Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o astrofotografię, to inwestowanie w lepsze body/ obiektywy nie ma żadnego sensu. Wymiana D3300 na D750/810/850 da jakieś 0-2EV przyrostu jakości tani montaż pokroju star watchera sky adventurera czy azgti da już przyrost jakości na poziomie 5-7 EV i to za nieporównywalnie mniejsze pieniądze.

  2. #12

    Domyślnie

    Jeśli masz tylko 2 obiektywy Nikon F i to nie jakieś drogie, to bym nie inwestował w lustrzankę. Poszedłbym ML. Za moment może się okazać, że będą problemy z serwisowaniem lustrzanek etc. Ale jeśli... . To tylko D850 z wymienonych, to jest bardzo uniwersalny aparat. Używam od 3 lub 4 lat i naprawdę jestem zadowolony z niego.
    P.S
    Myślę, że można kupić taniej niż 13k z drugiej ręki z gwarancją fabryczną. Dużo fotografów "powariowało" na tle Z9 i sprzedają tanio dobre aparaty.
    Ostatnio edytowane przez leon001 ; 10-09-2022 o 17:05

  3. #13

    Domyślnie

    @leon001 - autor chce zamknąć temat w 10k a Ty proponujesz puszkę (świetną, ale jednak) za więcej
    Za to zgadzam się, że inwestowanie w lustrzanki w tych czasach, to średni pomysł. Jasne - można kupić sporo dobrego sprzętu, za fajne pieniądze, ale faktycznie wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że przyszłość należy do bezlusterkowców. Nikon z tego co pamiętam, już oficjalnie powiedział, że więcej DSLR nie będzie. Canon chyba to samo. Sony i Fuji już od dawna siedzą tylko w bezlustrach, więc....
    Ja przerzuciłem się z D810 na Z5. W dużym skrócie - wkur.... mnie rozmiar i waga, dużo mniej focę od lat, nie chciałem zbytnio dokładać kolejnych X/XX tyś do nowej puszki i szkieł.
    Sprzedałem wszystko pod DSLR, kupiłem Z5 i kilka szkieł i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Mniejszy, lżejszy, więcej "bajerów" itd. Jedyne czego czasami brakuje to matrycy z D810 Nie to że ta z Z5 (D750) jest zła, ale 36Mpix jednak daje więcej pola do popisu.
    Ale całościowo przesiadka na duży plus
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    @leon001 - autor chce zamknąć temat w 10k a Ty proponujesz puszkę (świetną, ale jednak) za więcej
    Za to zgadzam się, że inwestowanie w lustrzanki w tych czasach, to średni pomysł. Jasne - można kupić sporo dobrego sprzętu, za fajne pieniądze, ale faktycznie wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że przyszłość należy do bezlusterkowców. Nikon z tego co pamiętam, już oficjalnie powiedział, że więcej DSLR nie będzie. Canon chyba to samo. Sony i Fuji już od dawna siedzą tylko w bezlustrach, więc....
    Ja przerzuciłem się z D810 na Z5. W dużym skrócie - wkur.... mnie rozmiar i waga, dużo mniej focę od lat, nie chciałem zbytnio dokładać kolejnych X/XX tyś do nowej puszki i szkieł.
    Sprzedałem wszystko pod DSLR, kupiłem Z5 i kilka szkieł i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Mniejszy, lżejszy, więcej "bajerów" itd. Jedyne czego czasami brakuje to matrycy z D810 Nie to że ta z Z5 (D750) jest zła, ale 36Mpix jednak daje więcej pola do popisu.
    Ale całościowo przesiadka na duży plus
    Dlatego też napisałem, jakby się opierał przed kupnem ML, to wtedy D850. Ale to nie ten kierunek, już nie ma to sensu.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BarSol_96 Zobacz posta
    W testach na Optyczne.pl ma jednak trochę gorsze osiągi, jeśli chodzi o jakość zdjęć
    Można zaglądać w te testy ale raczej się do nich nie przywiązywać.
    Z wymienionego przez Ciebie składu miałem D810 i mam D850. Jeśli chcesz załatwić temat budżetowo to 810 będzie naprawdę ok. Z matrycy 36 Mpix będziesz miał dużo radości w obróbce. Można znaleźć fajny egzemplarz w dobrych pieniądzach (swój, z oryginalnym gripem i przebiegiem ~50k sprzedałem za coś około 4500). Nie patrz w ogłoszeniach na wystawioną cenę tylko zaproponuj swoją. Nie jest łatwo dzisiaj sprzedać body więc często można sporo utargować.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BarSol_96 Zobacz posta
    Cześć, zakładam wątek z pytaniem jak w tytule.
    Wiem, że np. D750 wypada najlepiej jeśli chodzi o pracę z wysokim ISO, więc jest fantastyczny do astrofoto, z drugiej strony - ma najmniejszą matrycę i rozdzielczość.
    Gwoli scislosci to ma ''najwieksza'' matryce, porownaj pixel-pitch, ale ma mniejsza rozdzielczosc. Reszte juz napisano.

    1. Maly budzet to d810, ciamk ciamk, niedosyt, stare i niewiadomo co.
    2. Wiekszy budzet 850 - to dobra pucha, pewnie najlepsza z wymienionych.
    3. Wiekszy wiekszy budzet to bezlustro, ktore i tak nie wnosi nic nowego procz braku lustra i dodaje cos nowego do zepsucia, w zamian lepsza matryca w z6II. Niestety, cena.
    4. D750 ma nienormalne ceny i pewnie kazdy sprzedajacy zaklada, ze najchetniej zamieni na z6ii

    Reszte pchac w optyke.

    Ups Nadal nie wiadomo co kupic, bo wszedzie sprzedaja uzywki w cenie nowek. Klon d750, tj. Z5 to za żodyn kompromis, raczej kompromitacja. Albo lecisz w d850 albo z6II. D850 ma taka zalete, ze da sie kupic dziadowskie szkla i sie zawiesc (bedzie dzialac bo i tak wycisnie z optyki wiecej niz mniejsza matryca, zapewne ten sam efekt co zdjecie z d3000 vs d7500, no co my tu porownujemy?), do zetek szklarnia jest drozsza i mocniejsza, wiec mniej miejsca na bledy. Ja bym szedl w d850. Bezlustro to i tak pic na wode, ale kusi, bo przynajmniej ma stabilny optycznie system obiektywow, a nie ten bajzel, ktory wypelzl na F.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Klon d750, tj. Z5 to za żodyn kompromis, raczej kompromitacja.
    Uzasadnij

    No i Z5 to raczej „odpowiednik” D600/610, czyli entry-level full frame w świecie bez lustra.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Uzasadnij

    No i Z5 to raczej „odpowiednik” D600/610, czyli entry-level full frame w świecie bez lustra.
    Zakladalem d750 Nie podoba mi sie, ze siedzi w tym matryca zblizona do d610/d750, wiec niby nowe, no ale nie do konca. Profil kolorow jest nowy, ale to kwestia dostosowania. Z trudem szukalem przewagi w low-light. Z5 nie do konca do mnie przemawia po pierwszych testach, oczywiscie porownuje do d750. AF calkiem fajny, niekoniecznie widzialem roznice miedzy fazowym w d750 a kontrastem w z5. (Myslalem, ze moja puszka troche zezuje), a w ciemnych warunkach d750 sprawial wrazenie, ze czesciej trafia.

    Mogli chociaz zostawic 6klatek, to w zamian wrzucili 1/8000. Wchodzac w Z5 poczulbym sie gorzej Jak przesiadka z d610/d750 to chyba Z6ii lub wyzej. No takie nie wiem co, nie polecam jak ma sie budzet - w przeciwnym razie ujdzie. Jedyne ale to sport. 4 klatki to fu, przy 6 czuje sie lepiej, mimo ze bufor w koncu sie przytka.

  9. #19

    Domyślnie

    No ja właśnie przesiadłem się z D750 na Z5 i jak dla mnie nie było w takiej zmianie regresu. W totalnej ciemnicy zdjęć nie robię, sportu ani przyrody też nie, za to Sigmy 24-35 oraz 70-200 Sport, które na tamten moment miałem, jakoś stały się celniejsze, choć i z D750 źle nie było. Za to ogromnym plusem, jest dla mnie, jako ojca małych dzieci, jest wykrywanie oczu, i głównie dlatego wybrałem bezlustro.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. D850 AF środkowe punkty vs d750/d810
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-10-2018, 18:51
  2. Przesiadka z D60 na ... D3300 ?
    By piodro in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2018, 16:02
  3. Przesiadka z D7100 na ... D500, D750/D810
    By Światłoczuły in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-01-2018, 16:48
  4. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •