Witam.
Z racji że jestem nowy w dziedzinie fotografii chciałbym zaczerpnąć troszkę opinii ekspertów
Mianowicie rozchodzi się o Nikona D3100 i Ostrość, wiem ze jest to stary sprzęt i raczej słabej polki, ale mam dylemat gdzie lepiej ostrzyć czy przez wizjer czy na LV. Bawię się amatorsko w portrety, krajobrazy, coś tam, przerabiam itp, zdjęcia ustawiam w trybie manualnym ale używam Af punktowym z wysz.twarzy , ale nie wiem czy dobrze robię bo to sprzęt jednak ma naście lat, i cały sek w tym, że robię np. Seria 2/3 zdjęcia i zdarza się, że po powrocie do domu, zdjęcia które wydawały się ostre sa lekko zamazane tak jakby Af nie trafił . I już nie wiem czy źle coś robię czy po prostu mniej ufać sprzętowi. Dużo słyszałem żeby w starszym body więcej zdjęć robic przez wizjer i ustawiać Af, i do ciągać samemu ostrość. Obiektyw mam Nikkor Af 35m 1.8g. Ogólnie rzecz ujmujac chodzi o kto, jak w takim starszym sprzecie najlepiej ustawiać ostrosc czy samemu czy Af.Dodam , że zdjęcia robie w dobrym oświetleniu , bo zazwyczaj na dworze przy aktualnej słonecznej pogodzie.
Z góry dziękuję za przeczytanie i odpowiedzi