Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o 70-200 to jest jeszcze 70-200/f4 Nikkora. Równie dobre szkło, a przy tym będzie taniej i lżej do noszenia. Mam oba zarówno ten jak i ten z lepszym światłem. Oba doskonale współpracują z Z7 przez FTZ.

  2. #12

    Domyślnie

    W zasadzie to co do tego 18-35 mam obawę, że nie będzie wystarczająco separował obiektów od tła, no i że będzie zbyt ciemny. Jeżeli mam zostać przy Nikonie (a chyba raczej tak będzie), to dylemat pozostaje wyłącznie między rozwiązaniem "sigmowym" a "stałkowym". Czy ktoś ma pełną listę 70/80-200, które działają przez ftz (również, a może przede wszystkim producentów niezależnych)?

    PS: Nikkor 70-200/4 to trochę nie ten budżet.

  3. #13

    Domyślnie

    Listy nikt nie ma, bo się takiej listy zrobić nie da. Różne egzemplarze tego samego szkła mogą działać i nie działać. Tammi G1 jest na raczej nie będzie działał.

    Jak się chcesz zmieścić z WA i 70-200 w 4k, jak sam szeroki ze 3k kosztuje?

    Jeśli f/4 wystarczy i nie masz ciśnienia, to szukaj tamronów 17-35/2.8-4 (Di OSD <- ważne!) i 70-210/4. Oba już porzucone (choć młode szkła), czasem używki się trafią. Parę dni temu 17-35 na allegro poniżej 2k widziałem.
    Oba powinny też na EVILach działać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

    Domyślnie

    17-35 (f/2.8, nikkor) widziałem za 2600. Za 1500-1800 da się kupić Tamrona G1. Więc wydawało mi się, że się da.

    Tylko nie wiem czy mi to f/4 starczy, wyjątkiem pierwszego kita w micro4/3 nigdy nie miałem tak (względnie) ciemnego obiektywu. Już nawet nie chodzi mi o jasność jako taką, tylko separację z tła przy 28 lub 35 mm.

  5. #15

    Domyślnie

    Najtańszy Nikkor na allegro to 3.5k. Może gdzieś taniej znajdziesz.
    Co do Tamrona... Te za 1500-1800 to NIE są G1. To jest starszy, z dopiskiem makro i bez stabilizacji. Optycznie dobre, ale wolny AF. Czasami G0 nazywany.

    To jest Tammi G1:
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/ob...i-vc-usd-nikon
    Przy czym chyba już bym wolał za Nikkorem VRI pokopać. Przynajmniej na 100% będzie z EVILami działał.

    Jest jeszcze stary Nikkor 20-35/2.8. Interfoto ma jednego za 1.8k. Tylko to z kolei wiertarka, więc z bezlustrem manual.

    Tokina 16-28/2.8 całkiem całkiem, trafiają się poniżej 2k (ta starsza wersja), niby z bezlustrami działa, ale znowu 28mm nie 35.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 09-08-2022 o 14:46
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    Tamrony G1 nie koniecznie będą działały z Zetkami. Jedni mówią, że działają, inni, że nie. Tamron oficjalnie chyba ich nie wspiera.

    Ze swojej strony w kontekście szerokiego kąta polecę Sigmę 24-35, miałem z D750 i później z Z5, w obu przypadkach działał bezproblemowo. Super szkło, tylko dla mnie zakres był trochę zbyt ubogi, a zdjęcia robię głównie na spacerach, więc obiektyw ostatecznie sprzedałem. Są różne ceny w ogłoszeniach, realnie myślę, że za 2,5-2,6 tys. zł da się to szkło kupić. Swoją sztukę sprzedałem za 2100 zł, ale miała małą rysę na tylnej soczewce. Z D750 tego tak nie odczuwałem, ale już w przypadku Z5 i FTZ wygoda trzymania trochę odstaje w porównaniu z DSLR.

    Jeśli chodzi o tele, to w przypadku ograniczonego budżetu w Twoim przypadku pozostałbym przy 80-200 przynajmniej do czasu przejścia na Zetki, a w międzyczasie zbierał na inne tele, które z Zetkami działa. Ja miałem (już nie mam, m.in. z powodów takich samych jak ww. dotyczące Sigmy 24-35) Sigmę Sport 70-200, którą również mogę polecić, bo z Zetkami działa świetnie, z tym że znów wygoda użytkowania w połączeniu z FTZ kuleje w porównaniu do DSLR, bo to ciężka kobyła (1,8 kg, najcięższy w tej klasie obiektywów). Ale za to jakość obrazka jest świetna.

  7. #17

    Domyślnie

    Chyba tak jak napisał lukasz_kk zrobię. Chodziły mi też po głowie takie głupie myśli jak zmiana na Canona, bo tamtejsze szkła w tym zakresie są dostępne i stosunkowo tanie, ale nie będę stawiał wszystkiego na głowie dla jednego typu obiektywu, który przecież może mi się nie spodobać

  8. #18

    Domyślnie

    jak coś to Tamron 17-35/28-4 Di OSD działa bardzo dobrze z Z5, używam już dłuższą chwilę i jest bardzo fajny ten 70-210/4 też ma bardzo dobre opinie, choć sam nie używałem, ale czasem się przewija na portalach

  9. #19

    Domyślnie

    Ten Tamron to jest takie trochę typowe UWA nastawione, jak mi się wydaje, na krajobraz, ale wezmę go pod uwagę

    Na razie mam przerwę od rozmyślań - zażywam wypoczynku wakacyjnego.

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wede Zobacz posta
    Dzień dobry,
    od jakiegoś czasu mam 24-70 2.8 G1 Tamrona i jakość zdjęć z tego obiektywu mi się ogólnie podoba, ale mam pewną obserwację co do ogniskowych: najczęściej używam go na 28 i 35, rzadko na najdłuższym końcu, bo jest on trochę za krótki.

    Kwota jaką mógłbym na to przeznaczyć to wartość 24-70 i 80-200 (ok. 3000 zł) + maks. 1000 zł dopłaty (jeżeli by było jakoś bardzo warto, to nieznacznie do nagięcia).
    Zostaw T24-70/2.8 G1. Mam go, dział na Z choć Tamron nie ma go na liście wspieranych szkieł.
    kup lepszy teleobiektyw, czyli po taniości T70-200/2.8 G2

    Cytat Zamieszczone przez wede Zobacz posta
    W zasadzie to co do tego 18-35 mam obawę, że nie będzie wystarczająco separował obiektów od tła, no i że będzie zbyt ciemny.
    W zakresie UWA jak dla mnie to 2.8 słabo separują. Niestety dopiero 1.4 robią to stosunkowo dobrze.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D60 + dobre szkła czy D90 + jakiekolwiek szkła
    By zuzia_siemanko in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:34
  2. szkła do reportażu ślubnego i pleneru
    By cheyenne in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 16:12
  3. Metz 50 AF-1 do reportażu
    By nos74 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:41
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2008, 09:18
  5. Co szerokiego do reportazu N17-55 CZY N14-24
    By robert16 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-02-2008, 08:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •