Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wodospad Szum

  1. #1

    Domyślnie Wodospad Szum

    Kolejna próba nad Wodospadem Szum. Mały, zacieniony i często zaniedbany, ale ma swój klimat.
    Bombardujcie krytyką, jestem ciekaw waszych opinii.

    #1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wodospad-szum (1).jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	771,0 KB
ID:	66078

    #2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wodospad-szum (2).jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,14 MB
ID:	66079

    #3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wodospad-szum (3).jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	715,3 KB
ID:	66080
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystkie ładne najbardziej mi się podoba dwójka, a znawcy tematyki mogą pokręcić nosem i ponarzekać też lubię strumyki wodospady i długie czasy naświetlania plus ND

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo ładne, na dwójce i trójce śliczna jest ta poświata, natomiast nie wiem czy nie przesadziłeś z czasem naświetlania? Chyba bym wolał więcej wilgoci w tej wodzie Swoją drogą ostatnie zdjęcie wygląda jak render z gry komputerowej i choć obrazek ładny, nie przeczę, to chyba już ponadnaturalny

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Czy to "szum" z Doliny Będkowskiej?
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze!

    @horn3t dzięki, czekam właśnie na to narzekanie.

    @odzio faktycznie, to jest myśl! Może lepiej na UE5 robić screeny niż samochód ruszać. W moich statystykach to się w internecie sprzedaje (dosłownie, za $) lepiej niż naturalnie wyglądające widoczki.

    @ck_dezerter dokładnie ten.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6

    Domyślnie

    Piękne ujęcia! jedynka może ciut za ciasna, ale trójka super! Ja sam nie mogę jakoś go "ogarnąć", choć bywam tam często... Zresztą skałki w pobliżu też nie są proste do ładnych ujęć (nie mówię o "pocztówkach").
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #7

    Domyślnie

    jedynka za ciasna. na wszystkich przeszkadza galazka z lewej strony. post process sredni- klasyczny przyklad dla dodge and burn. czas chyba troche za dlugi.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Dzięki za komentarze!

    @horn3t dzięki, czekam właśnie na to narzekanie.

    @odzio faktycznie, to jest myśl! Może lepiej na UE5 robić screeny niż samochód ruszać. W moich statystykach to się w internecie sprzedaje (dosłownie, za $) lepiej niż naturalnie wyglądające widoczki.

    @ck_dezerter dokładnie ten.
    Mam nadzieję, że zostałem dobrze odebrany - zdjęcia jak najbardziej mi się podobają i rozumiem (ba, z głębi serca Ci tego życzę!), że się sprzedają

    Postając w temacie waluty, chciałbym z ciekawości zapytać: jakiego rzędu zarobki jesteś w stanie wyciągnąć z takich fotek? Kilkanaście, -dziesiąt, -set dolarów? Z góry przepraszam jeśli jestem zbyt wścibski. Od razu tłumaczę, że nie chodzi mi o aspirowanie do sprzedaży zdjęć (skill jednak nie ten :P), porównywania się z kimś, czy wytykania palcami, jest to czysta ciekawość i brakująca cegiełka w obrazie otaczającego świata. Jeśli dalej to pytanie jest niewygodne lub niewłaściwie, to po prostu udawajmy, że nie padło

  9. #9

    Domyślnie

    Co do sprzedaży - to zależy od jakości i wolumenu. Ale tak po prawdzie myślę że tak 500+ zdjęć dobrej jakości zdjęć pozwoli na wyjście 1-2 razy w miesiącu na kolację. A 1500+ zdjęć to już obiektyw co kwartał lub pół roku.
    Ale to się zmienia. Zdjęcia w porównaniu do filmów dają dziadowski zysk. Ze zdjęcia średnia .30-1$ w zależności od licencji za pobranie. A za film? Ostatnio ktoś kupił ode mnie bokehowe kulki świec, 15 sekund za 12$ które nagrałem w jakieś 2 minuty z rozłożeniem klamotów włącznie. Z tego właśnie powodu ostatnio jak robię fotki to robię też filmy takie po 15-30 sekund w 4K, bez audio i wrzucam na stock, bo a nuż coś chwyci i się przyklei. Nie jest to dla mnie główna działalność zarobkowa, ale skoro z hobby można kilka $$$ wyciągnąć, to czemu nie? Lepsze to niż instagram, czy inne tego rodzaju portale.

    Jakiego stocka używam? Wirestock.io bo wrzucasz fotki, a oni je tagują, opisują i wysyłają do wszystkich innych stocków jako pośrednik. Po stronie usera jest de'facto jedynie wgranie fotek/filmów. Kasa za sprzedaż jest przez PP.
    Mnie to pasuje.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki, moja ciekawość została w pełni zaspokojona

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Szum drzew
    By artur0372 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 16:35
  2. [ Krajobraz ] Szum...
    By Adam Majchrzak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 14:29
  3. [ Krajobraz ] morza szum...
    By grzegorzdz72 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 09:30
  4. **** i szum )
    By treborp in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 23:52
  5. D50 szum
    By Loki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-12-2006, 16:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •