Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Samyang AF 135mm f1.8 z adapterem - Nikon Z 6ii

    Czy ktoś wie czy Samyang AF 135mm f1.8 będzie działał z nikonem z6ii przez adapter ?
    Techart TZE 01 działa z wieloma obiektywami.
    Jest jeszcze Megadap ETZ21
    Interesuje mnie temat adapterów. Przymierzałem się do zakupu 14-30f4 ale po pierwsze różne problemy są z tym obiektywem i kosztuje sporo ale przed wszystkim zakres mi nie odpowiada mając 24-70 wolałbym tylko 14-15mm. Samyang ma takie obiektywy pod Sony kosztuje mniej niż połowa 14-30 tak samo mógłbym dokupić sobie tamrona 70-200 2.8 pod warunkiem że chodzi to przyzwoicie. Wracając do wątku póki co Samyang 135 f1 8
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  2. #2

    Domyślnie

    Z ciekawości: jakie są te problemy z Nikkorem Z 14-30?

  3. #3

    Domyślnie

    Żadne. Ale przecież każdy może tu wypisywać głupoty wyczytane w internecie.
    Jacek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Żadne. Ale przecież każdy może tu wypisywać głupoty wyczytane w internecie.
    JK nie wiem co ludzie wypisują w internecie a deklarowanie że żadne problemy nie istnieją nie jest prawdą.
    Pierwsza rzecz dotyczy że dolny prawy róg może być bardzo nieostry w porównaniu do lewej strony na 14mm . Osoba wymieniła egzemplarz na nowy w którym jest zdecydowana poprawa. To pierwsza wada jaka się trafia w tym egzemplarzu. Druga to że obiektyw może głośno chodzić wydawać dźwięki . Zgłoszone przez kilku użytkowników tego obiektywu. O w/w problemach natrafiłem na różnych forach kiedy szukałem opinii użytkowników tego obiektywu. Ostatecznie wstrzymałem się z jego zakupem ale dla mnie argumentem była nie do końca pasująca pod moje potrzeby ogniskowa.

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4538406
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  5. #5

    Domyślnie

    No to pisz o tym, że nie pasuje ci zakres ogniskowych. Z tym nikt nie będzie dyskutował. Ale po co piszesz jakieś bzdury z drugiej, czy trzeciej ręki. Nie masz i nie miałeś tego obiektywu (tak zrozumiałem z twojej wypowiedzi) to po co powtarzasz jakieś niesprawdzone plotki. Wiesz jakie crash-testy przeszły te obiektywy? Ile razy zaliczyły glebę? Jak i gdzie były przechowywane? A nawet jeśli jeden, czy drugi z nich, na tysiące wyprodukowanych ma wadę, to jaki to problem, jeśli jest gwarancja. Problemem jest tylko to, czy taka gwarancja zostanie uznana, ale o tym nie warto tu dyskutować, bo niewiele wiemy. Ja wiem, że łatwo jest ferować wyroki w stylu: wyprodukowano 10 tys. sztuk, ale jedna piszczy, czyli wszystkie są do niczego. A potem się okazuje, że piszczy, bo np. został oblany kawą z cukrem i producent odmówił naprawy gwarancyjnej. Sam kiedyś widziałem D4 w którym zacinały się przyciski. Okazało się, że fotograf nie umiał się powstrzymać od jedzenia pączków podczas roboty. Przepłukali, wyczyścili i wszystko działa, tylko, że ten łasuch musiał za to zapłacić, ale to normalne, choć różne brednie w internecie wypisywał. Taka bezsensowna pisanina i powielanie informacji zasłyszanych tworzy internetową rzeczywistość, która ma nie wiele wspólnego z faktami.
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    Jacek po zreflektuj się nad tym w jaki sposób ty to piszesz. Po pierwsze forum jest po to żeby wymienić się opiniami nawet zasłyszanymi z internetu czy innych foròw. Na anglojęzycznych forach będziesz miał więcej opinii to chyba zrozumiałe. Ja nie widzę powodu dlaczego ktoś nie miałby mówić prawdy zwłaszcza na sprawdzonych forach jak w/w . Nie interesują mnie testy crash i inne. Wcześniej kolega z ciekawości zapytał o jakich problemach słyszałem, więc podałem linka a o tych 2 problemach czytałem w kilku różnych miejscach. To wszystko. A ty zaczynasz od razu ze bzdury piszę. Możesz się nie zgadzać z tym świetnie ale zastanów się nad formą bo to nie pierwszy raz na tym forum ludzie w ten sposób właśnie się komunikują. Ja nie mam w tym żadnego celu żeby zniechęcać ludzi do tego obiektywu. Jak widzisz wątek poza tym dotyczy czegoś innego. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez wulisu ; 21-06-2022 o 14:54
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  7. #7

    Domyślnie

    Gdybym nie miał tego obiektywu, to może bym uwierzył w takie bajki. Trzeba brać pod uwagę to, że takie fora jak to kształtują opinie o sprzęcie. Zasada jest tu prosta. Setki użytkowników, którym obiektyw, czy body, działa normalnie, nie piszą o tym w kółko na forum, bo nie ma sensu tego w kółko powtarzać. Ale jeden czy drugi potrafią na okrągło pisać o jakichś wydumanych, zasłyszanych problemach i powstaje opinia, że takie szkło jest do niczego. Że się do niczego nie nadaje. Że ma problemy. Że nie warto go kupować. To się nazywa HEJT i z tym trzeba walczyć, a nie podsycać. Wystarczająco dużo internetowych mędrców żyje z podsycania takich bzdur, a większość z nich nigdy obgadywanego sprzętu w łapach nie miało.

    Masz ten obiektyw. Masz z nim jakiś problem. To pisz, pytaj, próbuj ten problem rozwiązać. To jest normalne. Ale jeśli obiektywu nie masz, to nie powtarzaj zasłyszanych bzdur i nie twórz spiskowych teoryjek, bo wielu trolli tylko na to czeka..

    Jeszcze raz. Mam taki obiektyw. Używam i nie potwierdzam żadnych problemów. Jest to normalny, sprawny i funkcjonalny obiektyw, który każdemu mogę polecić.
    Jacek

  8. #8

    Domyślnie

    Wracając do Samyanga - nie mam teraz Techarta, ale poprzednie Samyangi nie radziły sobie z nim, nie spodziewam się, że tutaj będzie inaczej.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Gdybym nie miał tego obiektywu, to może bym uwierzył w takie bajki. Trzeba brać pod uwagę to, że takie fora jak to kształtują opinie o sprzęcie. Zasada jest tu prosta. Setki użytkowników, którym obiektyw, czy body, działa normalnie, nie piszą o tym w kółko na forum, bo nie ma sensu tego w kółko powtarzać. Ale jeden czy drugi potrafią na okrągło pisać o jakichś wydumanych, zasłyszanych problemach i powstaje opinia, że takie szkło jest do niczego. Że się do niczego nie nadaje. Że ma problemy. Że nie warto go kupować. To się nazywa HEJT i z tym trzeba walczyć, a nie podsycać. Wystarczająco dużo internetowych mędrców żyje z podsycania takich bzdur, a większość z nich nigdy obgadywanego sprzętu w łapach nie miało.

    Masz ten obiektyw. Masz z nim jakiś problem. To pisz, pytaj, próbuj ten problem rozwiązać. To jest normalne. Ale jeśli obiektywu nie masz, to nie powtarzaj zasłyszanych bzdur i nie twórz spiskowych teoryjek, bo wielu trolli tylko na to czeka..

    Jeszcze raz. Mam taki obiektyw. Używam i nie potwierdzam żadnych problemów. Jest to normalny, sprawny i funkcjonalny obiektyw, który każdemu mogę polecić.
    Wybacz Jacek ale ostatni raz ci odpisuję nie zamierzam ciągnąć tej dyskusji bo do niczego ona nie prowadzi. Ty zaczynasz bronić tego co powiedziałeś, ja cię nie atakuję. Nie ma w tym żadnego hejtu tylko zwykłe podzielenie się z czyjąś opinią/doświadczeniem w w/w linku. Nie powielam hejtu i opinię wyrabiam sobie sam starając się weryfikować szkła samodzielnie . Np: dużo ludzi psioczylo na temat 24 f1.8G kupiłem a zdjęcia przykładowe wiszą na naszym forum do dzisiaj od ładnych paru lat. Z kolei 28 1.8G miał problemy o czym ludzie wspominali tutaj. Więc nie widzę powodu żeby nie wspomnieć o z14-30 f4s tutaj jeśli ktoś zadał pytanie? Dzięki za twoją opinię. Pozdrawiam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Wracając do Samyanga - nie mam teraz Techarta, ale poprzednie Samyangi nie radziły sobie z nim, nie spodziewam się, że tutaj będzie inaczej.
    Dzięki Cichy za pierwszą przydatną informację. Z tego co widzę i zdążyłem już zobaczyć kilka filmików ,Megadap ETZ21 podobno radzi sobie lepiej. Na stronie jest napisane że działa ze wszystkimi obiektywami wliczając Samyang a. Będę szukał dalej i napiszę bezpośrednio do nich zobaczymy co powiedzą.
    Ostatnio edytowane przez wulisu ; 21-06-2022 o 17:17
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  10. #10

    Domyślnie

    Techart miał wypuścić drugą , poprawioną wersję, ale nie wiem czy już jest i czy faktycznie coś się w kwestii SY zmieniło. Pisałem do nich maile ale trudno było uzyskać jakąkolwiek odpowiedź od supportu.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 135mm, 70-200 VR II czy Samyang 135mm
    By g88 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-09-2015, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •