Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Forest

  1. #11

    Domyślnie

    Przyznam szczerze że nie kumam tego prostowania. Wychodzi to tak nienaturalnie

  2. #12

    Domyślnie

    już to zauważyłem w innym wątku, budynki prostowanego z takie bliska gryzą się z tym, jak naturalnie na nie patrzymy. Piony niewątpliwie są pionowe, ale mózg jednak potrzebuje nieco zniekształcenia, żeby uniknąć wrażenia, że te budynki zaraz runą mu na czerep

    W tym kontekście poniżej zacytowany wpis ma bardzo dużo sensu.
    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    A ja sobie pozwolę... Drzewiej, jak aparatem na ławie optycznej architekturę się robiło, to była zasada, że prostujemy, a później odrobinkę wracamy (?) w sensie ze nie nie do końca prostujemy. Dużo naturalniej to wygląda. Twój pierwszy kadr aż wrzeszczy o taką operację.
    Żeby nie było niedomówień - śledzę Twoje zdjęcia i bardzo mi się podobają, ale...
    Co do zdjęć to tradycyjnie jest to klasa sama w sobie. Zwłaszcza dwójeczka jest rewelacyjna

  3. #13

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za opinie, czytam je i zapadają w pamięć. Naprawdę, nie uważam że jestem wyrocznią w kwestii prostowania. Po prostu ja tak robię Nie pochylam do tyłu, nie mam TS. Ale nie twierdzę że mój sposób jest najwłaściwszy, na pewno nie wygląda najnaturalniej.
    I oczywiście, wyjaśniając, sam też mam jakieś zastrzeżenia do tych zdjęć: na jedynce wolałbym aby bliższa część budynku nie dominowała tak bardzo, na dwójce brakuje mi oddechu po bokach, a trójka - sam wiem że to prostowanie jest za mocne :P
    Ale, alternatywą jest niepublikowanie zdjęć których nie uznaję za perfekcyjne. A to by sprawiło, że nie publikowałbym nic, a po chwili w ogóle przestałbym fotografować bo często już na etapie robienia zdjęć wiem że to nie jest idealne zdjęcie, mimo że jest najlepsze jakie da się zrobić w konkretnych warunkach. Tak więc, dla podtrzymania życia w tym dziale, nie zardzewienia całkowitego, a i trochę sprowokowania dyskusji... wrzuciłem

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Portret ] IN FOREST vol.2
    By sowart in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 23:15
  2. [ Krajobraz ] Forest
    By GUINNESSts in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:34
  3. [ Krajobraz ] forest...
    By Seeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 14:05
  4. [ Przyroda ] Run Forest Run :)
    By jeere in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2008, 00:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •