Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon Coolpix P900 czy D7100 do spottingu?

    Witam. Posiadam dość wiekowy d5000 i dwa obiektywy 18-105 i 70-300 af-s. Ostatnio zainteresowałem się fotografią lotniczą z tym że w wersji "spod płotu". Samoloty na wysokości przelotowej mniej mnie fascynują. Chciałbym wymienić aparat. W grę wchodzą dwa rozwiązania. Kupno d7100 i pozostanie przy szkłach jakie mam (widoków na 150-600 raczej nie ma) lub sprzedaż obiektywów i kupienie Coolpix p900. Dodam, że jestem amatorem (tryb "zielony" już porzuciłem) zdjęcia robię zupełnie hobbystycznie dla przyjemności. Poproszę o pomoc w podjęciu decyzji.

  2. #2

    Domyślnie

    Zapomnij o jakimkolwiek kompakcie do spottingu - AF.
    Poskrobałbym za info, czy D7200 nie ma lepszego AF do takich celów niż D7100. Być może trafi się sztuka w atrakcyjnej cenie.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #3

    Domyślnie

    D7200 ma jednak istotną przewagę w buforze pamięci nad d7100, co przy tej fotografii jest dość istotne. Do tego zmienisz 70-300 na af-s DX (bez dopłaty mniej więcej) lub na Sigmę/Tamrona 100-400 (to już z dopłatą) i będzie całkiem sensownie przy tego typu budżecie.
    Moim zdaniem w coolpixa nie warto wchodzić, malutka matryca jest jednak sporym ograniczeniem ze względu na szumy i spadek jakości obrazu przy ciut wyższym ISO niż podstawowe. Zachwyt długą ogniskową szybko minie po wyświetleniu zdjęcia na większym monitorze czy tv.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam właśnie 70-300 w wersji af-s, więc byłoby bez wymiany. Muszę zerknąć jeszcze na 100-400 o których piszesz bo przyznam że ich nie rozważałem. Masz rację co do 7200 i jego atutów. Niestety sztuki w dobrym stanie to cena 7100 x2. Dziękuję bardzo za pomoc.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    7200 ma lepszy AF i jeszcze kilka innych zalet ale niestety ma też cenę x2 w stosunku do 7100. Czyli zostaje lustro body do wymiany i moje szkła. Dziękuję.

  5. #5

    Domyślnie

    Przepraszam za pomyłkę, chodziło mi oczywiście o AF-P. Mniejszy, szybszy af, lepszy na długim końcu, lepszy pod światło.
    https://www.ceneo.pl/47380802

    Nie sądzę, żeby różnica między d7100 a d7200 była x2. Wybieranie najtańszej oferty na rynku najczęściej nie jest świetnym pomysłem Trzeba sporo cierpliwości przy zakupie. D7200 będzie lepszy przy seryjnych zdjęciach, d7100 będzie się przycinał, to tak z grubsza. Więcej wydasz na nowszy model, ale lepiej i szybciej potem sprzedasz.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Znajoma robi P900 ptaki i jest zachwycona. Zdjęcia są niezłe. Aha, ISO nie zawsze ma niskie, bo sporo zdjęć jest robionych w lesie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Zdarza się że znajomi i znajomi znajomych, proszą mnie o opinię przy zakupie aparatu. Najczęściej są to ludzie kompletnie bez lub z minimalnym doświadczeniem ze sprzętem foto. Ciekawe, ale praktycznie zawsze wolą lustrzankę/bezlusterkowca od kompaktu. Może chodzi o lans? Robię im test; daję swojego nikona D200, ustawionego na manual i każe zrobić sobie zdjęcie. Jeśli nie są w stanie ogarnąć podstaw, jasne się staje że na początek lepiej zakupić coś łatwiejszego w obsłudze. Superzoom dobrze się sprawdza do użytku uniwersalnego, jako uzupełnienie telefonu. Takie czasy.
    Pamiętam że po zakupie pierwszego DSLR (D70s), siedziałem całymi wieczorami i studiowałem instrukcję obsługi. Od razu sprawdzałem na sprzęcie co i jak. Fascynowała mnie ilość możliwości po przesiadce z F65. Tzw. milenialsi nie uważają za stosowne czytania instrukcji. Takie czasy.

Podobne wątki

  1. Nikon Coolpix P900 - problemy z obiektywem
    By Metman in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-01-2024, 08:15
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-06-2020, 20:14
  3. Nikon coolpix p900 oprogramowanie
    By ruskojac in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2020, 13:42
  4. Nikon Coolpix P900 problem
    By zioleczek007 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2019, 12:32
  5. Nikon coolpix P900 zdjecia burzy
    By Woytek_1970 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-09-2019, 14:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •