Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Miasto
    Bydgoszcz

Domyślnie

Zostań z D500. To topowe DX nie mające konkurencji w żadnym z systemów (APS-C).
    W bezlustrach Nikona (I nie tylko Nikona) na razie DX to same niskie modele, takie by złapać klienta na bezlustra.
    Choć nie da się ukryć, że nawet słabsze bezlustra mają zalety. Głównie cicha praca, filmowanie i eyefocus, nizsza waga.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Domyślnie

Dość odważne stwierdzenie o samych niskich modelach w kontekście Fuji X-H2S czy Canon EOS R7.

Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Miasto
    Bydgoszcz

Domyślnie

Fakt, o Fujifilm prawie nigdy nie pamiętam. Jakos podświadomie generalnie rozpatruje systemy mające FF i APS-C, Fuji się tu nie łapie i dlatego tak samo pominąłem Olka. Tylko z drugiej strony czytam, że w obu tych markach prędkość AF ustępuje temu co robi C N S. Nawet w topowych modelach, które kosztują dużo za dużo.
    Bardzo mi się podoba stylistyka niektórych modeli Fuji i Olka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Domyślnie

Jest w tym trochę prawdy co napisałeś w przypadku Sony. Ostatni model aps-c pokazali 3 lata temu i tę część oferty traktowali faktycznie marginalnie. Przyczyną może być także pandemia i braki półprzewodników, wiadomo. Ostatnio Sony pokazało ciekawą serię obiektywów aps-c
    https://www.fotomaniak.pl/153465/nowe-obiektywy-sony/
    więc jest szansa że rozruszają trochę ten segment. Przydałby się szybki aparacik aps-c do przyrody jako "przedłużenie" tele. 64 Mpix oczywiście dają radę z cropem, ale cena to jednak ~17k zł bez promocji
    Nikon... cóż, powinien już pojawić się następca Z50, Z5, w sumie Z6II i Z7II też wkrótce stukną 2 lata, więc pora na nowe modele. Jakoś na razie nie wierzę w bogatszą ofertę aps-c, niech ogarną FX.

Domyślnie

Podsumowując:
    Chyba na tą chwilę zostanę z tym co mam, czyli jako do focenia wakacyjnego D500 z 3 obiektywami (Sigma 18-35/1.8, Tamron 35-150/2.8-4 i Nikkor AF-P 70-300/4.5-5.6).
    Mam jeszcze starą D7000, ale to tylko i wyłącznie do ciorania zawodowo - z racji zawodu robię oględziny nieruchomości i z Sigmą 10-20/3,5, do tego nadaje się wyśmienicie.
    Jak już wcześniej wspomniałem, widoczna w stopce Sony, jest przeze mnie bojkotowana i raczej się do niej nie przekonam.
    Ciągle pewnie będzie mnie ciągnąć w pełną klatkę, ale jednak muszę to jeszcze gruntownie przemyśleć i przeanalizować pod względem funkcjonalności no i kasy jaka na to jest potrzebna.
    Dzięki wielkie Wszystkim za dyskusje i rzeczowe wskazówki. Pozdrawiam
    NIKON: D500 D7000\Sigma A 18-35/1,8 DC HSM\Sigma DC 17-50/2,8 EX HSM\Sigma EX 10-20/3,5 DC HSM\Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD\AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR_SONY A6600\E PZ 18–105F4 G OSS

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234