Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 96
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Nie ma sensu porównywać cen obiektywów z różnymi bagnetami. Tamron ma jeszcze tańszy 70-300 z bagnetem F.
    Zgadza się, po doliczeniu ceny FTZ różnica nie robi się już taka duża W każdym razie gdyby cena była taka jak za wersję pod Sony to Nikkora i FTZ wystawiłbym już na sprzedaż
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joint Zobacz posta
    Jeśli chodzi o 70-300 to właśnie wczoraj przyszedł do mnie, porównuję go "naocznie" i "amatorsko" w domowych warunkach z AF-P 70-300 pod Z6 II - pierwsze wrażenia pozytywne, aczkolwiek przy obecnej cenie raczej się nie przesiądę, może jak będzie za 3k
    Dziękuję bardzo za te pierwsze wrażenia... Jestem aż zdziwiony informacjami odnośnie ostrości, bo tych kilku zagranicznych youtuberów których obejrzałem raczej negatywnie się wypowiadało szczególnie o ostrości na brzegach na krótszym końcu. Pozostałe informacje są dla mnie tylko na plus, czyli mały, lekki i zwarty, a minusy nie są tak istotne - 90% zdjęć będzie robione ze statywu, więc powoli, pewnie na jakimś f8, i bez tulipana (bo filtry). Cena - przyznam że liczę na jakieś promocje na Black Friday, ale to raczej niezbyt prawdopodobne dla takiego świeżego szkła. Z drugiej strony, podejrzewam że w obecnej cenie nie będzie aż takiego tłumu chętnych do zakupu.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Jestem aż zdziwiony informacjami odnośnie ostrości, bo tych kilku zagranicznych youtuberów których obejrzałem raczej negatywnie się wypowiadało szczególnie o ostrości na brzegach na krótszym końcu.
    Tak jak pisałem, porównuję amatorskim okiem ze szkłem, które nie jest jakimś wyznacznikiem ostrości - dla mnie jest super, ale jutuberzy to pewnie mają wyższe wymagania jak korzystali z drogich jasnych szkieł
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

  4. #44

    Domyślnie

    Mi wystarczy, abym nie miał istotnego pogorszenia jakości - szczególnie ostrości - w stosunku do obecnego N70-200f4, który nawet przez niespecjalnie wygodny FTZ sprawdza się pod tym względem rewelacyjnie

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joint Zobacz posta
    Jeśli chodzi o 70-300 to właśnie wczoraj przyszedł do mnie, porównuję go "naocznie" i "amatorsko" w domowych warunkach z AF-P 70-300 pod Z6 II - pierwsze wrażenia pozytywne, aczkolwiek przy obecnej cenie raczej się nie przesiądę, może jak będzie za 3k
    - przy włączaniu aparatu słychać jakieś szuranie, jakby coś się ustawiało do pracy i trwa to nieco dłużej niż w Nikkorze,
    Ha, to ciekawe. Mój podłączany przez adapter ETZ21 do Z6 nie wykazuje takiego zachowania.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rockcat Zobacz posta
    Ha, to ciekawe. Mój podłączany przez adapter ETZ21 do Z6 nie wykazuje takiego zachowania.
    Podejrzewam, że to kwestia oprogramowania, pewnie kiedyś to poprawią i będzie można zaktualizować oprogramowanie używając portu usb-c w obiektywie - koniec z dockami
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rockcat Zobacz posta
    Mój podłączany przez adapter ETZ21 do Z6 nie wykazuje takiego zachowania.
    Przy okazji pytanie - jak się spisuje takie połączenie? Nie ma jakichś luzów, zwiech, błędów czy coś? Biorąc pod uwagę cenę za wersję Sony to nawet kupując adapter wychodzi taniej za taki komplet niż wersja pod Z, a jak była promka jesienna w abfoto kilka dni temu to za sam obiektyw było 1919zł, więc cena okazyjna.
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

  8. #48

    Domyślnie

    Panowie, po podłączeniu Tamrona 24-70 przez adapter do ZII pojawia się błąd z komunikatem- "naciśnij przycisk spustu migawki , aby zresetować " . Aparat nie współpracuje z obiektywem w trybie auto , w innych jest ok. Ramka z komunikatem pojawia się po każdym dotknięciu spustu co utrudnia operowanie ustawieniami. Czy można coś z tym zrobić?

  9. #49

    Domyślnie

    Jeśli to G1, to nic. Jeśli G2, to Tap-In i aktualizacja softu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #50

    Domyślnie

    Z wywiadu z Kota Misawa Marketing Planning Manager Tamron na Cp+

    Mocowania E i Z są praktycznie takie same, więc łatwo jest zastosować te same konstrukcje optyczne, ale trzeba zaprojektować zupełnie nowe oprogramowanie i potrzebne są nowe układy scalone, co zajmuje więcej czasu.

    W tym roku planujemy poszerzyć naszą ofertę mocowania Z.

    Jeśli to możliwe, chcielibyśmy, aby cała nasza oferta mocowania Sony E została opracowana dla mocowania Z. Nie zdecydowaliśmy jednak jeszcze, które dokładnie modele zostaną opracowane.

    Według naszej analizy obiektywy z mocowaniem APS-C Z nie sprzedają się obecnie zbyt dobrze. Musimy więc sprawdzić, czy jest wystarczające zapotrzebowanie na opracowanie obiektywów APS-C do mocowania Z.
    https://phototrend.fr/2023/03/interv...n-cpplus-2023/
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 09-03-2023 o 15:07

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Coolpix S4 jaka maksymalnie karta wchodzi?
    By tabar1983 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 14:34
  2. Sigma DP2 - wchodzi na rynek
    By Calme in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 17:47
  3. LOWEPRO DRYZONE ile w nie wchodzi?
    By Chango in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 23:54
  4. torby,plecaki- zdjęcia co w nie wchodzi
    By cichy70 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 17:49
  5. Obiektyw Ai cięzko wchodzi
    By superkomornik in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •