Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Myślisz, że jakbym doposażył się w lampę błyskową to poradziłbym sobię ze zdjęciami w domu?
    Nie wiem czy chciałbym zostawiać sobie d610. Teraz wykorzystuję go mało a jak kupię drugi to już pozamiatane.

  2. #12

    Domyślnie

    W sumie to kwestia do czego Ci będzie sprzęt służył...
    Ale gdybym miał zostać tylko z m4/3 to warto byłoby mieć jednak ciut lepszy zestaw - tzn. z jaśniejszymi szkłami. Wybór jest więc spokojnie coś w dobrej cenie znajdziesz - np. 45/1.8 albo jakieś 25/1.8 lub 25/1.7
    Co do lampy przyznam, że nie wiem - mam tylko tę która "przynależy" do EM-1, ale i to maleństwo potrafi pomóc.
    Zarejestruj się na giełdzie Micro 4/3 i obserwuj, trafiają się fajne okazje ...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  3. #13

    Domyślnie

    używam m4/3, mój podstawowy zestaw wycieczkowy i w pewnych sytuacjach w pracy, na plus zanim skompletujesz zestaw optyki pod m4/3 możesz używać nikonowskich i co do jakości fotek, to do fotografii rodzinno, spacerowo, pamiątkowej jest całkowicie wystarczający Nikon z 24-120 waży więcej i zajmuje więcej miejsca niż mój panasonic z 4 obiektywami
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarotl Zobacz posta
    ...chyba dorosłem już do tego, że nie będę profesjonalnym fotografem i aparaty z ff są dla mnie za duże i za drogie.
    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak napisałem wyżej, może potrzebuję takiego cofnięcia się. Nie wykorzystuję mojego d610 pewnie nawet w 40%. Nie robię tak dużo zdjęć a jak robię to typowo rodzinnie i jest mi z nim ciężko na wycieczkach i w ogóle.
    Z tym stwierdzeniem "za drogie" to trochę możesz się niemiło zaskoczyć. Ja właśnie testuję Z50 po przesiadce z D610. Gabaryty na pewno duży plus. Wakacyjnie jakoś zdjęć też ok, ale jeśli chciałbym mieć jakąś stałkę np. 50mm, to za Zetkę NIkona musisz dać ponad dwa tysiące za używkę. Do D610 natomiast bez problemu kupiłbym dobre 50mm za połowę tej ceny albo mniej.
    Tak jak wspomniałem, póki co bawię się tym aparatem, zabiorę na wakacje i zobaczymy.
    Druga sprawa to gabaryty. Niby korpusa mniejszy, ale już wspomniana 50siątka jest dużo większa niż 50mm do lustrzanki (pomijając np. Sigmy). Trzeba dobrze przemyśleć, jaki rodzaj fotografii ma się zamiar w przyszłości uprawiać.
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #15

    Domyślnie

    Przemyślałem sprawę i z50 nie będę się pchał. Co się tyczy m4/3 to może jesteście w stanie polecić jakiś konkretny model? Na razie jestem nastawiony na Olympus em 10 III. Aparat będzie głównie do zdjęć, do filmów mam kamerę.

  6. #16

    Domyślnie

    Witaj, robiłem kiedyś podejście do Olympusa 10 III i niestety obrazek mnie nie zachwycił, inny format zdjęć 3/4, kolory i szumy, tu niestety dużo brakowało do Nikona D7500, o pełnej klatce nie wspominając, dlatego dobrym rozwiązaniem jest nie sprzedawanie FF dopóki się nie przekonasz czy m3/4 Ci wystarczy.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarotl Zobacz posta
    Przemyślałem sprawę i z50 nie będę się pchał. Co się tyczy m4/3 to może jesteście w stanie polecić jakiś konkretny model? Na razie jestem nastawiony na Olympus em 10 III. Aparat będzie głównie do zdjęć, do filmów mam kamerę.
    m4/3 to całkiem fajny system i powinieneś być zadowolony z zakupu. Same aparaty nie są drogie, trochę kosztują lepsze obiektywy (jak wszędzie zresztą ) Trzeba być tego świadomym.

    Ja przez dłuższy czas miałem Olympus E-PL6 i może warto pójść w tą stronę (albo E-PL5 bo to prawie to samo)? To jest dopiero mały i kompaktowy aparat A parametry (ilość mpx) masz w sumie te same co w OM-D E-M10. Dodatkowym plusem jest naprawdę niska cena za jakie je sprzedają. Można kupić "na próbę" zestaw z kitowym obiektywem i jeśli sprzęt Ci przypasuje zainwestować w lepsze szkło.

    Ja ze swojego, mimo kitowych obiektywów jakie do niego podłączałem byłem bardzo zadowolony. Gdyby nie to, że posiadam jednak sporo sprzętu Nikona i szkoda mi było się go pozbywać pewnie bym zainwestował w lepszy obiektyw do Olympusa i robił nim zdjęcia do tej pory.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Witaj, robiłem kiedyś podejście do Olympusa 10 III i niestety obrazek mnie nie zachwycił, inny format zdjęć 3/4, kolory i szumy, tu niestety dużo brakowało do Nikona D7500, o pełnej klatce nie wspominając, dlatego dobrym rozwiązaniem jest nie sprzedawanie FF dopóki się nie przekonasz czy m3/4 Ci wystarczy.
    oczywiście, że obrazek będzie "inny", format możesz ustawić 3/2, ja też widzę różnice z d7100, jak również widzę różnice w noszeniu i w pewnych przypadkach ergonomii, nie wspominając o portfelu
    mając do wyboru zabranie lustrzanki lub bezlusterkowca wybieram bezlusterkowca bo w większości przypadków lustrzanki bym ze sobą nie zabrał
    przykład pamiątkowa

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4229887

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-II?highlight=

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...%87?highlight=
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 27-06-2022 o 22:30
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #19

    Domyślnie

    To może być bardzo skrajna opinia ale na m4/3 nie dałbym ani złotówki mając w kieszeni fona, który w większości przypadków da podobną jakość, a jak wydamy dużo kosiorki na obiektywy to i efekty będą tylko czy wtedy nie lepiej coś sensownego kupić z aps-c ?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    To może być bardzo skrajna opinia ale na m4/3 nie dałbym ani złotówki mając w kieszeni fona, który w większości przypadków da podobną jakość, a jak wydamy dużo kosiorki na obiektywy to i efekty będą tylko czy wtedy nie lepiej coś sensownego kupić z aps-c ?
    to bardzo kontrowersyjna opinia
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co kupić w 2020 d610, używany d800 czy bezlusterkowca
    By Pablova in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-05-2020, 19:40
  2. D610 - zmiana przycisku ISO
    By robank in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-10-2018, 00:50
  3. D610 zmiana na D800/D4
    By Kacper111 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 21:40
  4. Zmiana D5100 na D610
    By slimlukas in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 20:46
  5. Zmiana D700 na D610
    By Grzesiek_G in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 21:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •