Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Sprzedaż zdjęć

    Dzień dobry. Dwa moje zdjęcia ptaków (czarnogłówka i błotniak zbożowy) zostały opublikowane w książce. Czy ja jako osobnik nie prowadzący działalności gospodarczej mogę wystawić rachunek, a jeżeli tak - to o jakiej kwocie myślicie ?
    Pozdrawiam Jacek P.

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrym zwyczajem jest negocjacja. Zapytaj o wielkość nakładu książki oraz o sumę jaką mogą zaproponować np. na umowę o dzieło.

    Poszukaj starego wykazu stawek minimalnych ZPAF. Nie było to aktualizowane od lat ale da Ci jakiś pogląd o tym jak było kiedyś (przynajmniej w teorii).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jajacek44 Zobacz posta
    Dzień dobry. Dwa moje zdjęcia ptaków (czarnogłówka i błotniak zbożowy) zostały opublikowane w książce. Czy ja jako osobnik nie prowadzący działalności gospodarczej mogę wystawić rachunek, a jeżeli tak - to o jakiej kwocie myślicie ?
    Zajrzyj do stocków. Zupełnie przyzwoite zdjęcia sikorek są od 3 Euro. Powinieneś odnieść to do jakości swojego zdjęcia i wielkości. Da to Ci pojęcie ile takie zdjęcia są warte na rynku. Zupełnie zaś inną sprawą jest to, że jeśli są one już wydrukowane (i w jakimś sensie Twoje prawa naruszone) to możesz zażądać znacznie więcej. Powiedzmy realnie patrząc od 3 do 6x.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 25-07-2022 o 08:29

  4. #4

    Domyślnie

    Poszukaj pod hasłem "działalność nierejestrowana", trzeba spełnić kilka wymogów, żeby wystawić rachunek.

  5. #5

    Domyślnie

    Mnie dziwi że pytasz po publikacji, czyli pytali wcześniej ale nie dogadałeś się z nimi czy pobrali sobie te zdjęcia z jakiegoś portalu gdzie wrzuciłeś im za darmo ?
    Wartość zdjęć to tak jak napisał Wujot, 20zł od zdjęcia do max 50zł jeśli będzie to nakład globalny publikacji.
    Chyba że "masz nazwisko" i jesteś w wąskiej grupie elity z dobrymi układami miedzy korporacjami i firmami, której za takie dwa zdjęcia można zrobić konkretną wrzutkę ale wtedy raczej nie pytałbyś o to na forum

  6. #6

    Domyślnie

    a zadzwoń sobie do Kopipol-u jeśli to była książka naukowa i zapytaj czy ci się nie należą także tantiemy z książki

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Sprzedaż zdjęć
    By gregoriana in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 18:04
  2. Sprzedaż zdjęć
    By fumio in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 08:00
  3. Sprzedaż zdjęć
    By MariuszF in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 12:23
  4. sprzedaż zdjęć
    By saper in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 00:41
  5. umowa na sprzedaż zdjęć
    By tito in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 17:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •