Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6II z SB800 - bezprzewodowo a może inne rozwiązanie

    Witam
    Potrzebuję waszej porady w następującym temacie. Szefowa z pracy zapytała mnie czy nie chciałbym zrobić zdjęć naszym pracownikom . Potrzebuję zdjęcia w stylu lekko portretowym oraz head shoot które będą wykorzystane tylko w stopce do maila.
    Pomyślałem że spróbuję wykorzystać moją starą lampę SB800 . Teoretycznie mógłbym odbić światło od sufitu. Mam też kilka blend . Przymierzałem się od dawna do zakupu parasolki tak czy inaczej i pewnie z nią osiągnę najlepsze efekty. Pierwsze pytanie jakiej wielkości parasolki polecie są na rynku jakieś modele z uchwytem ? Czy wszystkie są w jednym standardzie czy powinienem na coś szczególnie zwrócić uwagę ?
    Druga sprawa jaki transmiter najlepiej będzie działać na Z-tkach z S800 ? Mam stary nadajnik i odbiornik Yongnuo CTR-301P odbiornik działa z SB800 do nadajnika zamówiłem baterię wiedział w środę. Jeśli zadziała teoretycznie mam setup gotowy. tak będę ustawiał moc lampy manualnie.
    Czy jest sens szukać lepszych nadajników innych producentów albo nowszego modelu od Yongnuo np YN622N/TX i-TTL nie wiem czy będzie działać z Z6ii albo Yongnuo YN-622C II ETTL.
    Czy takie nadajniki/odbiorniki potencjalnie będą działać z lampami typu Godox v1 ? Godox ma już wbudowany nadajnik w lampie o ile dobrze pamiętam. Jest jeszcze Nikon SU-4 ale czy będzie to działać na Z-tkach ?
    W przyszłości planuję zakup lamp ledowych takie 2 in 1 również do filmowania jak i fotografii no ale to będzie większy wydatek i czeka mnie przejrzenie co jest dostępne na rynku i za czym warto się rozglądać. A może odrazu zamiast bawić się nadajnik kupić odrazu Amaran COB 60X i podpiąć pod parasolkę. Taka lampa zawsze zostanie nawet jako dodatkowe źródło. No i jakich statywów szukać do lamp przypuszczam że dobrze żeby miał minimum 2 metry wysokości .
    Doradźcie coś proszę . Pozdrawiam
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  2. #2

    Domyślnie

    Godox/Quadra. Odbiorniki z lamp godoxa nie są kompatybilne z YN. Oczywiście da się wsadzić lampę Godoxa na odbiornik YN, tylko jaki to ma sens?

    Do tego, Godox ma lampy 2w1: https://godox.com/product-d/822.html.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Godox/Quadra. Odbiorniki z lamp godoxa nie są kompatybilne z YN. Oczywiście da się wsadzić lampę Godoxa na odbiornik YN, tylko jaki to ma sens?

    Do tego, Godox ma lampy 2w1: https://godox.com/product-d/822.html.
    Hej OjTam. Dzięki za szybką odpowiedź o YN wspomniałem bo mam akurat na stanie kiedyś kolega mi dał i nawet nie miałem okazji tego wykorzystać. Jak przyjdzie bateria w środę sprawdzę czy nadajnik zadziała , nawet tryb manualny mi wystarczy. Co do Godox tak jam mówiłem jeśli zdecyduję się na lampy 2 in 1 to chciałbym zostać w jednym systemie żeby było wszystko kompatybilne ze sobą. Ten model Amaran 60X co podałem ma też dobre recenzje ale nie sprawdzałem jak wygląda sterowanie bezprzewodowe w ich systemie. Ta lampa co podałeś fajna jest ale interesuje mnie taki wariant w wersji mobilnej , wiem że Godox miał coś takiego nie pamiętam teraz modelu. Tylko że teraz wchodzimy w w temat lamp do zakupu których przymierzałem się później Może nawet poczekać do świąt jak będę wyprzedaże. Godox XPro Wireles
    Ostatnio edytowane przez wulisu ; 05-09-2022 o 20:15
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wulisu Zobacz posta
    Ten model Amaran 60X co podałem ma też dobre recenzje ale nie sprawdzałem jak wygląda sterowanie bezprzewodowe w ich systemie.
    Hm, a to nie jest czasem zwykły LED?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Hm, a to nie jest czasem zwykły LED?
    Tak ten model to zwykły led światło ciągłe ale jak mówiłem taka lampa też się przyda. Fajnie by mieć 2 in 1 błysk i ciągłe i jeszcze mobilna.
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  6. #6

    Domyślnie

    Mhm. Myślałem, że masz dosłownie 2w1 na myśli, czyli błysk i LED w jednej lampce, dlatego tamte Godoxy zlinkowałem.

    Nie orientuję się jakoś specjalnie w LEDach, ale z tego co w paru przypadkach widziałem, to albo nie mają zdalnego systemu sterowania, albo przez smartfon z apką odpowiednia.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    1. Zapomnij o LED. Są za słabe do focenia ludzi (jeśli LED wsadzisz za parasolkę).
    2. Parasolka mała, bo i tak oświetlisz jej centralną część. Na szczęście światło odbije sie też do tyłu, na ściany, sufit i światło nie będzie ostre.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. Zapomnij o LED. Są za słabe do focenia ludzi (jeśli LED wsadzisz za parasolkę).
    2. Parasolka mała, bo i tak oświetlisz jej centralną część. Na szczęście światło odbije sie też do tyłu, na ściany, sufit i światło nie będzie ostre.
    I tak nie uniknę zakupu led-ów do filmowania. Wszystko w swoim czasie, kupiłem już Transmiter Godox Pro za 100 zł bo i tak mi się przyda w przyszłości. Poluję teraz na Godox XR1 jakąś używkę i to mi pozwoli podłączyć moją SB800.
    Jacek pod SB800 myślałem o parasolce softbox jakiś model z odłączanym gridem. Wolałbym coś około 90-110 zwykła biała parasolka przepuszczalna będzie walić światłem gdzie popadnie a na chwilę obecną nie potrzebuję tego.
    Mocno rozważam lampę Godoxa AD200 pro bardziej mi odpowiada jej funkcjonalność i moc ma już sporą jak na takie maleństwo porównując do V1.
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Pisałeś o parasolce. Teraz piszesz softbox (szybkorozkładalny, jak rozumiem, OK). Światło z tych modyfikatorów może być bardzo inne, mimo takiej samej powierzchni od przodu (załóżmy 90 cm). Wszystko zmienia tył softboxu. Całe światło idzie do przodu. W parasolce (transparentnej) mnóstwo światła idzie do tyłu, odbija się od ścian, sufitu i robi to od razu za światło wypełniające. Jak bardzo? To zalezy od wielkości pomieszczenia. Czym mniejsze tym bardziej wypełnia. Duże - słabej (bo światło ma do pokonania do ściany większą odległość, a natężenie spada z odległością).
    Mały softbox (z gridem w szczególności) będzie zdecydowanie bardziej rysujący. Co może być problemem, o ile nie masz innych lamp w pomieszczeniu. LEDy się nie liczą bo za słabe, taka mieszanka ci nic nie da.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pisałeś o parasolce. Teraz piszesz softbox (szybkorozkładalny, jak rozumiem, OK). Światło z tych modyfikatorów może być bardzo inne, mimo takiej samej powierzchni od przodu (załóżmy 90 cm). Wszystko zmienia tył softboxu. Całe światło idzie do przodu. W parasolce (transparentnej) mnóstwo światła idzie do tyłu, odbija się od ścian, sufitu i robi to od razu za światło wypełniające. Jak bardzo? To zalezy od wielkości pomieszczenia. Czym mniejsze tym bardziej wypełnia. Duże - słabej (bo światło ma do pokonania do ściany większą odległość, a natężenie spada z odległością).
    Mały softbox (z gridem w szczególności) będzie zdecydowanie bardziej rysujący. Co może być problemem, o ile nie masz innych lamp w pomieszczeniu. LEDy się nie liczą bo za słabe, taka mieszanka ci nic nie da.
    Wiesz Jacku im więcej o tym czytam oglądam tutoriale tym bardziej zaczynam się skłaniać do różnych rozwiązań. Tak mam na myśli parasolkę - softbox octagon. Godox ma takie w ofercie 90 , 120 cm. Gdzieś muszę zacząć załóżmy taki scenariusz zdjęcia portret do połowy i headshot pomieszczenie z białą ścianą nie wiem na chwilę obecną jakieś wielkości będę musiał sprawdzić. Do dyspozycji będę miał jeszcze 2 blendy do których planuję dokupić uchwyty będę mógł część światła odbić z jednej strony i skierować na osobę. Jaka parasolka czy taki sofbox rozkładany z grillem da radę ? Przypominam że to nie będzie sesja pro w studiu chodzi o to żeby poprawić warunki oświetleniowe przy pomocy narzędzie które mogę na teraz zorganizować. Tak jak mówiłem będę polował na inne lampy np w/w Godox AD200 Pro będę mógł go łatwo wziąć ze sobą na zewnątrz i tu pytanie jaka parasolka w teren ? Co myślicie o tym Godox AD200 Pro ? Dzięki za komentarze.
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Z7II, z6II czy może d850
    By Nysiu1337 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-12-2020, 13:05
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-12-2018, 16:49
  3. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-11-2007, 20:15
  4. D70s+SB800-nie wyzwala się bezprzewodowo
    By grimoald in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 17:51
  5. d200 +sb800/600 bezprzewodowo
    By kursor in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-08-2006, 16:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •