Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Siemianowice
    Posty
    90

    Domyślnie Adapter FTZ + obiektywy F

    Cześć,

    biję się z myślami, czy przejść na Z50, czy może D7500:/
    Mam dużo szkieł z bagnetem F i zastanawia mnie, czy z przejściówką FTZ jakość zdjęć jest na podobnym poziomie, czy może jednak ta soczewka w FTZ powoduje gorszy obraz?
    Dobrze się Wam sprawdza ta przejściówka pod względem jakościowym i ogólnej współpracy?

    Będę wdzięczny za info.
    Jarek

  2. #2

    Domyślnie

    W FTZ nie ma żadnej soczewki.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    FTZ nie posiada soczewki, więc nie wpływa na jakość zdjęć. Za to wygoda takiego rozwiązania jest średnia bym powiedział. Swój adapter sprzedałem, za to w ramach testów:
    - podpiąłem adapter M42 do FTZ i do Z6 -> działał bezproblemowo
    - podpiąłem adapter macro od Meike pod Z6 po czym do tego zestawu dorzuciłem FTZ i obiektyw F -> również działał bezproblemowo

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ratel Zobacz posta
    czy może jednak ta soczewka w FTZ powoduje gorszy obraz?
    W FTZ jest jakaś soczewka? A ja żyłem w błogiej nieświadomości sądząc, że tam nic nie ma...
    Ostatnio edytowane przez jo44 ; 08-07-2022 o 16:54

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ratel Zobacz posta
    .... czy z przejściówką FTZ jakość zdjęć jest na podobnym poziomie, czy może jednak ta soczewka w FTZ powoduje gorszy obraz?


    Będę wdzięczny za info.
    Jarek
    To o czym piszesz jest w tzw boosterach. Nie wiem czy bagnet Z doczekał się już boosterów od firm trzecich.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #6

    Domyślnie

    Tak jak piszą koledzy FTZ nie ma żadnego układu optycznego i używanie obiektywów F z Zetkami jest średnio wygodne nie dlatego, że wpływa jakoś negatywnie na wagę zestawu czy znacząco pogarsza ergonomię zestawu. Jest średnio wygodne w porównaniu z natywnymi obiektywami Zetek i wyłącznie o to chodzi. Natomiast podpięcie obiektywów lustrzankowych przez FTZ do Zetek daje co do zasady tym obiektywom drugie życie. Żadnego FF czy BF.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Siemianowice
    Posty
    90

    Domyślnie

    Dziękuję za info! Patrząłem na różne zdjęcia FTZ i widziałem tam soczewkę he he. Jak nie ma to bajka

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Tak jak piszą koledzy FTZ nie ma żadnego układu optycznego i używanie obiektywów F z Zetkami jest średnio wygodne nie dlatego, że wpływa jakoś negatywnie na wagę zestawu czy znacząco pogarsza ergonomię zestawu. Jest średnio wygodne w porównaniu z natywnymi obiektywami Zetek i wyłącznie o to chodzi. Natomiast podpięcie obiektywów lustrzankowych przez FTZ do Zetek daje co do zasady tym obiektywom drugie życie. Żadnego FF czy BF.
    Dzięki za info. Średnio wygodne w porównaniu z Zetkami pod jakim kątem jeżeli nie pod kątem ergonomii/wagi? Ostrzą wolniej?

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Pod kątem ergonomii.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli porównujemy obsługę szkieł F z lustrzanką i z Zetką z FTZ, to nie ma znaczącego pogorszenia ergonomii, moim zdaniem. Zestaw i tak jest spory, ale jak się porównuje z obiektywami natywnymi to jak ktoś raz spróbował to nie chce wracać do FTZa. Albo od razu kupuje takie szkła albo na nie zbiera i kupuje. Rozważania o wykorzystywaniu długoterminowym szkieł F podpinanych przez FTZ jest domeną osób, które zamierzają przejść na bezlustra i z oczywistych względów, posiadając szkła F myślą, że będą ich używać latami.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Niekoniecznie myślą że będą używać ich latami.
    1. To spory wydatek gdy ma się do wymiany wiele szkieł.
    2. W ofercie Z nie ma pewnych szkieł czyli używanie przez FTZ to jedyna mozliwość.
    3. Piszesz, że nie chodzi o ergonomię, a zaraz potem że jak się spróbuje szkieł natywnych to się na inne nie spojrzy. Bo co? Poza ergonomią to jedynie większość oferuje lepszą ostrość. To weź pod uwagę, że przy 24 Mpx ostrość szkieł F jest wystarczająca do prawie wszystkiego. Nie wszyscy są tzw "onanistami" sprzętowymi.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-07-2022 o 02:06
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] X-T30 - adapter obiektywy Nikon/Canon
    By THINK in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-08-2020, 10:59
  2. Adapter Canon 5D -> obiektywy Nikona
    By waldek in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 14:45
  3. Jakie obiektywy tilt-shift oraz jaki adapter do ob. średnioformatowych?
    By Fenrir in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 12:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •