Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Akcesoria do panoram

    Chcę się pobawić w panoramy w te wakacje. Jakich nowych zabawek potrzebuję do tego? Może wypowie się ktoś z doświadczeniem w panoramach, a mam tu na myśli takie sklejane z wieku kadrów. Zainstalowałem program Hugin, do sklejania zdjęć w jedno duże, wybrałem taki na początek bo jest darmowy. Potrzebuję jakiejś specjalnej, poziomowaniej głowicy? BTW nowy statyw też potrzebuję bo w starym zatrzaski w zimie pordzewiały...

  2. #2

    Domyślnie

    jak chcesz zacząć i spróbować w ogóle, to i ze stabilnej ręki zrób kilka zdjęć obracając się nieznacznie, potem pomyśl o wydawaniu pieniędzy
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    A jak już sprawdzisz, czy Ci się to podoba, to z hardwaru możesz sobie dokupić L-bracket i nodal slide (nie mam pojęcia jak to się po polsku nazywa), żeby wyeliminować paralaksę.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    A jak już sprawdzisz, czy Ci się to podoba, to z hardwaru możesz sobie dokupić L-bracket i nodal slide (nie mam pojęcia jak to się po polsku nazywa), żeby wyeliminować paralaksę.
    Własnie o to urządzenie mi chodziło ale nie wiedziałem jak się nazywa. Dzięki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cosnek Zobacz posta
    Chcę się pobawić w panoramy w te wakacje. Jakich nowych zabawek potrzebuję do tego? Może wypowie się ktoś z doświadczeniem w panoramach, a mam tu na myśli takie sklejane z wieku kadrów. Zainstalowałem program Hugin, do sklejania zdjęć w jedno duże, wybrałem taki na początek bo jest darmowy. Potrzebuję jakiejś specjalnej, poziomowaniej głowicy? BTW nowy statyw też potrzebuję bo w starym zatrzaski w zimie pordzewiały...
    Na start to wystarczy że na głowicy kulowej zablokujesz kulę i bedziesz panoramował wokół osi. Program skoryguje to. Głowica nodalna swoje kosztuje, jest duża i wymaga wprawy.
    Wypróbuj microsoft ICE. Efekty mogą Cię zaskoczyć.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety, używam Linuxa i nie wszystkie programy z Win u mnie działają.
    Czy chodzi o takie urządzenie?
    https://www.ebay.co.uk/itm/304537504...3ABFBMzsfNrrNg

    P. S. A jak takie ustrojstwo działa? Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie, to jest szyna do makro (choć do jakiś prostych panoram też da się użyć). Głowica do panoram to tak wygląda:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/glowi...oramiczna.html

    A jak to działa? Pozwala ustawić punkt obrotu na punkt bez paralaksy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie, to jest szyna do makro (choć do jakiś prostych panoram też da się użyć). Głowica do panoram to tak wygląda:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/glowi...oramiczna.html

    A jak to działa? Pozwala ustawić punkt obrotu na punkt bez paralaksy.
    Łoo panie! Tyle nie zapłacę, to nie będą zdjęcia zarobkowe tylko dla przyjemności. Rozumiem że chodzi tu o to, żeby oś obrotu pozostała w poziomie. Poczytam jeszcze, info sobie przyswoję.

  9. #9

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	11,69 MB
ID:	64148
    Na próbę, zrobiłem z ręki kilka pionowych zdjęć i skleiłem na próbę. Fajne zabawa. Tyle że ten program nie obsługuję raw a tylko jpeg.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja ostatnio zauważyłem że w dobrych warunkach mój fon siaomi wygodniej robi mi panoramę niż sklejanie ze zdjęć lub stosowanie jakiś ułomnych funkcji panoramy w aparatach.
    Czasami nie warto się męczyć jak mamy pod ręką... w kieszeni gotowe narzędzie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dylemat: 10,5 czy 16 mm do panoram
    By Maxik in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 17:47
  2. program do panoram?
    By skarab in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 09:29
  3. Głowica do panoram
    By Pumexior in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 11:38
  4. program do panoram
    By agawytka in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •