Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Nauka streetphoto do oceny

    Hejka,

    jako że chcę się czegoś nauczyć i poprawić różne aspekty, to fajnie jest poddać pod osąd coś, co mi spodobało się ze zdjęć, które zrobiłem. Z góry dziękuję za uwagi, rady i przemyślenia !

    [1]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9304.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	6,41 MB
ID:	64965
    [2]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1963.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	7,13 MB
ID:	64966
    [3]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8982.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	6,05 MB
ID:	64967
    [4]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8998.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	12,18 MB
ID:	64968
    [5]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9283.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	4,74 MB
ID:	64969

  2. #2

    Domyślnie

    Kadry są w porządku*, ale chciałbym, żebyś napisał co się dzieje na poszczególnych zdjęciach. Czyli kolejno: zdjęcie nr 1 i Twój opis tego co jest na zdjęciu.

    *W pierwszym dobrze by było trochę przyciąć lewą stronę, bo coś tam wchodzi, co nas nie obchodzi

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    żebyś napisał co się dzieje na poszczególnych zdjęciach
    hmmm, czy faktycznie streetphoto trzeba tłumaczyć? co na poszczególnych kadrach się dzieje? zdjęcia mają same opowiadać historię, pokazywać wycinek przestrzeni albo wycinek jakiegoś zdarzenia, pewnej interakcji, itp, itd, więc nie powinny wymagać dodatkowych opisów słownych, tak uważam
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o tłumaczenie, tylko o opis autora. Jeśli chcesz czegoś się nauczyć o swoich zdjęciach to powinieneś potrafić o nich opowiedzieć (co jest na zdjęciu, dlaczego ten kadr wybrałem itd., itp.). Jak w prostym ćwiczeniu z małym, białym domkiem. Dlatego jestem ciekaw, czy to co widzę na fotografii wynika z zamysłu autora, czy jednak się z nim rozmija.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba za dużo wymagasz i zniechęcasz ludzi
    Kadry jak kadry, jeśli do kogoś nie trafiają to znaczy że są nijakie, przeciętne, obróbka lub użyty profil do mnie nie przemawia, nie lepiej w takich zdjęciach skupić się na zawartości, a nie odciągać oglądającego jakimś profilem kolorów ?

    Dlaczego nie można lajkować zdjęć lub postów na forum ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Nie chodzi mi o tłumaczenie, tylko o opis autora. (...) Dlatego jestem ciekaw, czy to co widzę na fotografii wynika z zamysłu autora, czy jednak się z nim rozmija.
    ok, jednak uważam, że taki opis to jest już wychodzenie ponad streetphoto, które po prostu ma przedstawiać daną scenę z życia miasta (i nie tylko) i ma być opowieścią samą w sobie
    aczkolwiek do samej nauki, może i tak, może masz rację
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #7

    Domyślnie

    Hej!

    Dzięki za komentarze ogólnie to z opisem nie do końca wiem, czego tutaj oczekujemy? Poza zdjęciem numer 2 raczej starałem się, by były transparentne, co faktycznie zdjęcie numer 2 zawiera kobietę idącą do lasu, ale też ciężko by mi było dodać jakiś opis niestety, po prostu podobało mi się to zdjęcie .

    Co do profilu kolorystycznego to bardzo rzadko używam, ogólnie sam się bawię zazwyczaj suwakami od kolorów i oglądam, co się wydarzy, w końcu po to się RAW robi, prawda? Dodać należy, że zdjęcie pierwsze kolorystycznie nie jest przerobione, zresztą podobnie prawdopodobnie zrobiłem ze zdjęciem trzecim i piątym, z tego powodu, że dużo zmieniło słońce przed zachodem, na nich jedynie zmieniałem miejscami światło i cień, bo były mało widoczne.

    Spróbuję opisać, o ile dobrze zrozumiałem zamysł:

    Na wstępie dodam, że wszystkie zdjęcia były robione w Krakowie w większości w obrębie rynku.

    1. Bardzo spodobał mi się widok tych dwóch chłopaków o rysach trochę bardziej południowych, przy sklepie (to akurat chyba kebab jest), a sama faktura drzwi i stary sklep w stylu kupowanie przez okno, bez możliwości wejścia do środka wraz z tymi chłopakami i budynkiem, w skład którego wchodzi ten sklep, bardzo spodobały mi się i dały jak dla mnie taki trochę bardziej egzotyczny efekt. Jedyne czego mi brakowało i co bym chciał dodać to sytuacja / chwila np. przyjmowania towaru / waluty i kontakt między sklepikarzem i tymi chłopakami. Niestety brakuje mi trochę odwagi by bliżej podejść lub dłuższego w miarę ostrego obiektywu. Tamtego dnia testowałem cały dzień na ogniskowej +/- 35mm.

    2. To zdjęcie ma już trochę, bardzo mi się spodobał wygląd tej kobiety, takie trochę jak wiejski, a do tego ogrodzenie drewniane z tyłu, jak typowa zagroda dla koni i las w tle, ogólnie spodobała mi się ta koncepcja. To było robione, o ile pamiętam na obiektywie 70-300 i chyba jakoś lepiej się czuję, stojąc dalej od ludzi.

    3. Tutaj ciężko mi cokolwiek powiedzieć, po prostu mi się spodobała koncepcja gościa, który podjechał na hulajnodze, usiadł sobie zapalić, widać zamyślony nad światem i chwila, w której wypuszcza dym.

    4. Czy to jest street to nie wiem. Ogólnie ludzie przyjeżdżający w odwiedziny do Krakowa bardzo lubią pływać po Wiśle wynajętymi stateczkami, żeby oglądać Kraków z tej perspektywy. Mnie osobiście spodobał się ten most wyłaniający się spomiędzy drzew posadowiony nad rzeką, a żeby to zdjęcie nie było puste, to zaczekałem, aż jakaś z tych wynajętych łodzi (czy stateczków, niestety nie siedzę w temacie pływania środkami przemieszczania) podpłynie i tak oto powstało to foto.

    5. Jak widać, bardzo spodobała mi się koncepcja tej kobiety. Dla mnie daje to look taki trochę włoski, takie ciekawe budownictwo i te detale dookoła. Po lewej był jeszcze taki fajny mały skuterek, bardzo pasujący do takich francuskich klimatów. Na obiektywie 35mm ciężko mi to było lepiej "skompresować", ponieważ wraz z motorkiem wchodzili ludzie, którzy stali i bez urazy dla nich, ale nie byli ciekawym dodatkiem na zdjęciu .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    chciałbym, żebyś napisał co się dzieje na poszczególnych zdjęciach
    A po co?
    Zdjęcie powinno obronić się same. Bez konieczności opisywania co tam się dzieje. Chyba, że przedstawia jakiś interesujący obiekt, który jest głównym obiektem na zdjęciu to czasami warto podpisać co to jest.

    Co do autora...
    najbardziej mi się podoba #5. Ma swój klimat. Jednak nie rozumiem 4. Za nic ona ma się do streeta IMO. W sumie 2 i 3 też ciężko zaliczyć do tego typu rzeczy. MZ można podciągnąć pod street ale to naprawdę mocno.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Gdybym mógł w takim razie prosić Was o spozycjonowanie, do jakiej kategorii powinny poszczególne zdjęcia pasować, to będę na przyszłość wiedział, jak je dodawać .

  10. #10

    Domyślnie

    No to wg mnie 1 i 5 to street, 2 i 3 portret, 4 natura.
    Chociaż 5 też może być całkiem przyjemnym portretem
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] T.Tomaszewski docenił streetphoto
    By kamilp in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 185
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 12:06
  2. Streetphoto - nuda czy rzecz godna uwagi?
    By framemoder in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 02:52
  3. nauka...
    By Elena in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 01:52
  4. Obiektyw do streetphoto/reportażu
    By aaronfic in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •