Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79
  1. #11

    Domyślnie

    Witam
    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jeśli chodzi o aps-c to Z50 jest fajny, ale poza kitem i jakimiś stałkami nie ma za bardzo co do niego podpiąć. Np. jasnego, standardowego zooma ani widu, ani słychu.
    Zapomniałeś dodać, że przez FTZ można do niego podpiąć, praktycznie każdy obiektyw Nikona, nawet te które ma autor posta.
    PozdrawiaM.

  2. #12

    Domyślnie

    Można, tylko raczej się to nie przyjmie na dłuższą metę.
    https://camerasize.com/compact/#834....,809.1049,ha,t

  3. #13

    Domyślnie

    A ja w tym budżecie, na Twoim miejscu kupił bym D3200, D3300, d5200, albo d5300( jak się uda w tej cenie) i do tego Nikkora 18-105 lub 18-140. Jest oczywiście dużo lepszych korpusów, ale też droższych.
    Wg mnie, taki zestaw daje już jakieś możliwości, a w razie czego można go sprzedać praktycznie w tej samej cenie. Jak już się oswoisz z lustrzanką, to będziesz wiedział czego Ci brakuje i którą iść stronę.
    Ostatnio edytowane przez eMGie ; 04-08-2022 o 22:16

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta

    Najlepiej doprecyzuj, mam x kasy, robię głównie takie a takie zdjęcia, chciałbym spróbować takich a takich zdjęć, co najlepiej kupić? Wtedy może więcej osób podzieli się doświadczeniem, bo tak na dużym stopniu ogólności to trudno coś sensownie powiedzieć. D7200 dobry? Dobry. Sigma dobra? Dobra. Ale podobnej klasy sprzętu jest więcej, każdemu może odpowiadać coś innego, jakieś funkcje, stylowa obudowa, wielkość, itd.
    Kasy najlepiej tyle co na używany d7200, ale z tym body jest o tyle fajnie, że nie muszę wymieniać szkieł. Do Z50 muszę dokupić adapter i tez powinno działać?

    Aparatu używam wyłącznie jako hobby dla siebie, mam Affinity Photo i tam bawię się rawkami. 35/1.8 używam w ciemnych pomieszczeniach do zdjęć rodzinnych, kita do zdjęć z wycieczek. Kita chciałem wymienić na zooma ze stałym światłem dla lepszego obrazka. Kiedyś miałem okazje robić zdjęcia pokazów lotniczych i to była jedyna sytuacja w której brakło mi ogniskowej.

    D7200 ma pogląd głębi ostrości i ta funkcja mi się w nim spodobała. Chciałem tez robić zdjęcia mojemu dwuletniemu dziecku, ale oczywiście brakuje mi czasu wiec używam do tego telefonu, może w końcu uda się do tego wrócić. Kupiłem nawet lampe stroboss 60n ale ona chyba nie będzie działać z Z50.

  5. #15

    Domyślnie

    W zasadzie jeżeli miałbym zmieniać cały system to mam do sprzedania aparat, lampę, dwa obiektywy. Bezlusterkowiec mógłbym kupić więc w budżecie około 2700 zł ale już bez lampy na początek. Czy warto dołożyć do tego 1000 zł i kupić już coś lepszego lub z dodatkowym szkłem?

  6. #16

    Domyślnie

    Lampę podepniesz do innych systemów (chyba oprócz Canona) i będzie działać w trybie manualnym. I tak do zdjęć rodzinnych używa się głównie światła odbitego, przy odrobinie praktyki nie ma to aż tak dużego znaczenia.

    Trudna odpowiedź. D7200 to naprawdę dobry aparat, tylko że ze sporą lampą robi się już konkretny grzmot. Wiem, bo tak używałem, do jakości zdjęć trudno mieć zastrzeżenia. Ponadto możesz użyć wbudowanej lampy jako sterownika, Strobossem kreatywnie doświetlić pomieszczenie stawiając gdzieś z boku. Po prostu musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, na ile masz zacięcia, żeby taki zestaw zabrać np. na spacer z dzieckiem. Druga rzecz to filmowanie, pytanie na ile jest to ważne. Bezlusterkowcem idzie to jednak łatwiej, lustrem oczywiście też się da.

    Musiałbyś o alternatywę podpytać właścicieli Fuji, tam jest większy wybór. Jeśli chodzi o Nikona to w zasadzie w tym budżecie będzie tylko używany z50 z kitem, podobnie w Sony aps-c, jakiś a6300 z najtańszym kitem. Nie są to takie ostatnie szkła, dostaniesz wykrywanie twarzy i oka no i bardziej kompaktowy rozmiar, o ile to ma znaczenie. System aps-c Z jaki jest każdy widzi, dla Sony aps-c też nie jest priorytetem. Oczywiście w Sony dostaniesz mnóstwo dobrych szkieł, ale budżet trzeba by trochę zwiększyć. Popatrz na Fuji, klasyka na aps-c to ogniskowa 23-25 mm, z taką zdziałasz najwięcej. Ewentualnie z zoomem.

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki. Wydaje mi się w takim razie, że zostanę przy d7200. Zobaczę co jest do wyboru w Fuji, ale obecne ceny poszły mocno w górę i to trochę zniechęca. Jak nagrałem łącznie 60 minut filmu moim d5300 to jest wszystko wiec na filmowaniu w ogóle mi nie zależy. Fajnie by było nie nosić ze sobą dużego obciążenia a d7200 jest cięższy niż mój obecny wiec to chyba jedyny powód do zastanowienia się nad ewentualną zamianą.

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Poste, dlaczego niby Stroboss ma nie działać? Manualnie to właśnie by musiał używać go na Canonie (I się da).
    Nie wiem czy przejście z D5300 na D7200 da wiele. Lepsza obsługa, ale też już brak odchylanego ekranika.
    Wg mnie zostaw body, kup stałki 1.8 np 85 czy 50 mm.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-08-2022 o 19:46
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Poste, dlaczego niby Stroboss ma nie działać? Manualnie to właśnie by musiał używać go na Canonie (I się da).
    Pewnie chodzi o te parę Canonów z wywalonym środkowym pinem.
    Ale to ta sama (albo i niższa) półka, co D5300
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    A, 2000D. To sprzęt kilka półek niżej niż D5300, w te strone nie pójdzie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lustrzanka dla Amatora ;)
    By Kkrrystian in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 16-06-2017, 09:32
  2. Lustrzanka dla poczatkujacego Amatora
    By Kkrrystian in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-12-2016, 21:50
  3. Lustrzanka i obiektyw dla amatora do ~1,5K
    By DyndaS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 19:36
  4. Jaka lustrzanka na poczatek - D300?
    By FONos in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 632
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 19:16
  5. Analogowa lustrzanka dla amatora na początek
    By stanseba in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •