Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    osobiscie trzymam sie klasycznego rozwiazania dla filtrow prostokatnych i uchwytow, tzn. takich, ktore nie skazuja na kompatybilnosc z tylko jednym producentem. to oznacza unikanie wszelkich ramek i oprawek (jak Marumi, Wine Camera, Benro, itp.) czy dedykowanych filtrow (jak filtry ND do uchwytow Haida M). po to, zeby w razie czego moc wymienic/dokupic filtry albo uchwyty bez modlenia sie, czy to bedzie do siebie pasowac. nigdy nie mialem potrzeby mocowania magnetycznego prostokatow, i nawet gdybym mial wszystko od zera kupowac to nie wybralbym czegos takiego, bo potem okazuje sie zawsze, ze za 4-5 lat producent konczy to klepac i w przypadku utraty filtra (czasem spadaja do wody albo ze skal) nie ma go jak wymienic i trzeba wszystko od nowa zbierac

    z filtrow mialem wczesniej Hitecha i Lee teraz mam glownie Haide i jakies dwa budzetowe Cokiny (81Z i 81C). Hitechy i Cokiny sa ciensze niz Lee czy Haida (2mm nie 4mm grubosci), do tego Cokin jest ciut wezszy niz 100mm wiec w holderze Nisi zdarza mu sie wypasc

    uchwyty mam od zawsze Nisi (dawniej V3, teraz V6 i Switch) a od 2 lat rownolegle mam tez Kase K9

    w Nisi jest normalnie dedykowany polar - taki specjalny cienki polar, ktory w razie koniecznosci mozna zastapic dowolnym nakrecanym 86mm (mam tez redukcje 86mm->77mm zeby w to miejsce moc wkrecic filtr 77mm). to co lubie w Nisi to wlasnie holder Switch, ktory pozwala ustawic dwa filtry polowkowe pod roznym katem (fantastiko do wschodow slonca robionych szerokim katem).
    Kase K9 mam w plecaku na rower, kupilem bo to bylo najtansze rozwiazanie z opcja dwoch pierscieni mocujacych (67mm i 77mm). a do tego ma polar magnetyczny, ktory mocuje sie nieskonczenie wygodniej niz ten wkrecany Nisi (nawet nie w rekawiczkach). jak Kase kiedys wykmini holder typu Switch, to na Nisi pojdzie pod mlotek

  2. #12

    Domyślnie

    Ja sprzedałem NiSi v6 ze względu na sposób montażu polara i samo zakładanie holdera na pierścień redukcyjny. Uważam, ze w porównaniu z Haidą jest bardzo niewygodnie. Polar jest cieniutki i kilka razy mi prawie spadł przy montażu, szczególnie, jak się gdzieś sterczy na mrozie i palce trochę zgrabiałe. Pod tym względem, filtry drop-in z Haidy to mega komfort.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  3. #13

    Domyślnie

    Szybkość montażu, demontażu , mniejsze prawdopodobieństwo upuszczenia czy ubrudzenia sprawia , że kupując cały system od nowa chyba wolałbym wejść już w magnetyczne aczkolwiek biorę też pod uwagę system Nisi czy Haidy. W systemie magnetycznym Kase ramkę można rozkręcić i wsadzić tam filtr o grubości 2mm. Jest to jakaś opcja w razie potłuczenia się filtra czy nawet zmiany uchwytu na tradycyjny - filtry wtedy można wyjąć z ramki. W przypadku Marumi niestety chyba nie ma takiej możliwości. Nie pomyślałbym o tym także dzięki za uwagę Akustyk

    Rafaello666, jeśli chodzi o system Haidy , nie ma problemu z winietowaniem na najszerszym kącie z Nikkorem 14-30?
    Z5, Nikkor 14-30 f4 S, 24-120 f4 S, Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R_B Zobacz posta
    Rafaello666, jeśli chodzi o system Haidy , nie ma problemu z winietowaniem na najszerszym kącie z Nikkorem 14-30?
    Jak miałem założone potrójne prowadnice na filtry, to delikatnie było widać. Zmieniłem na węższą prowadnicę, na dwa filtry i jest ok.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Oczywiście, to moje subiektywne odczucie. Jak będziesz potrzebował, to cyknę jakiegoś testowego rawa i podeślę.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  5. #15

    Domyślnie

    Dzięki, wierzę na słowo Jeśli chodzi o zafarb to domyślam się w przypadku producentów typu Haida, Nisi, Kase nie ma się co przejmować, bo jeśli się pojawia to pewnie jest łatwy do zniwelowania w post produkcji?
    Z5, Nikkor 14-30 f4 S, 24-120 f4 S, Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R_B Zobacz posta
    Dzięki, wierzę na słowo Jeśli chodzi o zafarb to domyślam się w przypadku producentów typu Haida, Nisi, Kase nie ma się co przejmować, bo jeśli się pojawia to pewnie jest łatwy do zniwelowania w post produkcji?
    Nie zauważyłem jakichś zafarbów, które by przeszkadzały. Przy zastosowaniu ND1000 zdarza mi się, że wariuje trochę balans bieli, ale nic takiego, czego nie dałoby rady skorygować w postprodukcji.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Filtry prostokątne w fotografi b&w
    By Boss_Tanaka in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-08-2019, 15:11
  2. FILTRY FOTOGRAFICZNE RODZAJE STOSOWANIE
    By ALF in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 245
    Ostatni post / autor: 07-03-2019, 19:42
  3. Filtry prostokątne Benro
    By wasciu in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2018, 08:50
  4. Jakie filtry pod timelapse/film - kołowe czy prostokątne.
    By vteq in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 21:35
  5. PS a filtry fotograficzne
    By Ludmar in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-12-2006, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •