Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Najpierw skontaktuj się ze sprzedającym i kulturalnie pogadaj. Ja podobnie zakupiłem samyanga 14/2.8 - tam konstrukcja jest tak prosta, że już pierwszego dnia na zdjęciu ściany widziałem że płaszczyzna ostrości obiektywu nie jest równoległa do matrycy. Napisałem do sprzedającego, który zgodził się pokryć koszty naprawy. Choć wiadomo, w przypadku tak prostej konstrukcji jak mój obiektyw były one pewnie znikome z tym, ile serwis krzyknie sobie za Twoją sigmę. Jeśli sprzedający dalej będzie rżnąć w głupa, że nie wiedział o wadzie, a napisał, że obiektyw w pełni sprawny to pewnie będzie Cię czekać wizyta w UOKiK. Jak dostanie pierwsze z urzędu, to raczej gościowi wtedy rura zmięknie i pewnie zgodzi się na zwrot pieniędzy.

  2. #12

    Domyślnie

    Niestety, minęło zbyt dużo czasu od zakupu i odbierałem osobiście ten obiektyw, więc nie ma tej aukcji w historii - tutaj mój błąd, że nie zrobiłem Kup teraz przed odbiorem. Będę kontaktował się z serwisem i zobaczę jak to ocenią i wycenią.
    NIKON D7500, Sigma 100-400mm f/5-6.3 DG OS HSM, AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED, AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G, SB-600

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Jeśli sprzedający dalej będzie rżnąć w głupa, że nie wiedział o wadzie, a napisał, że obiektyw w pełni sprawny to pewnie będzie Cię czekać wizyta w UOKiK. Jak dostanie pierwsze z urzędu, to raczej gościowi wtedy rura zmięknie i pewnie zgodzi się na zwrot pieniędzy.
    UOKiK nie zajmuje się indywidualnymi sprawami, a jak jeszcze sprzedający jest osobą prywatną to w ogóle nie ruszy palcem. Już szybciej Inspekcja Handlowa, ale też sprzedawca nie może być osobą prywatną.
    No i to po stronie skarżącego leży udowodnienie, że został celowo oszukany, a wada została celowo zatajona przez sprzedawcę. Nawet po lekturze tego wątku niespecjalnie widać winę sprzedawcy.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Sigma 10-20 lewa część nieostra
    By PiKa in forum Serwis
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 21:59
  2. nieostra Sigma 17-50/2.8
    By Tomek.B in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 13:37
  3. Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 19:46
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 08:38
  5. sigma centrum kadru
    By błajan in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2010, 19:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •