Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    W takim razie zwracam honor, ale z drugą częścią zdania się absolutnie nie zgodzę - telefonem zrobisz co najwyżej porównywalne zdjęcia do wrzucenia do mediów społecznościowych i to pod warunkiem dobrych warunków. A warunki nie zawsze są dobre, a do tego jeśli robisz odbitki, to nawet nie ma co porównywać...
    Ja drukuję sobie foto książki i czasami uzupełniam fotkami z fona, dwa zdjęcia na stronie A4 są ok, nawet A4 od biedy będzie, oczywiście że papka jaką robi fon z detalu jest widoczna na 1:1 ale od pewnego czasu używam opcji w 108Mpix dla detalu lub opcji zdjęcia nocne dla mniejszych szumów, efekty są bardzo zadowalające.

    Oczywiście że z dobrymi obiektywami na m4/3 będzie ciekawa zabawa i efekty nieosiągalne dla fona ale powtórzę, m4/3 to nie jest tani system, to nie jest nic konkurencyjnego w wielkości i wadze porównując z aps-c.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    dobrze, że TEN człowiek nie czyta tego wątku bo by wpadł w wielkie kompleksy
    Też o tym pisałem, nie popadajmy w skrajności tylko skupmy się na tym kto zapoczątkował dyskusje i chce wydać kasę na nowy sprzęt.

  2. #32

    Domyślnie

    nic konkurencyjnego w wielkości i wadze porównując z aps-c.

    Nikon 7100 plus sigma 18-50 - 1370 gram
    Panasonic gx7 plus 12-32, 45-150, 42,5 7,5 - 1100 gram

    nie neguję nikona, tylko pokazuję fakty, wprost zdarza mi się korzystać z Panasonic - obiektywy, nikona, pentaxa, zenita
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 28-06-2022 o 20:51
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #33

    Domyślnie

    Widze, że temat troszkę się rozwinął. Jeśli chciałbym zostać przy aps c to jaki system bezlusterkowca byście polecili? Biorąc pod uwagę dostępność i ceny obiektywów.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    nic konkurencyjnego w wielkości i wadze porównując z aps-c.

    Nikon 7100 plus sigma 18-50 - 1370 gram
    Panasonic gx7 plus 12-32, 45-150, 42,5 7,5 - 1100 gram

    nie neguję nikona, tylko pokazuję fakty, wprost zdarza mi się korzystać z Panasonic - obiektywy, nikona, pentaxa, zenita
    Właśnie o takie skrajności mi chodzi, jak można do porównania dać semi-pro lustrzankę ?
    Popatrz na wagę aps-c Fuji, Sony ale i Nikon Z.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarotl Zobacz posta
    Jeśli chciałbym zostać przy aps c to jaki system bezlusterkowca byście polecili? Biorąc pod uwagę dostępność i ceny obiektywów.
    Najlepiej pod względem dostępności i ilości obiektywów w bezlustrach apsc stoi niezmiennie od wielu lat Fuji. Sony też jest ok, jeszcze rok temu także pod względem dostępności obiektywów firm trzecich, ale widzę, że teraz te obiektywy, przynajmniej te od Sigmy, zaczynają się pojawiać także z bagnetem Fuji także kolejny argument za Fuji. O ile ten proces będzie postępował, bo z tego co czytam to rewelacyjny obiektyw Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN na razie dostępny jest tylko z mocowaniem Sony i Leica.

  6. #36

    Domyślnie

    porównuję z tym co mam, wiem ile waży moja torba z nikonem i jej odpowiednik z panasonikiem, przypuszczam, że nikon 6100 nie jest lżejszy, oczywiście jeśli ktoś zaczyna "od zera" może mieć inny wybór i inne priorytety

    Widze, że temat troszkę się rozwinął. Jeśli chciałbym zostać przy aps c to jaki system bezlusterkowca byście polecili? Biorąc pod uwagę dostępność i ceny obiektywów.

    tu Ci nie pomogę, gdybyś się decydował na m4/3 w moim przypadku panasonic, to mogę pomóc, optyka ta sama co olympus
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #37

    Domyślnie

    No i mętlik w głowie ciągle jest ale wiecie boję się, że biorąc m4/3 stracę troszkę w fotografii portretowej moich dzieci. Jeśli zdecydowałbym się na apsc to z50 raczej za drogo wychodzi. Sony wyglada spoko ale wydaję mi się drogi i bez stabilizacji. Fuji troszkę mało wiem. Sony czy fuji, ktory z tych systemów oferuje lepszy dostęp cenowy do obiektywów?

  8. #38

    Domyślnie

    Zdecydowanie Sony. Zobacz wg mocowania w jakimkolwiek sklepie. I droższe, i tańsze, jakie chcesz.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Co kupić w 2020 d610, używany d800 czy bezlusterkowca
    By Pablova in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-05-2020, 19:40
  2. D610 - zmiana przycisku ISO
    By robank in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-10-2018, 00:50
  3. D610 zmiana na D800/D4
    By Kacper111 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 21:40
  4. Zmiana D5100 na D610
    By slimlukas in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 20:46
  5. Zmiana D700 na D610
    By Grzesiek_G in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 21:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •