Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96
  1. #1

    Domyślnie Tamron wchodzi do gry ;)

    Cześć,

    https://www.optyczne.pl/17978-news-T...m_Nikon_Z.html

    No wreszcie coś się zaczęło dziać.
    Wcześniej Nikkor 28-75 ewidentnie na "patencie" Tamrona. Teraz już Tamronowskie 70-300.
    Ja osobiście nie mogę się doczekać 17-28
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Ja osobiście nie mogę się doczekać 17-28
    O tym samym myślimy

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko pytanie, czy ten 17-28 to będzie Tamron, czy jednak Nikkor, jak z 28-75 było.
    I jest całkiem możliwy, skoro T robi G2 na Sony.

    Ja się zastanawiam, na jakiej zasadzie N się z T dogadał. Bo raczej się dogadali, skoro 70-300 ma mieć działającą korektę optyczną z puszki.
    Może, przykładowo, N skupi się na szkłach z S-line a resztę pozwoli Tamronowi klepać? Przez jakiś czas.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Ja się zastanawiam, na jakiej zasadzie N się z T dogadał. Bo raczej się dogadali, skoro 70-300 ma mieć działającą korektę optyczną z puszki.
    To bylo tak
    Na pewnym zebraniu zarzadu, do glosu doszedl jakis Tegi Mózg z Nikona i powiedzial:
    -kiedys dawno, za czasow tylko lustrzanek Nikon byl znany z bezproblemowej wspolpracy ze szklami firm trzecich. Canon zawsze mial jakies tam problemy z Sigmami a na Nikonie wszystko banglalo - i to bylo dobre.
    A teraz Sony jeszcze, praktycznie wszystkim naokolo udostepnia swoj protokol i jest pelno szkiel od niezaleznych producentow dla ich korpusow. I trzepia na tym hajs i maja lepsze wynik niz my.

    Tutaj Prezes Nikona, zadumal swe oblicze, po czym wstal, wydal okrzyk bokowy samuraja i "robimy ty"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1wf7bf.jpg
Wyświetleń:	545
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	65944

    Przynajmniej tak to sobie wyobrazilem
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Tylko pytanie, czy ten 17-28 to będzie Tamron, czy jednak Nikkor, jak z 28-75 było.
    I jest całkiem możliwy, skoro T robi G2 na Sony.

    Ja się zastanawiam, na jakiej zasadzie N się z T dogadał. Bo raczej się dogadali, skoro 70-300 ma mieć działającą korektę optyczną z puszki.
    Może, przykładowo, N skupi się na szkłach z S-line a resztę pozwoli Tamronowi klepać? Przez jakiś czas.
    Nikkor 28-75 to tak naprawdę Tamron V1 tylko z Napisem Nikon a nie Tamron
    W przypadku 17-28 może być podobnie. Nieważne. Mnie bardzo interesuje to szkło, bo jak już mówiłem i pisałem (na tym forum również) to szkło idealnie wpisuje się w koncepcję "mniejszego" systemu bezlusterkowców i bardzo by mi pasował. Sensownie zrobiony, fajne światło, sensowny zakres, nakręcane filtry, przyzwoita jakoś optyczna, dobry rozmiar i waga. W sumie do tego zooma biorę 50kę i na wiele wyjazdów nic więcej mi osobiście nie trzeba

    Ja mam nadzieję, że N i T to tak naprawdę się jakoś wreszcie dogadali i szkła Tamrona będą w pełni "kompatybilne" jeśli wiecie o co mi chodzi.
    Wpuszczenie "kontrolowanego" producenta alternatywnego w sumie może im wyjść na plus - jak to ma miejsce w przypadku Sony. Z jednej strony może sprzedadzą mniej szkieł, ale za to ruszy się w puszkach. Jak masz więcej szkieł do wyboru i to w różnych cenach, to jest większa szansa, że wybierzesz ten, a nie inny system. Z czasem i tak pewnie kupisz coś Nikkora, szczególnie jak złapiesz zajawkę i pójdziesz w bardziej "PRO". Puszki mają fajne. w entry lvl Z5 chyba bije wszystkich na głowę - ja przynajmniej nie widzę dla niego konkurencji, a ze swojego jestem bardzo zadowolony Po sprzedaży DSLR (D810) i całej szklarni FF, Z5 naprawdę wystarczy do mojego okazjonalnego focenia, a plusów bezlusterkowca/systemu Z jest naprawdę dużo!
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Nikkor 28-75 to tak naprawdę Tamron V1 tylko z Napisem Nikon a nie Tamron
    No właśnie o to mi chodziło.


    Co do dogadywania się na linii Nikon - Tamron, to już wcześniej się przecież dogadywali. Mają kilka wspólnych patentów na szkła, podobno T parę soczewek dla N też produkuje. Do tego chyba nie było przypadku, że aktualizacja softu w DSLRach N ubiła szkła Tamrona, jak to się z Sigmami zdarzało.


    PS. Skoro to wątek o Tamronach... 17-28 oraz 17-70/2.8 na DX wydają się być pewniakami na kolejne szkła. Nikon nie ma sensownego, jasnego szkła na DX, a 17-70 jest już i na Sony i na Fuji, więc N może być kolejnym kandydatem.
    17-28/2.8 G2 Tamron dla Sony zapowiedział, jeszcze prawdopodobnie w tym roku ma być. Więc 17-28 G1 w korpus Nikkora i sruu.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 01-09-2022 o 21:09
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Nikkor 28-75 to tak naprawdę Tamron V1 tylko z Napisem Nikon a nie Tamron
    W przypadku 17-28 może być podobnie. Nieważne. Mnie bardzo interesuje to szkło, bo jak już mówiłem i pisałem (na tym forum również) to szkło idealnie wpisuje się w koncepcję "mniejszego" systemu bezlusterkowców i bardzo by mi pasował. Sensownie zrobiony, fajne światło, sensowny zakres, nakręcane filtry, przyzwoita jakoś optyczna, dobry rozmiar i waga. W sumie do tego zooma biorę 50kę i na wiele wyjazdów nic więcej mi osobiście nie trzeba
    Mam od kilku lat i potwierdzam, choć ostatnio wyrosła mu konkurencja w postaci Sigmy 16-28/2.8 czyli z trochę lepszym zakresem ogniskowych przy zachowaniu równie kompaktowych rozmiarów. Ale tami nadal daje radę optycznie więc się nie przymierzam do przesiadki. Jedno co mi brakuje w tym szkle to jednak trochę większy zasięg. Wiem, że to by się wiązało z większymi gabarytami i wagą, ale jednak tak niewiele brakuje mu do ideału. Gdyby to było 17-35 to bym chyba na wakacje brał tylko ten obiektyw. A tak to trzeba, na wszelki wypadek, wrzucić jednak jeszcze coś dłuższego. Trochę szkoda, ale to takie marudzenie bez sensu.
    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    ...17-28/2.8 G2 Tamron dla Sony zapowiedział, jeszcze prawdopodobnie w tym roku ma być...
    Serio Tamron coś takiego oficjalnie zapowiedział? Możesz wrzucić jakiegoś linka?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Serio Tamron coś takiego oficjalnie zapowiedział? Możesz wrzucić jakiegoś linka?
    Oficjalnie? Nie. Pojawiło się w maju jako plotka:
    https://www.sonyalpharumors.com/tamr...i-vxd-g2-lens/
    Trochę źle zapamiętałem, widać...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Przynajmniej tak to sobie wyobrazilem
    Na bank tak było, wysłuchali modlitw Nikoniarzy. Teraz Canon będzie pase. Czekam na Zetkowe Sigmy, ale to pewnie za rok czy może później. Bo jak już Tamron będzie produkowany to czemu by nie Sigma. Niech każdy coś ma z tego systemu.

  10. #10

    Domyślnie

    To jest imo najlepsza wiadomość ostatniego czasu. Inna sprawa, ze Nikonowe szkiełka będą prawdopodobnie wycenione tak, jak w Fuji czyli drożej niż odpowiedniki do Sony.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Coolpix S4 jaka maksymalnie karta wchodzi?
    By tabar1983 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 14:34
  2. Sigma DP2 - wchodzi na rynek
    By Calme in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 17:47
  3. LOWEPRO DRYZONE ile w nie wchodzi?
    By Chango in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 23:54
  4. torby,plecaki- zdjęcia co w nie wchodzi
    By cichy70 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 17:49
  5. Obiektyw Ai cięzko wchodzi
    By superkomornik in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •