Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122
  1. #1

    Domyślnie Dronowe uniesienia. Zdjecia z dronòw i troszeczkę o samych dronach

    Mavic 2 zoom

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	67C4BB2D-F312-46AD-A35C-EAE66FC928D3.jpeg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	4,46 MB
ID:	65195

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9788A4A5-0D62-481A-BFBE-7FB7480F0ADC.jpeg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	3,74 MB
ID:	65196
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-01-2023 o 00:45
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  2. #2

    Domyślnie

    Nie chcąc śmiecić w wątku z fotografiami z Włoch, chciałem napisać, że od ok. dwóch miesięcy zacząłem doceniać fotografię/video z drona. Planuję z kolegą wyjazd motocyklowy do Skandynawii i przeglądałem materiały na YT za wypraw po skandynawskim TET (https://transeurotrail.org/). I ujęcia Skandynawii z drona są zachwycające, Dopiero one pokazują piękno krainy lasów i jezior. Więc już staję się fanem tego wątku.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    @paparapa Ty też masz Mavica 2S, to chyba nas nie trzeba przekonywać do tego rodzaju ujęć Oczywiście jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami to postaram się coś podpowiedzieć ze swojego skromnego doświadczenia.

    Moje ulubione "tereny łowieckie"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0789_m.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	391,6 KB
ID:	68923

  4. #4

    Domyślnie

    .




    Ja biorę "latawca" zawsze ze sobą, i czasem go wypuszczam aby zaczerpnął świeżego powietrza.

    2


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0336.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	660,4 KB
ID:	68927






    3


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0345-11.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	917,4 KB
ID:	68928





    .

  5. #5

    Domyślnie

    Piękne ujęcia.
    Parafrazując, gdzie diabeł nie może tam drona pośle

  6. #6

    Domyślnie

    Fajne są te Wasze kadry z "latawców"

    Sam dopiero zaczynam zabawę, więc będę podglądał wątek

  7. #7

    Domyślnie


    Ponury pochmurny poranek

    4


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0710-5.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	891,4 KB
ID:	68956

    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-06-2023 o 19:05 Powód: wycięcie tego co sie znalazło w watku w innych systemach

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie RTH zadziałało zawsze, największa niespodzianka to lądowanie metr czy dwa od punktu startu, bo zwykle dokładność powrotu to kilkanaście cm max. Czujniki nie zadziałały i o ile pamiętam 2 razy z powodu cienkich gałązek (ale przede wszystkim moich niepotrzebnych eksperymentów ). Dron spadł na trawę z małej wysokości bez jakichkolwiek konsekwencji, więc to nie jest tak, że byle crash i do wymiany. Aktualnie mam włączone omijanie przeszkód, ale faktycznie trudno w ten sposób lecieć np. tuż nad ziemią jakąś ścieżką. Ogólnie to dron jest mały, ale przy przeszkodach robi się jakoś wąsko

    5. Jesienny Czersk

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0692_m.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	531,6 KB
ID:	68959

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo fajne zdjęcie.

    RTH raczej nie zadziała, gdy pozycja drona w chwili aktywacji tej funkcji jest niższa od pozycji startu.
    Raz latałem w miejscu, gdzie poza moim dronem było jeszcze kilka innych.... Fajne i ciekawe doznanie.

    I faktycznie większe ptaki potrafią zainteresować się dronem. Raz sadzałem w trybie pośpiesznym latawca na polu, bo jakieś ptaszyska chciały sobie z moim A2S podyskutować.
    Manetka "w dół" do oporu aż do ziemi z hamowaniem w ostatniej chwili.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta

    ...

    Miałem sytuację, gdy moim dronem wleciałem do jaru. Straciłem go z oczu i straciłem orientację. Nie miałem kompletnie pojęcia gdzie jest i jak mam go sprowadzić do siebie. Więc co? Wciskam RTH.... i otrzymuje komunikat że dron nie może przylecieć do punktu startu bo na jego drodze znajduje się przeszkoda.
    I może nie byłoby stresu, gdyby na wyświetlaczu telefonu było coś widać.... ( słoneczny dzień), i aplikacja nie piszczała że zostało pięć minut lotu.


    ...
    Współczuję. Dwa dni temu miałem sytuację, że też straciłem orientację, na moment głowę, bo nie mogłem wrócić dronem. Nie będę opisywał drugi raz co się zadziało. Opisałem w wątku rowerowym, bo drona miałem na rowerze Jak ktoś będzie ciekawy, to podlinkuję posta



    Ładne zdjęcia robicie

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poznań Ławica - wystawa dronów
    By amirez in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 17:20
  2. [ Portret ] troszeczkę nietypowo
    By artlens in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 21:01
  3. Raid 0 na dwoch prawie takich samych dyskach.
    By Greg77 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 21:26
  4. [ Reportaż ] chwila uniesienia
    By szampo___ in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 21:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •