Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie Bezlusterkowiec na wakacje - rady

    Cześć. Dawno nie zamieszczałem żadnych postów i trochę nawet wstyd wrzucić takie post jak ten, ale potrzebuję porady, bo zginąłem w gąszczu informacji o bezlustrach.
    Całe życie używałem lustrzanek, ostatnio pełnej klatki. Z braku czasu na fotografowanie pozbyłem sie lustrzanki, teraz jednak przed wakacyjnym wyjazdem muszę nabyć coś, żeby nie musieć ograniczyć się do telefonu.
    Chciałbym spróbować z tej okazji bezlusterkowca, ale po przejrzeniu wielu typów aparatów nie mogę podjąć jakieś logicznej decyzji.
    Jakie bezlustro polecilibyście ze swojego doświadczenia.
    Zalezy mi na w miarę dobrym obiektywie, najlepiej o dość szerokim kącie z uwagi na krajobrazy. Czy te wszystkie kitowe 16-50 jakie daje np. Sony dają radę czy to raczej zatyczka do korpusu?
    Szukam czegoś używanego, w cenie 3-4 tysiące zł, bo zakładam, że bezlusterkowiec może mi nie podejśc i zaraz go sprzedam. Niemniej jednak nie chcę kupić czegoś totalnie kiepskiego, żeby tym samym nie zniechęcić się przez wybór kiepskiego aparatu. Dlatego proszę o sugestie.
    Ostatnio edytowane przez barracuda ; 05-06-2022 o 11:43
    pozdrawiam
    Tomek

  2. #2

    Domyślnie

    16-50 nie jest szczytem optyki ale... jest świetny w podróży
    Ew. sprzedawcę poproś po prostu o RAWy na 16mm 28mm i 50mm

  3. #3

    Domyślnie

    Zakładam, że pewnie będzie to podobny poziom jak kitowe 18-55 w Nikonach, a taki obiektyw używałem kiedyś, kiedyś i te zdjęcia z wakacji były całkiem ok.
    W tej cenie widzę z używek, z podobnym zakresem ogniskowych mogę kupić np. Sony A6..., Nikona Z50, Fuji Xt30 i pewnie kilka innych.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    pozdrawiam
    Tomek

  4. #4

    Domyślnie

    mogę podesłać ci RAWy wakacyjne - sam zobaczysz

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki, odezwałem się na PW.
    pozdrawiam
    Tomek

  6. #6

    Domyślnie

    Kupiłem w zeszłym roku Z50 jako backup do lustrzanki FX. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Dołączony 16-50 jest dobrze korygowany przez korpus, więc nie narzekam na jakość obrazu, ale też nie jestem masochistą oglądającym zdjęcia w 100% powiększeniu. Polecam, bo to bardzo fajny, mały zestaw.

  7. #7

    Domyślnie

    Może jakiś zestaw pokroju fuji x-t2/x-t20 + 18-55/2.8-4 + ewentualnie samyang 12 jak potrzeba szerokości? Myślę, że na wakacjach i nie tylko sprawdzi się doskonale.
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  8. #8

    Domyślnie

    Rozglądam się jeszcze za D7200, z obiektywem N10-24 wychodzi podobnie cenowo jak np. używane Z50, a gabarytowo pewnie coś pomiędzy pełną klatką a bezlusterkowcem. Generalnie jakoś trudno mi się zdecydować na bezlusterkowiec po 25 latach z lustrzankami
    pozdrawiam
    Tomek

  9. #9

    Domyślnie

    Co w tym trudnego? Pracuje się jak z lustrzanką, tylko bez pryzmatu. Jest lżej, mniej miejsca zajmuje, gibany ekranik pozwala na ciekawsze kadrowanie a personalizacja na dopasowanie pod swoje przyzwyczajenia. Do tego brak potrzeby kalibracji i ostrość w punkt. Cokolwiek wybierzesz będziesz zadowolony.

  10. #10

    Domyślnie

    A jak wygląda kwestia używania filtrów w np. Z50 z obiektywem 16-50?
    pozdrawiam
    Tomek

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaki bezlusterkowiec
    By wiehoo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 15-06-2019, 22:43
  2. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  3. Bezlusterkowiec do 2tys ?
    By Maly.Psikus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 19:45
  4. Leica T - bezlusterkowiec APS-C
    By djhonda in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 02:19
  5. Bezlusterkowiec Pentaxa
    By MariuszJ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •