Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79
  1. #71

    Domyślnie

    D850 to też nie jest oczywisty wybór na pytanie "Jaka lustrzanka na początek?" Myślę że polecanie tego modelu w tym wątku (podkreślam) jest równie sensowne/bezsensowne jak sugerowanie Z50.

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Offtop zaczynają ci, którzy na pytanie "Jaka lustrzanka na początek?" w kółko powtarzają: kup sobie Z50 albo jakiegoś bezlusterkowca Sony(...).

    Racja.
    Takie coś powinno być przyklejone chyba na początku wątku.
    To może by dało efekt.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    D850 to też nie jest oczywisty wybór na pytanie "Jaka lustrzanka na początek?" Myślę że polecanie tego modelu w tym wątku (podkreślam) jest równie sensowne/bezsensowne jak sugerowanie Z50.
    Tylko, że we wpisie do którego się odnosisz nikt nie polecił D850 na początek.
    Tylko offtopowe zwrócenie uwagi w odpowiedzi na inne offtopy, że D850 (jako domyślna puszka "pro") może przeżyć bezlustra entry level typu Z50.

    Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

    Zostałeś przyłapany na modelowym braku czytania ze zrozumieniem.
    A mi to zarzucales. Jak widzisz karma wraca.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #73

    Domyślnie

    Problem wszystkich doradzających najczęściej polega na tym, że polecają to, co sami mają. Z tego powodu coraz częściej są na forum polecane albo bezlustra albo owo Sony, które to nagle zrobiło się najlepsze z najlepszych. Przynajmniej liczę, że to taki powód a nie opłacanie przez wrogie siły
    Bezlustra jeszcze ok ale namawianie na inne systemy na forum Nikona to mi się słabiej widzi. By ktoś chciał pytać o markę x to by szukał gdzie indziej.
    No ale ok...w mojej ocenie teraz jest najlepszy moment na zakup lustrzanek Nikona. Za dobre pieniądze można kupić sprzęt, który dawniej był poza zasięgiem przeciętnego śmiertelnika.
    Trzeba tylko być świadomym kilku rzeczy:
    - cześć sprzętu będzie używanego,
    - warto kupować na dłużej, może faktycznie być ciężej sprzedać w przyszłości taki sprzet. Niemniej myślę, że raczej słabsze modele, perełki zawsze będą miały branie

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Problem wszystkich doradzających najczęściej polega na tym, że polecają to, co sami mają. Z tego powodu coraz częściej są na forum polecane albo bezlustra albo owo Sony, które to nagle zrobiło się najlepsze z najlepszych. Przynajmniej liczę, że to taki powód a nie opłacanie przez wrogie siły
    Hahaha, każdy chciałby być opłacany przez jakieś siły
    Ale poważniej, czy nie jest to siła forum, że wypowiada się kilka osób, które posiadają jakiś sprzęt? Albo posiadały i poszły dalej, zmieniły, mają porównanie i własną opinię wartą więcej niż potrzymanie czegoś w ręku przez 5 minut w sklepie? Bo mnie się wydaje, że o to właśnie chodzi. Przecież nie doradza tu jakaś bezstronna albo nawet stronnicza komisja, tylko użytkownicy w oparciu o swoje doświadczenia. Więcej, gorzej jest gdy ktoś zatrzymał się na etapie jakiegoś przykładowo d200 a mądrzy się np. o bezlustrach. To jest wręcz szkodliwe w mojej opinii, albo napiszę łagodniej, nie ma żadnej wartości. W każdym razie jest to bardziej szkodliwe niż wyjście poza strefę własnego komfortu użytkowników konkretnego modelu czy systemu i znalezienie argumentów na pytanie, dlaczego ten model a nie inny. Może kiedyś doborem sprzętu foto zajmie się Sztuczna Inteligencja, ale na razie to jak mniemam najcenniejsze są opinie osób, które same czegoś używały, dokonały może jakichś zmian i są chętnie podzielić się opinią.

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Bezlustra jeszcze ok ale namawianie na inne systemy na forum Nikona to mi się słabiej widzi. By ktoś chciał pytać o markę x to by szukał gdzie indziej.
    No ale ok...w mojej ocenie teraz jest najlepszy moment na zakup lustrzanek Nikona. Za dobre pieniądze można kupić sprzęt, który dawniej był poza zasięgiem przeciętnego śmiertelnika.
    Trzeba tylko być świadomym kilku rzeczy:
    - cześć sprzętu będzie używanego,
    - warto kupować na dłużej, może faktycznie być ciężej sprzedać w przyszłości taki sprzet. Niemniej myślę, że raczej słabsze modele, perełki zawsze będą miały branie
    A dlaczego? Czy narusza to czyjąś strefę komfortu i samopotwierdzenia? Sądziłem, że są tu dorośli ludzie, dla których nie jest problemem, że ktoś może mieć inne zdanie i posiadać inny aparat. To że ktoś zadający tu pytanie, kto fotografował ostatnio 10 czy 15 lat temu i np. siłą rzeczy odnosi się do sprzętu z tego okresu, nie zasługuje na skrótowe choćby poinformowanie o współczesnym sprzęcie? Szczerze tego nie rozumiem. Ok, usłyszy o firmie na C, S lub F, poszuka sobie i sprawdzi. Czy ta wiedza go zdemoralizuje, albo w inny sposób zaszkodzi? Nie spodoba mu się czerwony pasek, to wróci do żółtego. Spowiadać się z tego nie trzeba.

    Powiem nawet więcej, w pełni * zgodzę się z drugą częścią twojej wypowiedzi. Trzeba być świadomym, ale czy drogą do bycia świadomym jest zamykanie się w jakimś gettcie? Lustrzankowym albo jakiejś firmy? Albo napisanie, wiesz byłem w podobnej sytuacji wybrałem taką czy inną firmę?

    Poważnie, ta alergia niektórych kolegów na wzmiankę o ML a już szczególnie o Sony jest kuriozalna. Napiszę tylko tyle, nie będę dalej psychologizował

    *(korekta, prawie w pełni, tanio w Nikonie F już było- wyprzedałem sporo sprzętu Nikona za ceny podobne do tych, jakie płaciłem 4-5 lat temu- to jest po prostu fakt i sam jestem zdziwiony, przy czym bynajmniej nie są to kolekcjonerskie perełki)

    Sorry, tak mnie naszło. Czas wrócić do zdjęć, może znajdę coś fajnego z drona
    Ostatnio edytowane przez poste ; 15-01-2023 o 18:40

  5. #75
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Co do tanio było. Zależy na jaki segment patrzymy. No i czy nowe czy używki. Półka amatorska, DX (pominąwszy D500), uzywane są tanie. Pełnoklatkowe - to zależy. D750 zajechane na slubach nie są drogie, ale ryzykowne w zakupie, stąd cena. D8500 nawet używane są drogie. co można kupić nowego? Niewiele. D850 drogi, D780 jak na to co oferuje też drogi. Co ma kupić fotograf slubny który chce zostać w lustrzankach bo ma kilka szkieł 1.4? D850 (trochę duże pliki), D780? Używany D750, jeśli się trafi z mniejszym przebiegiem.
    Niemała cena wysokich modeli lustrzanek FF z ostatnich generacji bierze się z tego, że to dobre aparaty. I wielu nie lubi wizjera elektronicznego. Ja też nie lubię, choć od 2 lat używam.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #76

    Domyślnie

    o cenach, mówiłem o sprzęcie troszkę starszym, widzę co "podbiera" mi syn i twierdzi, że do jego "zabawy" wystarcza i nie jest przez to niewolnikiem cenowym , a jeździ na szkolenia z jazdy enduro i robi ludziom pamiątki
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ale poważniej, czy nie jest to siła forum, że wypowiada się kilka osób, które posiadają jakiś sprzęt? Albo posiadały i poszły dalej, zmieniły, mają porównanie i własną opinię(....)
    Nawet moge sie w pekn izgodzic, ze sila kazdego forum sa ludzie chetni dzielic sie swoja wiedza.
    Ale kazde forum ma swoaj strukture, dzialy, watki. I jak juz ktos chce pomoc, to na temat.
    Pytanie na forum Nikona; Jaka lustrzanka na poczatek (jeszcze autor w watku wspomina ze chce lustro).
    A tu yep; kup najlepiej bezlustro i wogole to Sony.

    Esencja pisania na temat normalnie

    To tak jakby pojsc na wystawe psow z kotem
    Tutaj bardziej niz chec pomocy, to chyba przemawia taka typowa chec popisania, przekonania do swojego...bo mam prawo sie wypowiedziec i swiat i inni tylko na to czekaja, bo inni sa biedni i nieuswiadomieni. Co z tego ze nie w temacie i to ladowanie sie z przyslowiowym kotem na wystawe psow.




    (...) zamykanie się w jakimś gettcie? Lustrzankowym albo jakiejś firmy? (...)
    O miazga
    Lustrzankowe getto...chyba nalezy sie zlota czcionka telexpressu.
    Normalnie no comment.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tenor.gif
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	176,4 KB
ID:	69360
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co do tanio było. Zależy na jaki segment patrzymy. No i czy nowe czy używki. Półka amatorska, DX (pominąwszy D500), uzywane są tanie. Pełnoklatkowe - to zależy. D750 zajechane na slubach nie są drogie, ale ryzykowne w zakupie, stąd cena. D8500 nawet używane są drogie. co można kupić nowego? Niewiele. D850 drogi, D780 jak na to co oferuje też drogi. Co ma kupić fotograf slubny który chce zostać w lustrzankach bo ma kilka szkieł 1.4? D850 (trochę duże pliki), D780? Używany D750, jeśli się trafi z mniejszym przebiegiem.
    Niemała cena wysokich modeli lustrzanek FF z ostatnich generacji bierze się z tego, że to dobre aparaty. I wielu nie lubi wizjera elektronicznego. Ja też nie lubię, choć od 2 lat używam.


    Tak, zależy na co patrzymy. Nie mam obrazu całego rynku, natomiast jak pisałem sprzedałem d500 i jakieś amatorskie szkła do niego. W porównaniu do cen sprzed 4-5 lat to widzę taką zasadę- to co kupiłem wtedy nowego w przyzwoitej promocji, sprzedałem na Allegro w podobnej cenie. Czyli dziś ceny nowych obiektywów są jednak wyższe niż kilka lat temu, przynajmniej w tym sensie że trudno o promocję, cashback, itd. Aparaty, co jest logiczne, są trochę tańsze w miarę starzenia się (są zapewne wyjątki, tak to bywa przy dużych uogólnieniach). Popyt i podaż jakoś tam wciąż się równoważą.

    Dla mnie wniosek jest taki, że mogę przy niedużych czy wręcz symbolicznych stratach przejść w 100% na bezlustra i bardzo mi się to podoba Na szczęście nie obkupiłem się w drogie szkła do Nikona i niewiele mnie trzymało. Inni nie muszą tak mieć, ja to rozumiem.

    Aktualną, nie do końca normalną sytuację rynkową, czyli generalnie braki towaru, traktuję jako szansę na pozbycie się lustra. Obecna sytuacja w mojej opinii jest przejściowa, m.in. ze względu na covid, zaburzenia na rynku półprzewodników, itd. Rynek powinien wrócić do normy i raczej na zwyżki cen lustrzanek, jak też szkieł do nich, to bym nie liczył na dłuższą metę. Ja bym stawiał na spadki cen używanych DSLR w miarę jak będą pojawiały się nowe ML. Po prostu zachwiana podaż i cała maszynka marketingowa znowu ruszy. Może też być, że taki d850 zostanie świętym graalem garstki fotografów i zapasy magazynowe będą wyprzedawane coraz drożej, przy czym wyjątek nie zmieni ogólnego trendu. Ale, jak to mówią, pożyjemy, zobaczymy.

  9. #79

    Domyślnie

    Co do cen... Nikon JP planuje zrewidowanie i uwolnienie cen na swoje produkty. Może być... wesoło...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. Lustrzanka dla Amatora ;)
    By Kkrrystian in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 16-06-2017, 09:32
  2. Lustrzanka dla poczatkujacego Amatora
    By Kkrrystian in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-12-2016, 21:50
  3. Lustrzanka i obiektyw dla amatora do ~1,5K
    By DyndaS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 19:36
  4. Jaka lustrzanka na poczatek - D300?
    By FONos in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 632
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 19:16
  5. Analogowa lustrzanka dla amatora na początek
    By stanseba in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •