Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44
  1. #31
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Zostań z D500. To topowe DX nie mające konkurencji w żadnym z systemów (APS-C).
    W bezlustrach Nikona (I nie tylko Nikona) na razie DX to same niskie modele, takie by złapać klienta na bezlustra.
    Choć nie da się ukryć, że nawet słabsze bezlustra mają zalety. Głównie cicha praca, filmowanie i eyefocus, nizsza waga.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #32

    Domyślnie

    Dość odważne stwierdzenie o samych niskich modelach w kontekście Fuji X-H2S czy Canon EOS R7.

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Fakt, o Fujifilm prawie nigdy nie pamiętam. Jakos podświadomie generalnie rozpatruje systemy mające FF i APS-C, Fuji się tu nie łapie i dlatego tak samo pominąłem Olka. Tylko z drugiej strony czytam, że w obu tych markach prędkość AF ustępuje temu co robi C N S. Nawet w topowych modelach, które kosztują dużo za dużo.
    Bardzo mi się podoba stylistyka niektórych modeli Fuji i Olka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Jest w tym trochę prawdy co napisałeś w przypadku Sony. Ostatni model aps-c pokazali 3 lata temu i tę część oferty traktowali faktycznie marginalnie. Przyczyną może być także pandemia i braki półprzewodników, wiadomo. Ostatnio Sony pokazało ciekawą serię obiektywów aps-c
    https://www.fotomaniak.pl/153465/nowe-obiektywy-sony/
    więc jest szansa że rozruszają trochę ten segment. Przydałby się szybki aparacik aps-c do przyrody jako "przedłużenie" tele. 64 Mpix oczywiście dają radę z cropem, ale cena to jednak ~17k zł bez promocji
    Nikon... cóż, powinien już pojawić się następca Z50, Z5, w sumie Z6II i Z7II też wkrótce stukną 2 lata, więc pora na nowe modele. Jakoś na razie nie wierzę w bogatszą ofertę aps-c, niech ogarną FX.

  5. #35
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Podsumowując:
    Chyba na tą chwilę zostanę z tym co mam, czyli jako do focenia wakacyjnego D500 z 3 obiektywami (Sigma 18-35/1.8, Tamron 35-150/2.8-4 i Nikkor AF-P 70-300/4.5-5.6).
    Mam jeszcze starą D7000, ale to tylko i wyłącznie do ciorania zawodowo - z racji zawodu robię oględziny nieruchomości i z Sigmą 10-20/3,5, do tego nadaje się wyśmienicie.
    Jak już wcześniej wspomniałem, widoczna w stopce Sony, jest przeze mnie bojkotowana i raczej się do niej nie przekonam.
    Ciągle pewnie będzie mnie ciągnąć w pełną klatkę, ale jednak muszę to jeszcze gruntownie przemyśleć i przeanalizować pod względem funkcjonalności no i kasy jaka na to jest potrzebna.
    Dzięki wielkie Wszystkim za dyskusje i rzeczowe wskazówki. Pozdrawiam
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

  6. #36

    Domyślnie

    Dzisiaj rano doszedł do mnie mój siódmy Nikon w karierze i po całym dniu zabawy uważam, że najlepszy zakup - Z30 kit 16-50 VR!
    Ten aparacik to jest mała bombka Coś czuję, że Z6II i D750, które chodziły do dziś razem w zaprzęgu, będą od teraz obrastać kurzem.
    Z30 to jest aparat stworzony do zabrania na wakacje i nie tylko.
    Jako mały lekki korpus na wycieczki używałem dotąd D5500. Zawsze uważałem, ze D5500 ma kiepski autofokus.
    Przypiąłem AF-S DX 35/1.8 G przez FTZ do Z30 i muszę mrużyć oczy przeglądając zdjęcia na iMaku 4,5k, taki okazał się to być megaostry obiektyw na Z30
    Kitowy 16-50 VR też jest super.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 17-01-2023 o 21:27

  7. #37

    Domyślnie

    Kolejny sezon wakacyjny zbliża się ogromnymi krokami. Nikon odpalił letnią promocję, zatem czas na "Bezlusterkowca na wakacje" uważam za rozpoczęty.
    Trochę odświeżam temat. Do tej pory dźwigałem na wypady wielkie, ciężkie lustra ze szkłami FX. Teraz muszę skompletować zestaw możliwie jak najlżejszy i najmniejszy, przy zachowaniu możliwie jak najlepszej jakości obrazka, niekiedy też w słabych warunkach oświetleniowych.
    Z jednej strony kusi Z50 z kitem 16-50 (635g waga zestawu), z drugiej dorzucić do Z5 z 24-50 (875 g z Kitem).
    Cenowo ogromnej różnicy nie ma, a ma to być sprzęt głównie wycieczkowy.
    Może Ktoś miał, ma oba te aparaty i jest w stanie się wypowiedzieć w kwestii różnicy obrazka (używam do max 6400 w porywach 8000/10000 ISO), gabarytów czy ergonomii.
    Bezlustra nie są mi obce, gdyż używam na co dzień równolegle dwa systemy N i S, ale żaden z posiadanych zestawów nie mieści się do torebki, kieszeni, plecaka podróżnego. Na kilka wyjazdów zabrałem ze sobą D700 w z uwagi na jego legendarną pancerność. Wszystko super, bo znam ten sprzęt na wylot, ale waga z 24-70 f 2.8G ED to dla mnie jednak orka przy bieganiu po górach czy wydmach.
    Z30 raczej odrzucam, gdyż czasem się okazuje, że sprzęt nagle musi stać się dla mnie narzędziem pracy w terenie, gdzie fotografowanie bez "wizjera" odpada.
    Gdzieś na forum też znalazłem pomysł na początek np. Z5 z 35mm 1,8s to może mniej uniwersalny, ale równie kompaktowy i świetny optycznie zestaw urlopowy.
    Każdą opinię i refleksję ogromnie cenię, z góry dziękując za pomoc.

  8. #38

    Domyślnie

    Teraz w promocji jest w dobrej cenie Z50 + 18-140. Jak nie potrzebujesz pełnej klatki to chyba bardzo uniwersalny zestaw na wakacje. Fakt, trochę większy niż z 16-50, ale ma większe możliwości.
    Z50 + Z DX 18-140 + Z DX 50-250 + V13 + T150-500 | D80 + N70-300 VR AF-S + T90

  9. #39

    Domyślnie

    Mam Z50 z 16-50 i FTZ zakupiony jako backup D750. Bezlusterkowiec nie odstaje jakością obrazu od większego lustra, a na dodatek o wiele przyjemniej bierze się go do ręki. Na wakacje nie wyobrażam sobie innego zestawu - czasem zamiennie biorę kompakt Sigmy DP2M od którego Z50 jest niewiele większy. Byłem sceptyczny co do jakości dołączonego obiektywu, ale w praktyce pozytywnie mnie zaskoczył - świetnie działa w nim stabilizacja.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2452-Enhanced-NR.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	1,48 MB
ID:	72273

  10. #40

    Domyślnie

    @DarkFs skoro masz 2 systemy to jaki jest sens kupowania trzeciego? Pytam z ciekawości, nie wiem co masz z Sony ale chyba łatwiej kupić małe szkło niż nowy system.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaki bezlusterkowiec
    By wiehoo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 15-06-2019, 22:43
  2. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  3. Bezlusterkowiec do 2tys ?
    By Maly.Psikus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 19:45
  4. Leica T - bezlusterkowiec APS-C
    By djhonda in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 02:19
  5. Bezlusterkowiec Pentaxa
    By MariuszJ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •