Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    W sensie jak pisałem wyżej, ogólnie chciałbym by aparat był w plecaku w sytuacjach wyjątkowych, a tak to bardzo mi się spodobała koncepcja używania systemu Capture od Peak Design i mieć aparat cały czas pod ręką (jak na zdjęciu poniżej). Kolejna sprawa to w wypadku nocowania gdzieś, fajnie by było schować gdzieś aparat. Jedyny problem mógłby być z obiektywami, tym bardziej że chciałbym zmienić jeden zoom na stałkę lub dwie. Prawdopodobnie bym próbował się ograniczyć do obiektywu na body, a dodatkowo na pasie z psem lub pasie biodrowym mieć taki pokrowiec [2].

    Na pewno jeśli chodzi o system nośny, to fajnie by było mieć plecak typu Deuter, gdzie plecy są oddzielone od plecaka. Z drugiej strony do 30 km po górach jestem w stanie chodzić bez specjalnych konstrukcji z plecakami typu Decathlon. Wiadomo, że może być przyjemniej, ale z drugiej strony zależy mi na plecaku do wszystkiego, bo z powodu mojego wewnętrznego minimalizmu, posiadanie kilku plecaków powoduje u mnie niepokój i bałagan w mieszkaniu .

    Na pewno zaproponowane plecaki też zobaczę, na razie ten miesiąc się wstrzymam i chcę kupić i wypróbować tego Capture [1], a potem będę wybierał plecak, na razie rozważam opcję, dlatego to powyżej nie jest pewniakiem, tylko rozważaniem opcji i zapytaniem co inni o tym myślą . Samo zdjęcie plecaka, jakie dałem to po prostu wariant kolorystyczny, są też bardziej stonowane kolorki [3]. Na pewno ten Peak Design wygląda fajnie i bardziej casualowo niż typowo fotograficzne.

    [1] Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image_2022-07-15_211304764.png
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	389,7 KB
ID:	64687
    [2] Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image_2022-07-15_211600016.png
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	236,6 KB
ID:	64688
    [3] Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image_2022-07-15_213048304.png
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	456,0 KB
ID:	64690

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Po pierwsze brak choćby symbolicznego pasa biodrowego, brak pasa piersiowego, gołym okiem widać słabe przewietrzanie. .
    Mylisz siię.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Orinoko Zobacz posta
    W sensie jak pisałem wyżej, ogólnie chciałbym by aparat był w plecaku w sytuacjach wyjątkowych, a tak to bardzo mi się spodobała koncepcja używania systemu Capture od Peak Design i mieć aparat cały czas pod ręką (jak na zdjęciu poniżej).
    Przy takiej koncepcji wychodzi mi, że jednak szukasz plecaka a nie plecaka fotograficznego. Co do zasady to dobry plecak jest raczej wąski, płytki i wysoki. Szczególnie nie powinien być głęboki bo to przy chodzeniu bardzo się to czuje. Twoja koncepcja "dopinania" jest mi kompletnie obca. Bo to spory, relatywnie, dodatkowy ciężar. W dodatku na mimośrodzie. Dynamicznie słabe i przy krzaczorach bardzo przeszkadza. Dla mnie też waga plecaka jest aktywem - te militarne systemy (np Mole) są bardzo ciężkie. W ogóle większość wojskowych rzeczy to dla mnie nieporozumienie.

    Jest to parę takich uwag kogoś co ma kilkanaście plecaków i całe życie je wykorzystywał w bardzo różnych dziedzinach (trekkingi, freeride, skitur/skialp, rowery). Czyli mam jakieś bardzo określone podejście - zmieścić się w jak najlżejszym, jak najwygodniejszym, i ograniczyć ilość bambetli do absolutnego minimum. Widać, że Twoje podejście jest mocno inne więc raczej zdania nie zmienisz ale zawsze może weźmiesz pod uwagę i taką opinię.

  4. #14

    Domyślnie

    Moim zdaniem fotografowanie w pozycji stojącej z założonym plecakiem nie jest specjalnie wygodnie. Plecak utrudnia stabilizację aparatu.
    Większość zdjęć w warunkach spaceru po lesie, parku, górach, czy fotografowania psa to pochylanie sie, klekanie, kładzenie na ziemii.
    Do takich wygibasów lepiej plecak zdjąć, więc korzyści z Capture nie są aż takie wielkie.
    Tylny dostęp do wnętzra placaka pozwala nie martwić się specjalnie, gdzie się go kładzie i co póżniej wyląduje na plecach, ulatwia też zmianę obiektywów.

  5. #15

    Domyślnie

    Niestety tak przeglądając te wcześniejsze posty, spodobał mi się zaproponowany na zdjęciach manfrotto "off road", niestety okazuje się, że nie jest już dostępny nigdzie.

    Ogólnie to tak, jak wspominałem na początku, to ma być plecak z opcją fotograficzną, czyli jeśli się tak da, to chyba najchętniej bym wziął zwykły plecak (a przynajmniej wyglądający jak zwykły) z dodatkowym pokrowcem/futerałem demontowalnym na aparat. Na pewno z tych, co przeglądałem, podoba mi się koncepcja plecaka "F-STOP AJNA", gdzie można dokupić wypełnienie różnej wielkości, a z zewnątrz wygląda w sumie dosyć pomiędzy normalnym a turystycznym plecaku, jednakże sama cena raczej powoduje, że jakbym już go chciał, to bym odłożył na niego z 2-3 miesiące, bo nie można sobie pozwalać ot, tak na takie drogie zabawki !

    W moim przypadku jedyna sytuacja, kiedy ściągam plecak, to sytuacja kiedy zamierzam używać statywu, w przeciwnym razie jest to bardzo rzadkie (o ile czegoś ze środka nie potrzebuje). Ja nawet w górach często mam pomysły (nie wiem, czy można to zaliczyć pod street), na wykorzystywanie ludzi i zwierząt, łapiąc niejako ulotność chwili — niestety z aparatem w plecaku, jest to wysoce mało prawdopodobne, by wypaliło, stąd capture .

    Obecnie niesamowicie często noszę aparat jak gość ze zdjęcia poniżej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image_2022-07-18_215231702.png
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	752,9 KB
ID:	64765

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Orinoko Zobacz posta
    Niestety tak przeglądając te wcześniejsze posty, spodobał mi się zaproponowany na zdjęciach manfrotto "off road", niestety okazuje się, że nie jest już dostępny nigdzie.
    20 l znalazłem w Kanadzie https://www.canadacomputers.com/prod...item_id=121137
    mam wrażenie, że 30-ki też gdzieś niedawno widziałem, sprawdź dokładnie.
    Co jakiś czas są na rynku wtórnym.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja od lat używam kankena i moge polecić

  8. #18

    Domyślnie

    A ja mam na sprzedaz taki plecak:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/pleca...ul-czarny.html

    Z takim wkładem:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/pleca...um-czarny.html

    Użyty dosłownie 2 razy i robi za przechowywacz foto na półce.
    Marzenia o podróżach foto zderzyły się z pociągiem rzeczywistości.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #19

    Domyślnie

    Zawsze się zastanawiałem nad łączeniem plecaka turystycznego, z wkładem foto, ale w końcu decydowałem się na rozwiązanie foto. Wygodny dostęp do sprzętu, czy jakieś dedykowane kieszonki, szybkozłączki robią swoje. O F-Stop kilka razy też myślałem, jednak zostałem przy Lowepro. Może dlatego, że pierwszy, poważny plecak foto miałem właśnie z tej firmy.

    https://photofocus.com/reviews/lowep...d-versatility/
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  10. #20

    Domyślnie

    Wszystko fajnie tylko drogie te Wasze sposoby. Ja właśnie nabyłem największy wkład Lowepro GearUp Creator Box XL ll. Mieści to co na zdjęciach plus więcej drobiazgów, które mogą być poza wkładem a na ich miejsce wejdzie np. planowany TC-2 i jeszcze trzecie szkło. Całość mieszczę spokojnie w zgrabnym plecaku turystycznym Deuter Speed Lite 32 i połowa plecaka jest do zagospodarowania na ubrania, termos, jedzenie. Całość bardzo wygodna, lekka i zgrabna. Nie to co pancerniki plecaki foto Dodatkowy plus, że wkład mogę wsadzić do dowolnej torby naramiennej itp. Oczywiście sam wkład ma swój system nośny i można go nosić niezależnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F01BA110-E896-4F77-AF25-BCA736C5DEA9.jpeg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	2,92 MB
ID:	69624

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	82935FF0-3A64-41F7-9328-A9CD5765ED5B.jpeg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	3,37 MB
ID:	69625

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0DD0CF76-7396-4608-A173-307692275849.jpeg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	3,94 MB
ID:	69626

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A7E11BB5-42B9-46D4-BC1D-A5596D5B83E5.jpeg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	3,44 MB
ID:	69627

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	53384B58-A3DB-44DC-B84A-651E07346E09.jpeg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	2,35 MB
ID:	69628
    Nikon FM3a, Nikon FM2n, Nokton 55/1.2, Nikkor 50/1.8, Ultron 40/2, Color-Skopar 28/2.8

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Uniwersalny plecak do foto i nie tylko
    By Krzysztofh in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 25-04-2018, 10:19
  2. wybór [plecak] Plecak Kata 3N1-20 & Tamrac 5547 ADVENTURE 7
    By rafulec in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 21:56
  3. SB600 plus coś dodatkowo
    By Mai11 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 10:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •