Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Kurcze w życiu bym nie pomyślał, że większość zdjęć z 50tki Zdjęcia urzekające a 5, 7 i 8 to zupełna miazga

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    No i obrzydziłeś mi moje Beskidy za oknem

    Świetne zdjęcia. Co ciekawe na zdjęciach samo K2 jest z tego najmniej interesujące
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    No i obrzydziłeś mi moje Beskidy za oknem

    Świetne zdjęcia. Co ciekawe na zdjęciach samo K2 jest z tego najmniej interesujące
    Czy najmniej interesujące to oczywiście kwestia odbioru indywidualnego. Miejsce, z którego zrobiłem zdjęcie K2 leży na wysokości ok. 5000m, a K2 ma 8611m, czyli jest ponad 3,5km różnicy w wysokości. To tak jakby stanąć przed 15 Pałacami Kultury i Nauki. Robi ogromne wrażenie

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Nie wątpię, że to robi wrażenie, sam bym to chciał zobaczyć. Chodzi mi o to, że na pozostałych zdjęciach masz pionowe ściany, majestatyczne granie wyglądające na nie do zdobycia. A z tego ujęcia K2 wygląda łatwiej. Ot taki trawersik na dole po lodowcu, a potem po tym śniegu na 3/4 wysokości można wyjść, powinno tam być schronisko i piwo. Jest stromo ale nie pionowo, no takie większe Rysy
    Co nie zmienia faktu, że to świetne zdjęcie. Po prostu pozostałe są jeszcze lepsze.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  5. #15

    Domyślnie

    Może i K2 nie wygląda tu specjalnie groźnie, ale jak napisał autor to "Góra Gór".
    Dla mnie kwintesencją fotografii górskiej są zdjęcia K2 zrobione przez Vittorio Sellę.
    Będą kolejne?
    Nikon FX i Olympus m4/3

  6. #16

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem czytać książkę "Duchy K2" Mick'a Conefrey, którą gorąco polecam. To dokumentalna opowieść o pierwszych próbach zdobycia K2, w tym również o tych nieudanych, które pochłonęły wiele ofiar. K2, zaraz po Annapurnie, jest najbardziej śmiercionośną górą na świecie. Vittorio Sella to klasyka fotografii górskiej, której już chyba mało kto powtórzy. Nie tylko fotografował góry Karakorum, ale sam się też tam wspinał. Kiedyś nawet napisałem jego historię na swoim blogu, również zapraszam do lektury - https://gpiechowicz.photography/2020/vittorio-sella Oczywiście będą kolejne zdjęcia, chociaż jak już podałem linka do bloga, to na mojej stronie są również pozostałe zdjęcia z wyprawy. Może jeszcze coś z czasem dodam, a na pewno będę chciał napisać obszerniejszą relację wzbogaconą zdjęciami behind the scenes

  7. #17

    Domyślnie

    Przeczytałem materiał o Selli - bardzo dobra robota
    Chociaż nie nowość dla mnie, bo jestem nim zafascynowany od lat.
    Jego zdjęcia były zrobione ponad 100 lat temu, a wciąż zachwycają - jakością i tym co i jak pokazują.
    Duchy K2 też polecam - świetna książka zarówno dla pasjonatów gór jak i fotografii górskiej.
    Galerię obejrzałem, ale zdjęć tam na razie niewiele więcej - będę zaglądał czekając na nowe
    Nikon FX i Olympus m4/3

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Panie drogi, brak ciepłej wody przez dwa tygodnie by tam być (...)
    Przepraszam, trochę prywata... Ale Grześ, ty wiesz, tak bez "ciepłej wody"?
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  9. #19

    Domyślnie

    Fajnie że się pokazało mi w przypominajce. Przy pierwszym przeglądzie (teraz chyba na nowo po czasie) wybieram 05. Ale i tak wszystkie niezwykłe, jak i miejsca niezwykłe. Będzie jakiś cd?

  10. #20

    Domyślnie

    Piękne góry i super foto.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Roller base
    By doktor in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 18:19
  2. [ Reportaż ] Pakistan rulez...
    By remay in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 18:31
  3. Fenomen przyrodniczy, Pakistan.
    By adrian8308 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 00:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •