Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    To nie moja fota
    O przepraszam @esperal, nie doczytałem.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta

    nodot - nie wiem dlaczego miałbym zmniejszać zmarszczki dojrzałej i pewnej siebie kobiecie?
    no jakoś mi tak się za mocne wydały, ale to oczywiście szczegół
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie, nie. Byłem zdziwiony propozycją cięcia w kwadracie, nie podejrzewałem, że będzie miało być tak blisko oczu (źle to wygląda) a z kolei cięcie inaczej do kwadratu (zostawić czoło, włosy) by powodowało, że dłoń będzie "obca".
    Można coś bliżej 5:4, ciąć po łokciu by pozbyć się tych niepotrzebnych gołych nóg.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Tak tak tak.
    Otwórz się Jacku na inne niż bezpieczne kadry. Proponujesz coś co będzie 1000 wersja no

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie musisz zwalczać klasyki. Broni się sama
    Mnie cięcie na oczach po prostu boli. Wolę by zdjęcie zainteresowało mnie pomysłem. Coś kontrowersyjnego? OK, ale to cięcie nie.

    Na 100% mamy inne spojrzenie. Po prostu inne.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-08-2022 o 01:32
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie musisz zwalczać klasyki. Broni się sama
    Mnie cięcie na oczach po prostu boli.
    .
    Na jakich oczach???

  7. #17

    Domyślnie

    Mniejsza o semantykę. Uciąłeś dużo interesującego i to jest pewnie główny zarzut co do twojej wersji. Z czym się zgadzam choć ogólnie nie mam pojęcia co jest bezpieczne a co mniej. Na pewno kwadrat jest dość klasyczną formą, można by rzecz bezpieczną Nie ma większego sensu bycie oryginalnym na siłę. Rozumiem twój punkt widzenia, sam tytuł sugeruje, że to oczy są zwierciadłem duszy i jak sam piszesz chciałeś to jakoś mocniej zaakcentować. Ale akurat ta przeszkadzajka to mocny punkt tego kadru. I każda samica Ci powie, a dowiedli też tego niemieccy naukowcy (), że nic tak nie podkreśla charakteru kobiety jak jej fryzura. Obcinanie tego to duży błąd. A wracając do oryginału to nie znając się zwracam uwagę na rzeczy podstawowe i skrócenie nóg w połączeniu z tą pozycją dają nieco komiczny efekt (jak zauważył cosnek) dlatego moim zdaniem pozbycie się tego byłoby z korzyścią dla zdjęcia. Daje to efekt o którym pisał fafniak, choć akurat jego wersja to moim zdaniem o jeden krok za daleko. Bardziej coś w połowie drogi. BEZPIECZNIEJSZE

  8. #18

    Domyślnie

    No i fajnie. Nie wiem co można by tu jeszcze dodać.
    W przypadku tego zdjęcia nie da się zrobić ROZSĄDNEGO kwadratu, bo to co powstaje jest kwadratem tylko dla bycia kwadratem, z konsekwencjami

    To jeszcze dwa inne bezfajkowe





    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_HDS2724aa.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	65413





    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_HDS2323aa.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	65414





  9. #19

    Domyślnie

    Pierwsze bezfajkowe bardzo fajne. Drugie imo mniej. Dwie rzeczy które mi się nie podobają: geometrycznie krótkie nogi na pierwszy rzut oka, a druga to prawdopodobnie pozostałość po rozjaśnianiu w okolicy pleców + jasny kontur na zasłonie. Przód, twarz ok.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    1 - Uciąłeś dużo interesującego i to jest pewnie główny zarzut co do twojej wersji.
    2 - Nie ma większego sensu bycie oryginalnym na siłę. Rozumiem twój punkt widzenia, sam tytuł sugeruje, że to oczy są zwierciadłem duszy i jak sam piszesz chciałeś to jakoś mocniej zaakcentować.
    3 - Ale akurat ta przeszkadzajka to mocny punkt tego kadru.
    4 - I każda samica Ci powie, a dowiedli też tego niemieccy naukowcy (), że nic tak nie podkreśla charakteru kobiety jak jej fryzura. Obcinanie tego to duży błąd.
    Przepraszam ale musiałem zrobić punkty bo system cytowania na tym forum jest tak koszmarnie archaiczny że ....

    1:
    Uciąłem to co dla zdjęcia absolutnie nic nie wnosi. Fryzura wprowadza nudny element, który absolutnie nic nie mówi o kobiecie (wybrałem wersję delikatniejszą tego co chcialbym przekazać)
    2:
    To nie jest kwestia bycia oryginalnym, tylko zastosowania kadrowania które coś opowiada a nie udaje że opowiada, będąc połączeniem pośrednim różnych "stylów"
    3:
    Rozumiem że "przeszkadzajka" to czoło i włosy. Ok. To jest najgorszy element kadru tuż po nogach.
    Powoduje że kadr jest tożsamy z tysiącami innych i absolutnie nie zatrzymuje na dłużej.
    4:
    Samice się mylą (a tak naprawdę to musimy zdecydować czy chcemy przypodobać się samicy czy zrobić zdjęcie z którego będziemy sie cieszyć)

    Co do "oryginalnego/innego" kadrowania... Polecam poogladać różne filmy, także kino niezależne i oderwać się od "zasad" to dobrze robi
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 13-08-2022 o 21:44

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Soul Red
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2015, 08:57
  2. [ Portret ] Give me your soul... Please
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 00:10
  3. [ Sport ] Top soul [rolki]
    By sowart in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 19:38
  4. [ Reportaż ] Lonely soul
    By Motorniczy in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 16:10
  5. [ Sport ] soul
    By Tommy in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •