Close

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 96
  1. #61

    Domyślnie

    W pierwszym linku wrzuciłem dostępne od ręki obiektywy Sony pod aps-c Zapytałeś
    Tylko popatrzmy kto je robi i jakie one są
    no to pokazałem, że nie są to wyłącznie same chińskie produkty, jak mogłoby się wydawać po tym co piszesz. Klika naprawdę dobrych obiektywów Sony aps-c, wytrzymujących porównanie z pełnoklatkowymi. Ten poziom trzyma tylko Fuji.

    Aps-c dla zawodowców? Błagam, gdzie ja to napisałem? Do filmowania ten format się obroni, ale to 100% oferta dla fotografujących amatorów. Fajnie, że też dla tych bardziej zaawansowanych, nie tylko 2-3 kity w systemie.

    W drugim linku pokazałem tylko, ile tego koksu Chińczycy wypuścili, przyznałem ci rację, przecież do niczego nie przekonuję . Też nie kręcą mnie te obiektywy, ale wrzucanie wszystkich do jednego wora to nie do końca ma sens. Jakieś naprawdę fajne niszowe szkiełka tam się znajdzie, np. anamorficzne Sirui do filmowania. Ludzie lubią się bawić fotografią, fajnie że są takie możliwości. Nie wszyscy to zawodowcy! Zawodowiec na to nawet nie spojrzy, ja to doskonale rozumiem ( o ile po godzinach nie bawi się fotografią ).

    W ogóle nie odnoszę się do obiektywów ff, które jak wiadomo też działają na aps-c. Amatorzy wybierają aps-c głównie dlatego, że jest mniejsze i tańsze. Tak, wiem, zawodowca to nie interesuje!

    Co do Tamrona to teraz gra w tej samej lidze co Sigma. Tak, prostsza budowa, ale optycznie super. To co wypuszczali 10 lat temu nijak się ma do dzisiejszych ich szkieł.

    Zgoda też co do tego, że ilość nie przechodzi w jakość. Jeszcze niedawno najpopularniejszym obiektywem do Nikona, takim dla bardziej zaawansowanych amatorów, była Sigma 17-50/2.8. Teraz ten obiektyw (jego następca) zaspokaja apetyty entuzjastów aps-c dla Sony i Fuji. Często takie szkło trzyma cały system, małe, niedrogie, jasne i dobre optycznie. Oczywiście nie dla zawodowców!
    Ostatnio edytowane przez poste ; 10-03-2023 o 20:03

  2. #62

    Domyślnie

    Ciekawy wywiad o planach tamrona: https://www.digitalcameraworld.com/n...nses-this-year
    Z50 + Z DX 18-140 + Z DX 50-250 + V13 + T150-500 | D80 + N70-300 VR AF-S + T90

  3. #63

    Domyślnie

    Plotka (od gościa z dużą wiarygodnością, zobaczymy jak tym razem będzie). T35-150/2-2.8 dla N/Z na dniach.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Plotka (od gościa z dużą wiarygodnością, zobaczymy jak tym razem będzie). T35-150/2-2.8 dla N/Z na dniach.
    Jak się faktycznie pojawi, to ciekawe ile przebije tamrona na bagnet E....
    Cena będzie cztero czy pięcio cyfrowa?

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jak się faktycznie pojawi, to ciekawe ile przebije tamrona na bagnet E....
    Cena będzie cztero czy pięcio cyfrowa?
    Czterocyfrowa. Dodatkowo dwa miejsca po przecinku.
    9999,95PLNów.

    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #66

    Domyślnie

    To by była faina wieść, choć go nigdy nie kupię, to miło wiedzieć, że jest taka możliwość natomiast na tę ciemniejszą wersję już bym łakomiej spoglądał w perspektywie kilku lat

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Czterocyfrowa. Dodatkowo dwa miejsca po przecinku.
    9999,95PLNów.

    Ja się zastanawiam czy cztero czy pięciocyfrowa liczba, a Ty magicznie wykreowałeś sześciocyfrową. Brawo!
    To się nazywa kreatywność.

  8. #68

    Domyślnie

    Eee...


    Błąd, czy niezamierzony przeciek?

    Hmm...
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 04-10-2023 o 22:39
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Wyszukałem kod EAN w google i wyskoczył też w bardziej mi znanym sklepie: https://www.fotokoch.de/Tamron-150-5...n-Z_60578.html - bagnet wizualnie nikon Z na bank, wygląda na to, że ktoś chyba się pospieszył z ofertą :P
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

  10. #70

    Domyślnie

    No i niedopuszczanie producentów niezależnych w przypadku podobieństwa do obiektywu systemowego poszło się paść...
    Chyba że Nikon ma takie problemy z 180-600, że stwierdzili, iż lepiej dopuścić Tamrona, niż stracić klientów dla konkurencji...

    Szczerze mówiąc, bardziej bym się spodziewał 50-400 niż tego...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Coolpix S4 jaka maksymalnie karta wchodzi?
    By tabar1983 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 14:34
  2. Sigma DP2 - wchodzi na rynek
    By Calme in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 17:47
  3. LOWEPRO DRYZONE ile w nie wchodzi?
    By Chango in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 23:54
  4. torby,plecaki- zdjęcia co w nie wchodzi
    By cichy70 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 17:49
  5. Obiektyw Ai cięzko wchodzi
    By superkomornik in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •