Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Śmiało możesz iść w m4/3. OM to bardzo dobre sprzęty, na wyjazdy jako aparat pod pache i trochę z pro nadaje sie idealnie. Sam mam obecnie E500 z sigma 30 1.4 i częściej zabieram ten zestaw niz d600
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    To może być bardzo skrajna opinia ale na m4/3 nie dałbym ani złotówki mając w kieszeni fona, który w większości przypadków da podobną jakość, a jak wydamy dużo kosiorki na obiektywy to i efekty będą tylko czy wtedy nie lepiej coś sensownego kupić z aps-c ?
    @PoPan piszesz na podstawie własnych doświadczeń czy sobie to wymyśliłeś? Bzdura kompletna...

    Bo w przypadku "większości przypadków" w jakich z phona uzyskasz taką samą jakość jak z m4/3 to samo można napisać o APS-C a nawet - "o zgrozo" o FF.
    Pełne słońce, szeroki krajobraz, ulica, nawet portret - nieważne czym, efekty będą bardzo dobre - szczególnie oglądane na ekranie zmniejszone na potrzeby netu...

    Ale zrób z tak wykonanych zdjęć odbitkę na stronę A4 i wtedy pogadamy o różnicach. Stawiam dolary przeciw kokosom że zdjęcie z phona rozpoznasz dużo szybciej niż te zrobione m4/3 albo FF.
    A już szczególnie kiedy warunki będą do d..y.

    Jasne, że do pewnych zastosowań lepsze będą APS-C i FF - ale m4/3, zwłaszcza z dobrą optyką wcale od nich strasznie nie odstaje.

    @Jarotl moim zdaniem spokojnie możesz wchodzić w system m4/3 - i zależnie ile kasy chcesz/możesz wydać coś kupić.
    E-PL5/6 to fajny wybór - aparat malutki, ale ze sporymi możliwościami - podobną matrycę ma EM10 mkIII, EM5mkII i EM1 mkI - które odpowiednio będą Ci dawały lepszą ergonomię, ale też będą coraz większe.

    Jeśli chciałbyś trochę lepszej jakości szukaj sprzętu z matrycą 20 mln - czyli EM10mkIV, EM5mkIII i EM1mkII - będzie drożej ale moim zdaniem warto.

    Optyka - na początek spokojnie wystarczy jakiś kitowy 14-150 (uniwersalny do wszystkiego) albo 12-60 - wsparty jasną 25/1.8 i 45/1.8. Będziesz miał i jakość i ergonomię a przy tym leciuuuutko.
    Jak uznasz, że warto zainwestować w coś więcej - poszukaj szkieł PRO - 12-40/2.8 (świetny jako spacerniak ale ciut krótki) albo 12-100/4.0 - rewelacja, ale już drogo no i nie tak lekko.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  3. #23

    Domyślnie

    Jakbym napisał faktycznie 100% farmazony to teraz sprzedaż lustrzanek i bezluster byłaby na poziomie wyższym jak 5-10 lat temu, a tak nie jest ponieważ dla większości zastosowań telefon jest wystarczający, wydruk A4 nie jest już też wyzwaniem.
    Przy zdjęciach telefonem myślisz tak samo jak przy zdjęciach np dyskontowym m4/3, który w większości przypadków w złych warunkach da ci gorszą jakość niż telefon wykorzystujący opcję zdjęć nocnych.
    Takie są realia, nie zmienia to faktu że mój Nikon Z7 robi lepsze zdjęcia niż telefon i zawsze w każdych warunkach.

    Nie róbmy ludziom krzywdy i nie namawiajmy do m4/3 tylko dlatego że coś tam kiedyś... mamy 2022 rok.
    Każda złotówka wydana na m4/3 to strata pieniędzy, ucieszy pewnie kilku specjalistów forumowych, którzy potem będą znowu zachęcać do dalszego marnowania kasy na obiektywy co ma dać argument że zdjęcia późnym popołudniem są kiepskie albo dlaczego w pomieszczeniu jest taka tragedia.
    Po roku będzie zdziwienie że aparat w szufladzie i kolejna osoba zniechęcona do sprzętu foto kupuje nowszego fona.

    Doradzajmy z rozsądkiem i patrzmy szerzej niż tylko koniec własnego... obiektywu
    Ostatnio edytowane przez PoPan ; 28-06-2022 o 09:42

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Przy zdjęciach telefonem myślisz tak samo jak przy zdjęciach np dyskontowym m4/3, który w większości przypadków w złych warunkach da ci gorszą jakość niż telefon wykorzystujący opcję zdjęć nocnych.
    Takie są realia, nie zmienia to faktu że mój Nikon Z7 robi lepsze zdjęcia niż telefon i zawsze w każdych warunkach.
    Rozumiem, że to co napisałeś wyżej odnośnie "przewagi" phona nad aparatem m4/3 wynika z Twojego doświadczenia i setek zdjęć wykonanych aparatami m4/3?
    Jeśli tak to bardzo proszę o przykłady, naprawdę chętnie zobaczę, bo sam używając od 3 lat OMD-EM1 jakoś zupełnie tego nie zauważyłem.
    I piszę to jako ktoś, kto przez wiele lat wcześniej fotografował aparatami APS-C a teraz obok Olympusa ma Nikona D750.

    Już wcześniej pisałem, że ja bym to D610 zostawił do pewnych zastosowań (portrety, wnętrza) razem z jakimś jasnym szkłem 35/50/85/1.8 lub czymś podobnym.
    Ale na wakacyjne wyprawy, w tym np. na wędrowanie po górach chcąc mieć jakość i wygodę spokojnie polecam m4/3 - może być obok tak przez Ciebie zachwalanego "phona"...
    Bo nawet najlepszym "phonem" nie zrobię nawet 10% zdjęć - takich jakie zrobię mając np. OMD-EM10 ze zwykłym kitowym 14-150...

    Parafrazując Twoje ostatnie zdanie - tak doradzajmy z rozsądkiem patrząc z szerszej niż "jedynie słuszna FF-owa" perspektywy...
    Ostatnio edytowane przez August68 ; 28-06-2022 o 13:32
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #25

    Domyślnie

    Popadasz w skrajność ponieważ ja polecam aps-c i to jakiś zgrabny, lekki, który ma też obiektywy małe, sam jestem na kupnie takiego zestawu i jest co wybierać od taniego fajnego nadal Sony A6000 lub nowsze, wiele modeli Fuji albo Nikon Z DX.

    Apeluję o rozsądek bo "papier wszystko przyjmie", a konsekwencje potem są jakie są, czyli zawiedzeni zakupem klienci, którzy zostawią sprzęt w szufladzie.
    m4/3 ma sens nadal jeśli wybierzemy jakiś EPL z obiektywem pancake, wtedy zmieści się do kieszeni i jest tanio, każda większa kwota wydana na ten system to strata kasy.

    W porównania nie bawmy się bo to żaden problem pokazać przewagę m4/2 nad fonem.

  6. #26

    Domyślnie

    Czyli nie masz i nie miałeś m4/3... i w myśl znanej zasad "nie znam się, więc się wypowiem" piszesz, że to sprzęt do niczego, porównywalny tylko z "phonami"...
    Ja wcale kolegi nie zniechęcam do innych formatów - miałem APS-C (ok. tylko lustrzankę) i wiem, na co stać aparaty z tymi matrycami.
    Wkurza mnie tylko, że deprecjonujesz sprzęt, którym nie fotografowałeś...

    Widziałem na giełdzie foto fajny zestaw Nikkora Z-50 z obiektywem 16-50 za 3900 PLN - ciekawy zestaw i zapewne wart rozważenia.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #27

    Domyślnie

    Albo taki nowy ze sklepu https://www.fotojoker.pl/produkt/nik...0mm-f-35-63-vr

    Miałem Olympusa E-PL 7 i był bardzo fajny, z kitem robił wtedy dużo dużo lepsze zdjęcia niż telefon jaki miałem, obecnie podtrzymuję to co napisałem bo większość telefonów da lepsze lub przynajmniej nie gorsze efekty, a telefon mamy raczej zawsze w kieszeni.

  8. #28
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dla mnie D610 + Nikkor 50 f1.4 to jest mały i zgrabny zestaw z którym jeżdżę na rowerze i czasem idę w góry, gdzie jednak preferuję coś więcej. Ewentualnie 50 f1.8 jest jeszcze lżejszy, tańszy i optycznie podobny.

    Jak ma być naprawdę lekko to było takie ustrojstwo 4/3 jak Panasonic GM1 - 200g. Sprzęt stary, niedostępny i trzeba polować na używki.
    Tu masz człowieka który tym robi:
    http://gorskie-wloczykijstwo.blogspot.com
    Szumi to jak wszystkie 4/3 ale naprawdę jest małe, potem dużo obróbki i wygląda to nieźle. Dopóki się nie zobaczy 1:1 i porówna z D610... No ale lekko jest.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Miałem Olympusa E-PL 7 i był bardzo fajny, z kitem robił wtedy dużo dużo lepsze zdjęcia niż telefon jaki miałem, obecnie podtrzymuję to co napisałem bo większość telefonów da lepsze lub przynajmniej nie gorsze efekty, a telefon mamy raczej zawsze w kieszeni.
    W takim razie zwracam honor, ale z drugą częścią zdania się absolutnie nie zgodzę - telefonem zrobisz co najwyżej porównywalne zdjęcia do wrzucenia do mediów społecznościowych i to pod warunkiem dobrych warunków. A warunki nie zawsze są dobre, a do tego jeśli robisz odbitki, to nawet nie ma co porównywać...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #30

    Domyślnie

    dobrze, że TEN człowiek nie czyta tego wątku bo by wpadł w wielkie kompleksy

    https://dobas.art.pl/pl/galeria/

    bo większość telefonów da lepsze lub przynajmniej nie gorsze efekty

    oczywiście najlepszy aparat to ten, który mamy przy sobie, widocznie "jakość zdjęć" widzimy inaczej

    przyjemnych telefonicznych łowów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8600371.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	210,3 KB
ID:	64259
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co kupić w 2020 d610, używany d800 czy bezlusterkowca
    By Pablova in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-05-2020, 19:40
  2. D610 - zmiana przycisku ISO
    By robank in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-10-2018, 00:50
  3. D610 zmiana na D800/D4
    By Kacper111 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 21:40
  4. Zmiana D5100 na D610
    By slimlukas in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 20:46
  5. Zmiana D700 na D610
    By Grzesiek_G in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 21:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •