Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Mam również D750. 750-tka jest do roboty, zwłaszcza do fotografii ruchu w trudnym oświetleniu. Z50 do wszystkiego innego. Pracując w Lightroomie wolę kolory z Zetki. Różnica na wyższym ISO przy nowym odszumianiu nie ma w tej chwili znaczenia.
    Dziękuję za cenne info. D750 u mnie zostaje tak czy inaczej Do tej pory targałem ze sobą plecak gratów, ale ze względów zdrowotnych muszę ograniczyć używanie D750+24-70 2,8. Robię dużo reportaży w terenie (eventy plenerowe) na przemian z wydarzeniami w halach sportowych i ciemnych kościołach. W wielu przypadkach korzystam z JPG prosto z puszki i tutaj proszę Cię o Twoje odczucia porównując JPG z D750 i Z50 na ISO 3200. W D750 korzystam ostatnio jeszcze śmielej z ISO 10000 w ciemnych kościołach. Fotki lądują do gazet, więc ogromna DR nie jest wymagana, ale specyfika pracy niekiedy wymaga oddania materiału tuż po wydarzeniu.
    Ciekaw jestem czy łączysz materiał z obu tych body w reportażu.

  2. #22

    Domyślnie

    Co do jakości jotpegów nie pomogę - pracuje w RAWach. Robiłem kilka ślubów (rzadko robię takie rzeczy) duetem D750-Z50 i fajnie się uzupełniały. Bezlusterkowiec nadrabia lekkością, celnością i ostrością obrazu. Różnice bywają jak już wspomniałem w kolorystyce prosto z aparatu - Z50 lepiej radzi sobie z panowaniem nad barwą w sztucznym świetle (dlatego np. wolę fotografować nim koncerty). W obu aparatach mam ustawione graniczne ISO 6400 - bardziej z przyzwyczajenia, niż z możliwości tych sprzętów.

  3. #23

    Domyślnie

    To i ja pozwolę sobie dorzucić kilka spostrzeżeń z perspektywy przesiadki z DSLR na Zkę
    Ja co prawda przesiadłem się z D810 na Z5, ale.
    1. Brak górnego wyświetlacza - myślałem, że to będzie bardzo bolało, bo na D810 a wcześniej D700 był używany bardzo często, to o dziwo zupełnie mi go nie brakuje. Ilość danych, które masz w wizjerze i na tylnym wyświetlaczu, jest w pełni wystarczająca. Dodatkowo wyświetlacz jest odchylany, a tego baaaardzo mi brakowało w DSLR.
    2. Jakoś obrazka - no w D810 było jednak fajniej :P 36 vs 24 jednak robi różnicę. Natomiast ten z Z5 jest naprawdę OK. Nie wiem jak porównanie z D750, ale myślę, że jak obrazek z D750 Ci leży, to ten z Z5 czy tym bardziej Z6, też będzie.
    3. AF - hmmmm. Tutaj jest różnie - zależy jak na to popatrzeć. To jednak są zupełnie inne "patenty" DSLR vs bezlustro. W bezlusterkowcach masz masę bajerów typu eyeAF itd. Pokryty prawie cały kadr itd. W zastosowaniach mniej komercyjnych czy ultra sportowych sprawdza się to super. Nawet ten z Z5 po ostatnim upgrade softu działa bardzo fajnie. Przynajmniej dla mnie, ale nie używałem go w sytuacjach typu ślub itd. Z5 miałem okazję zrobić jedną poważniejszą imprezę, dla mojej przyjaciółki - ślub. Jakiś czas temu przestałem się bawić w komercję, ale bardzo nalegała, a że znamy się 100 lat, to nie mogłem odmówić Ogólnie wszystko wyszło OK, zdjęcia fajne, podobało im się itd. Ale ... O ile pałac ślubów (cywilny), plener itd. poszło bez żadnego problemu, to dość ciemna sala weselna była już pewnym wyzwaniem i AF nie radził sobie najlepiej. Wcześniej zrobiłem kilka podobnych zleceń na D810 i AF radził sobie lepiej. Nie wiem czy to kwestia tego, że byłem bardziej ogarnięty ze sprzętem itd. ale różnica była odczuwalna.
    4. Karty - nie wyobrażam sobie robić zleceń bez backupu, więc Z6 odpadło w chwili premiery. Jak 6ka, to tylko Z6II, ale jak już wyżej zostało napisane - XQD = $$$. Dla mnie 2 x SD w Z5 to idealna sprawa, bo są tanie, dostępne i wystarczająco szybkie do zdjęć (nie kręcę filmów).
    Tak naprawdę Z5 to chyba najlepsze FF za sensowne pieniądze. Do "amatorskiego" używania, moim zdaniem NIC więcej nie jest potrzebne. Ale czy do komercyjnej roboty się nadaje, to już chyba każdy musi zweryfikować pod swoim kątem i rzeczy, które robi. Ja uważam, że nie wszędzie się sprawdzi. I to zarówno Z5, Z6 czy 7. Dopiero Z8 czy 9 to sprzęt "PRO" - mowa głównie o AF.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  4. #24

    Domyślnie

    @Badol, Dziękuję bardzo za podzielenie się wrażeniami. Na D810 pracowałem, nie odczuwałem różnicy w AF względem D750, więc podejrzewam, że u mnie to podobnie będzie wyglądało.
    Myślałem jeszcze o Z50, z racji, iż wybieram sprzęt po raz pierwszy w życiu do celów głównie wycieczkowo-rekreacyjnych, gdzie rozmiar i waga mają znaczenie.
    Tematy typu ślub to raczej przy okazji, z resztą bez problemu mogę w dalszym ciągu oblecieć je duetem D750+D850.
    Jeśli chodzi o Z6II to XQD posiadam dla D850, ale różnica w cenie względem Z5 stosunkowo duża (wolę w to miejsce 35 1,8S), natomiast różnica w AF nie jest na tyle powalająca, by była dla mnie argumentem za tym konkretnym sprzętem. Z8 waży więcej niż D750, zatem nie zyskam w kwestii wagi.
    Problem w głównej mierze jest pogrzebany w wadze takiego zestawu. Szybkie, krótkie tematy jeszcze oblecę, ale po całodziennym maratonie z takim zestawem, niezależnie czy na szelkach czy odkładam jedną puszkę, po prostu kręgosłup nie nadaje się do użytku.
    Gdzieś Ktoś mi zalecił jako lek na rozterki Sony A7III - do przemyślenia, ale wolę Nikona, w którym od lat "siedzę".

    Ciekaw jestem wypowiedzi Osób, które używają Z5 i Z50. Kwestia wagi, wymiarów i wygody z tym związanej oraz jakości obrazka są kluczowe.

  5. #25

    Domyślnie

    Jeśli waga jest tak istotna, to tylko APS-C lub FF z FTZ... Dzisiaj byłem na przedstawieniu córki, chciałem parę szkieł zabrać i ponownie wygrały te lustrzankowe: AF-S 50/1.4 i sammy 85/1.4 mają zbliżony ciężar do Viltroxa 85/1.8 na Z. Choć wiadomo, wiele zależy od szkieł, jakich chcesz używać rekreacyjnie...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Jeśli waga jest tak istotna, to tylko APS-C lub FF z FTZ... Dzisiaj byłem na przedstawieniu córki, chciałem parę szkieł zabrać i ponownie wygrały te lustrzankowe: AF-S 50/1.4 i sammy 85/1.4 mają zbliżony ciężar do Viltroxa 85/1.8 na Z. Choć wiadomo, wiele zależy od szkieł, jakich chcesz używać rekreacyjnie...
    Jestem o krok bliżej Z50, właśnie ze względu na wymiary i wagę. Jestem po kolejnym wyjeździe i nawet D750 + 50mm 1,4G daje w kość po całym dniu marszu (pomijam "karkołomną" ogniskową, ale był to najlżejszy obiektyw jaki posiadam pod FX). Poza tym, wszędzie muszę targać duży plecak, zamiast np. malutkiego lub jakiejś "nerki" najzwyklejszej.
    Jeszcze się waham między Z50z kitem, Z5 z kitem, ewentualnie Sony A73 lub A6400 z kitem (ale to jest ostateczność).

  7. #27

    Domyślnie

    A'propos targania. Moim zestawem wyjazdowym jest Z6II + Nikkor 24-200. I tyle. Czasem drugi akumulator + mikrostatyw/podstawka pod aparat. Jakość bez zarzutu, wymiary i masa akceptowalne. Turystycznie mogę żyć bez płytkiej GO.
    Ale stosuję dwa rozwiązania - uchwyt PD Capture na szelce plecaka + pasek PD typu sling.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #28

    Domyślnie

    Tak czytam i zastanawiam się jak z kwestią gabartów bezlusterkowców. Czy nie przeszkadza Wam że są jakieś takie malutkie? Z6 i Z7 chyba dość małe są w porównaniu do D750 czy D850. Raz oglądałem w sklepie Sony A7IV to trzymać tego nie mogłem a nie mam dużej dłoni.
    Ostatnio edytowane przez Mirkus ; 22-06-2023 o 18:26

  9. #29

    Domyślnie

    Już Fredro wiedział, że łatwiej kijek pocienkować, niż go potem pogrubasić. Ale nie znał cyfrowych aparatów i gripów
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Już Fredro wiedział, że łatwiej kijek pocienkować, niż go potem pogrubasić. Ale nie znał cyfrowych aparatów i gripów
    Czyli co jest to jakiś problem czy można się do tego przyzwyczaić? Jak tak sprawdzam w necie wymiary bo oczywiście w większości sklepów z elektroniką wyższych modeli Nikona czy Canona nie pomacasz bo ich nie ma, dochodzę do wniosku że dopiero gabaryty Z8 mogą być zadowalające w kontekście lustrzanek klasy D850 czy np Canona 5DMkIV.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D750 jaki mikrofon?
    By Ryśko in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-05-2019, 21:32
  2. Jaki telezoom do D750 ?
    By miro64tom in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2018, 21:35
  3. Zmiana D750 na D810, wrażenia po przesiadce.
    By bina212 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-05-2018, 14:10
  4. nikon d750 jaki obiektyw?
    By iwona123 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2018, 12:07
  5. Jaki Nikon do filmowania d750?d810?d7200?
    By dsspoko in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 12:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •