Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @DarkFs skoro masz 2 systemy to jaki jest sens kupowania trzeciego? Pytam z ciekawości, nie wiem co masz z Sony ale chyba łatwiej kupić małe szkło niż nowy system.
    Z Nikona FX mam D700, D750, D850, natomiast z Sony A7III z 28-75 2,8 od Tamrona. Nie jest to lekki zestaw. Nawet zapinając na A7III 50mm 1.8 nie wiem, czy mogę nazwać go kompaktowym. To mój setup do video i sporo się go nadźwigałem.
    Do Nikonów też mam głównie duże, ciężkie szkła i zwyczajowo mając gdzieś w perspektywie zapowiadany zmierzch lustrzanek nie bardzo chciałbym już inwestować w szklarnię pod bagnet F. Pomijam już fakt, iż ciężko jest znaleźć tam szkło w miarę uniwersalne, dobre optycznie, kompaktowe i lekkie jednocześnie.
    Bezlustro ma jeszcze jedną zaletę niewątpliwie - dajesz go obojętnie komu z podstawową wiedzą będzie w stanie zrobić zdjęcie nie tylko w trybie auto dzięki funkcjonalnemu LV i wysiwyg w "wizjerze".

    Kwestia wagi i gabarytów, a dokładniej różnic względem Z5 z kitem i Z50 z kitem. Ostatecznie rozważam oba zestawy wypożyczyć jednocześnie i porównać
    Na plus Z50:
    - mniejszy,
    - lżejszy,
    - APS-C (tańsze szkła do bardziej kreatywnych ujęć pozawycieczkowych w przyszłości).
    Na plus Z5:
    - FX (lepsze ISO),
    - Stabilizacja w body,
    - Bateria jak w D750\D850, zatem w moim przypadku jest już zapas energii,
    - 2 sloty SD więc może miejscami zastąpić D750,
    - cena względem Z50 na ten moment.
    Trudny wybór...

  2. #42

    Domyślnie

    Do S też masz kit 28-60 plus sporo malutkich szkieł. Z5 jest mniejszy od aIII? Jeśli masz ochotę na Z-tkę to oczywiście bierz, każdy pretekst dobry

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Do S też masz kit 28-60 plus sporo malutkich szkieł. Z5 jest mniejszy od aIII? Jeśli masz ochotę na Z-tkę to oczywiście bierz, każdy pretekst dobry
    Sprawdziłem wspomnianego przez Ciebie kit-a i faktycznie; istnieje, jest mały i lekki, a Sony jest lżejszy nawet od Z5. Jest też droższy. Moje S są niemal w ciągłym ruchu komercyjnym. Pracują nawet, gdy ja mam wolne Gdyby na A7III pojawił się jakiś super cashback to brałbym z kitem, waga też zdecydowanie na plus. Chociaż ergonomię wolę Nikona, zdecydowanie, mimo, iż od kilku lat pracuję na obu systemach niemal jednocześnie. Dałeś mi do myślenia...

  4. #44

    Domyślnie

    To zauważ, że jest jeszcze a7C, naprawdę malutki aparat. Sprzedawany w komplecie właśnie z tym kitem 28-60.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. jaki bezlusterkowiec
    By wiehoo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 15-06-2019, 22:43
  2. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  3. Bezlusterkowiec do 2tys ?
    By Maly.Psikus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 19:45
  4. Leica T - bezlusterkowiec APS-C
    By djhonda in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 02:19
  5. Bezlusterkowiec Pentaxa
    By MariuszJ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •