślnie Trwałość D70

    Witam
    Jakie przebiegi mają Wasze D70-ki.
    Czy ktoś z Was może wie na ile "klatek" przewidziany jest taki aparat i
    co oznacza w instrukcji zapis - konserwować raz na rok w przypadku zawodowego wykorzystania aparatu, tzn. co ile klatek?
    pzdr
    Gobi

  2. #2

    Domyślnie

    napewno na wiele klatek....

  3. #3

    Domyślnie

    To bardzo dobre pytanie.
    Napewno nie maja z tym problemu uzytkownicy analogowych
    aparatów hehe
    reakcja na to co widzę, codziennie nowe zdjęcia fotoblog
    coraz mniej amatorska fotografia

  4. #4

    Domyślnie

    na pewno wiele tzn. ile?
    Ile razy podniesie się lustro zanim przestanie się podnosić
    bo ilość naświetleń matrycy prawdopodobnie nie ma większego
    znaczenia.
    Ciekawe czy w tym względzie są jakieś "serwisowe" statystyki.

  5. #5
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Coz, na zadnej grupie dyskusyjnej jeszcze nie wykazano przypadku "zajechania" aparatu wiec ciezko powiedziec.

  6. #6

    Domyślnie

    Wbrew pozorom pytanie nie jest bez sensu. W warunkach amatorskich 10 rolek filmu (360 zdjęć) to dużo. A cyfrówką 1000 zdjęć w dwa tygodnie to chyba niewiele.
    Canonierzy twierdzą, że trwałość migawki (i mechaniki podnoszenia lustra) to około 150 000 zdjęć.
    Pozdrawiam,
    Krakus

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę, że jeszcze nikt z forumowiczów nie wypstrykał tyle zdjęć. Migawka powinna wytrzymać 50 000 zdjęć.

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem znajomego w serwisie. Twierdził , w co zresztą łatwo uwierzyć, że w lustrzankach jeśli były kłopoty, to najczęściej z transportem filmu, a nie lustrem, więc nie powinno być tak źle. Matryca, to "normalny" fotoelement, więc może paść na tej samej zasadzie, co procek, czy zwykła dioda, czyli prawdopodobieństwo procentowe, jeśli nie pomożemy jakimiś ekstremalnymi warunkami, raczej nikłe. Styki przy tak małym obciążeniu prądowym, o ile tylko nasz żółty brat przy składaniu kapnął choć trochę smaru technicznego, mogą nas spokojnie przeżyć, więc bez paniki Panowie.. focić i nie przejmować się
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie

    No cóż. Ja mam Nikona D 70 juz trzy lata i nigdy nie był w naprawie ( nie licząc czyszczenia matrycy z powodu zaplucia matrycy). Więc spoko.
    A tak na serio. W instrukcjach różne rzeczy piszą. Nie warto się przejmować...Naprawdę. Będzie jak będzie. Mam F 90X, który w życiu serwisu nie widział i hula hop.
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

  10. #10

    Domyślnie

    Aby być nieco uściślić to co napisałem, to Tom Hugan podał 50 000 zdjęć bezproblemowej pracy migawki tzn sprawnej w 100%. Co nie oznacza że przy 70 000 czy przy 10000 zdjęc będzie niesprawna, tylko może być nieco mniej precyzyjna.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •