Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Myślę nad jabłkiem

    Tak się zacząłem zastanawiać nad przesiadką na MacBook'a ale nie wiem czy warto aż tyle zainwestować. Nie jestem obeznany w temacie więc pytam jak dziecko w podstawówce.
    Czy to prawda, że tamtejsze matryce to czysta poezja jeżeli chodzi o odwzorowanie kolorów itp itd?
    Warto kupować? Wiem, że wiele osób pomimo tego, że są drogie to i tak i tak kupują i chwalą pod niebiosy.

    Co przemawia nad zmianą?

    Obecny laptop (MSI GE72 2QC i7-5700HQ/16GB RAM/GTX960M) posiadam od ok 8 lat. Przez ten czas nigdy nie podpinałem go pod wszelkiego rodzaju monitory aby zdjęcia obrabiać przy ich użyciu.

    Co przemawia nad zmianą?
    Chęć zmiany... jak zawsze, nowe kusi
    Gabaryty i waga obecnego kompa. W sumie kupując maka 16.3 to zyskam zaledwie 1kg wagi i niewiele więcej po przekątnej.
    Informacja odnośnie tej matrycy czy faktycznie taka fajna (mit czy kit?).

    Jeżeli faktycznie warto to jaki model i z jakimi parametrami?

    Powiedzmy, że wstępny budżet to 8k
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej byś zainwestował w dobry, duży monitor graficzny.
    A czas spędzony na przyzwaczajaniu się do nowego systemu nógłbyś np przeznaczyć na plenerku ze znajomymi
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Nie znam Retiny ale obrabiać zdjęcia na 15 czy 16 calach? Który mamy rok? Przecież to masochizm jest i powinno być zabronione konwencją Genewską

    Poszukałbym jakiegoś lapka na Ryzenie z 32GB RAM i z co najmniej GTX3050(ale lepiej szybszą), koszt ok 5k i do tego jakiś monitor. Niedawno kupiłem Asusa Proarta 32" 2k, obecnie za 3200 i zadowolonym bardzo. Choć pewnie w tutejszym wątku monitorowym uznaliby go za badziewie.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  4. #4

    Domyślnie

    Na monitor nie mam warunków. Częste wyjazdy gdzie liczę każdy kg bagażu, w pokoju jakie wynajmuję nie mam miejsca na monitor, w domu często nie bywam aby sobie tam monitor postawić.

    Głównie chodzi o mobilność w transporcie i wydajność sprzętu bo gdyby nie to to bym stacjonarke składał już dawno
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Używałem iOS przez parę lat i mi nie przypasował. Za dużo chcą wiedzieć o urzytkowniku jak na mój gust, zresztą Win też tak ma. Świadomie wybrałem Linuxa. Ale mam dwóch braci i obaj używają produktów appla; jeden robi muzykę na macbook pro a drugi "nigdy nie ma czasu" więc woli iMaca. Co kto lubi. Macałem nowego Air z prockiem M1, własność bratanicy i śmiga pięknie. Jak Ci nie przeszkadza "filozofia" appla to czemu nie? To dobre, dopracowane produkty.

  6. #6

    Domyślnie

    moim zdaniem za apple przemawia jesli nie wszystko to prawie wszystko. Jest drogo, ale (prawie) perfekcyjnie.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cosnek Zobacz posta
    Używałem iOS przez parę lat i mi nie przypasował. Za dużo chcą wiedzieć o urzytkowniku jak na mój gust, zresztą Win też tak ma. Świadomie wybrałem Linuxa. Ale mam dwóch braci i obaj używają produktów appla; jeden robi muzykę na macbook pro a drugi "nigdy nie ma czasu" więc woli iMaca. Co kto lubi. Macałem nowego Air z prockiem M1, własność bratanicy i śmiga pięknie. Jak Ci nie przeszkadza "filozofia" appla to czemu nie? To dobre, dopracowane produkty.
    Filozofia, nowy system i wszelkie tego typu zmiany mi nie przeszkadzają.
    Pytam o tą matrycę głównie i jej możliwości, zakresy kolorów itp itd. Czy dużo zyskam w porównaniu do obecnego MSI?
    Brat co siedzi w muzyce nie zwraca uwagi na obraz bo mu to nie jest potrzebne.

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    moim zdaniem za apple przemawia jesli nie wszystko to prawie wszystko. Jest drogo, ale (prawie) perfekcyjnie.
    No i mamy zapewne fanboya marki.
    Moje pytanie dlaczego tak sądzisz bo to samo usłyszałem kiedyś od znajomego co siedzi na linuxie.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    Oglądałem pracę w LR na którymś z lapkow z M1.
    Imponująca szybkość.
    Niestety nie miałem okazji porównać 1:1 z nowoczesnym lapkiem na topowym procku AMD czy Intela
    Na twoim miejscu poszukalbym realnych testów. Muszą gdzieś być.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Ja tam kupiłem DELL-a z 16" matowym wyświetlaczem 3072x1920 i jest OK. Nawet profilować tego nie trzeba, bo fabryczna kalibracja nie odstaje od kalibrowanych sprzętowo NEC-ów . Sprawdzałem. Żeby jakichś wątpliwości nie było.
    Jacek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. mysle sobie...
    By conik in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 18:11
  2. z jabłkiem:))
    By imonmati in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 23:02
  3. Czy dobrze myślę??
    By freemanek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 12:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •