Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6_2 +FTZ + szkła. Pytanie

    Cześć, witam.
    Przymierzam się do zakupu body Nikona Z6_2. Posiadam po lustrzance 2 obiektywy. Jeden, to Nikon 50/1.8G i drugi Tamron 35/1.4. Korzystacie może z podobnego zestawu? Interesuje mnie szczególnie współpraca i jakość/kultura pracy body+Tamron 35/1.4. Pozdrawiam
    Nikon Z6_2, N Z35/1.8S, Viltrox AF 85/1.8_II, Angelbird CFexpress 512GB, SanDisk SDXC 128GB, plecak i torba +filtry UV

  2. #2

    Domyślnie

    Zastanów się, czy potrzebujesz tego 1.4 w ogniskowej 35. Używanie FTZ jest upierdliwe, zwłaszcza pierwszej wersji. Przy dwóch szkłach, które mają natywne zamienniki, odpuścił bym sobie.
    Sprzedając Tamrona, możesz kupić Nikkora 35/1.8S. Za cenę 50/1.8G + FTZ można już poszukać 50/1.8S.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Jedyna rozsądna rada. Można jeszcze pomyśleć o starym Z6 - będzie jeszcze taniej. W przypadku tych obiektywów różnicy w jakości zdjęć pomiędzy Z6, a Z6II pewnie nie da się zauważyć.
    Jacek

  4. #4

    Domyślnie

    Jak jest kasa na Z6II to wolałbym Z7 albo zaoszczędzić i kupić Z6, wtedy dylemat czy stare obiektywy czy lepsze znika i brać natywne Nikon Z.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem 85mm 1.8 tamrona i 24-70 2.8 tamrona. Oba działały świetnie i miały super stabilizację, której w Z6 nie ma i to czuć. Trochę szkoda. Lista kompatybilności szkieł jest tutaj:
    https://www.tamron.eu/pl/serwis/comp...d-canon-eos-r/

    Z drugiej strony używanie adaptera, wygląd tego zestawu i jego ogólne odczucia w używaniu (zwłaszcza z cięższym 24-70) przekonały mnie do przejścia na szkła natywne. Minęły 2 lata, a szkieł alternatywnych producentów prawie nie ma. Viltrox ma kilka fajnych z AF, laowa jakiś UWA, artisany rybie oko na pełną klatkę i to tyle. Przemyśl sobie czy chcesz siedzieć w systemie nikona. Ja już kupiłem kilka obiektywów, w tym genialnego 35mm 1.8s, to mi się nie opłaca zmieniać. Jestem zadowolony, choć ciągle patrzę z zazdrością na system sony... To w sumie najbardziej racjonalny czas na zmianę systemu jeśli i tak będziesz wymieniać obiektywy. Jeśli interesują cię konstrukcje 1.4 albo 1.2, to na system Z takich nie znajdziesz. Za to na system E jest genialna sigma 35mm 1.2dn i 35mm 1.4dn. Ta 1.4 tak samo jak 1.8s nikona nie ma stabilizacji, a ma ciekawszą konstrukcję i jest w tej samej cenie co szkło nikona. Także ten...

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Mnie nieco dziwi lista kompatybilnosci szkieł, bo mam Tamrona 24-70 w wersji I, który nie jest kompatybilny (nie ma go na liscie) ale on chyba o tym nie wie bo normalnie działa, ma AF.
    Może nie działa jakaś określona funkcja, nie wiem, nie wyłapałem tego.
    Cytat Zamieszczone przez rockcat Zobacz posta
    . tak samo jak 1.8s nikona nie ma stabilizacji, ... Także ten...
    Nikon Z6 ma stablizację matrycy, także ten ...
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Każdy Nikon Z w pełnej klatce póki co ma stabilizacje matrycy i z doświadczenia spisuje się ona zdecydowanie lepiej niż stabilizacja optyki w obiektywie, pewnie są wyjątki bo przecież nie miałem wszystkich obiektywów.
    Nikkory Z 50mm i 85mm f/1.8 są genialne, ostrość w pełnym kadrze, szybkość, ciche, no i waga bez FTZ, to wszystko przekłada się na komfort i zadowolenie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mnie nieco dziwi lista kompatybilnosci szkieł, bo mam Tamrona 24-70 w wersji I, który nie jest kompatybilny (nie ma go na liscie) ale on chyba o tym nie wie bo normalnie działa, ma AF.
    Może nie działa jakaś określona funkcja, nie wiem, nie wyłapałem tego.

    Nikon Z6 ma stablizację matrycy, także ten ...
    Ta stabilizacja działa tak sobie. Tamronem z VR można było strzelać zdjęcia z ręki późnym wieczorem na pełnej dziurze przy 2s, także ten... Fajnie że jest, fajnie że działa, i jest to duża pomoc. Po prostu przytykam, że do mechanizmu VR w tamronie się nie umywa. Przy cenie szkieł nikona jest to wada. Do jakości obrazka z obiektywów nikona nie mogę się przyczepić. Są świetnie, używam ich i jestem zadowolony. Kolega szukał szkieł o konstrukcji 1.4 i być może będą go interesować też takie o konstrukcji 1.2 a tutaj raz że wybór jest znikomy, a dwa że trzeba mieć worek siana. Sony wygrywa na tym polu.

    Btw. będę testował w przyszłym miesiącu tamrona 70-300 4.5-6.3 FE bez stabilizacji z tą nową przejściówką na Z od megadap to dam znać
    Ostatnio edytowane przez rockcat ; 13-06-2022 o 13:20

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Nadal się nie zgadzam. Stabilizacja Nikkorow S i szkieł bez stabilizacji (np Sigma ART 85) jest lepsza niż Tamronowskie VC. W te stabilizacje 2 s uwierzę jak zobaczę. Dodam, że stabilizowanie dłuższych szkieł jest bardziej wymagająca niż szerokich kątów. Może z 24 mm coś ci się udało, wyjątkowo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Ta stabilizacja dla 2 sekund to raczej nie z ręki, tylko z pomocą jakiegoś pnia, murka, albo innej ściany. Jakoś nie wyobrażam sobie utrzymania w dłoniach aparatu i w konsekwencji nieporuszonego kadru przez 2 sekundy, na dodatek bez podglądu kadru w wizjerze. Jeśli się jakaś fotka udała, to bardziej wynik szczęścia, niż przemyślanego działania i VR. No chyba, że się postawi korpus aparatu na jakimś murku, albo oprze o jakąś ścianę, czy o coś podobnego i mocno dociśnie, ale wtedy trudno mówić o VR. Raczej o pseudo statywie. No i 2 sekundy, w takich warunkach to żaden rekord - 10 sekund też tak można, nawet jak się VR wyłączy.
    Jacek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tamron 150-600 (pytanie do właścicieli szkła)
    By ivonne in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-07-2016, 13:23
  2. Pytanie o Body + Szkła. Budżet 7-8k.
    By explorexxx in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 19:10
  3. Nikon D200/D300 i szkła manualne - pytanie do użytkowników
    By puciek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 13:55
  4. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •