Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    Nikkor Z 16-50 ma mocowanie filtra 46 mm więc używanie filtrów wygląda tak samo jak w każdym aparacie i obiektywie gdzie filtry mocuje się z przodu - osobna kwestia to wybór filtrów o tej średnicy. Jeżeli nie jesteś do końca przekonany do bezlustra i potrzebujesz aparatu do foto wakacyjno-wycieczkowego to może pójść po taniości i kupić np. Sony A3000 - takie dość proste body z całkiem dobrym obrazowaniem, a dzięki swojemu kształtowi lezy w ręce znacznie lepiej od większości małych bezlusterkowców - przynajmniej nie trzeba kombinować z jakimiś dodatkowymi uchwytami czy gripami do body. Osobiście używam tego modelu od kilku ładnych lat w sytuacjach gdy nie chce mi się brać lustrzanki i wystarcza mi zakres jaki daje kitowy obiektyw do tego aparatu czyli 18-55.

  2. #12

    Domyślnie

    Na wakacje według mnie tylko Olympus Pen, kiedyś kupiłem używkę z dwoma kitami (krótki i dłuższy) za 700zl, ideal na długie wędrówki i brak szacunku w podróży, wytrzymał trzy wyjazdy i poszedł w dalsze podróże w inne ręce.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  3. #13

    Domyślnie

    Akurat Z50 ma bardzo dobrze wyprofilowany grip - sprawdza się doskonale nawet ze szkłami pokroju 24-120.
    Co do filtrów, to używam polaryzacyjnego - działa (bo dlaczego miałby nie działać?). Skąd to pytanie?

  4. #14

    Domyślnie

    Ostatecznie kupiłem używkę Z50, potestuję sobie na wakacjach i zobaczymy czy mi to przypasi.
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Już coś możesz powiedzieć o tej zakupionej Z50 ?
    Ja co prawda przymierzam się docelowo do Z5 (takie trochę parcie na FX) ale też pod uwagę biorę ewentualnie Z50. Onecie mam D500, z kilkoma szkiełkami, w tym kilka Sigm w DX więc ciągle się waham czy przechodzić w FX, bo tylko 2 szkiełka by mi pasowały.
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

  6. #16

    Domyślnie

    @adalbert7 co chcesz wiedzieć na temat tego aparatu? Po co Ci FX?

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Przede wszystkim jak się sprawuje Z50 - czy warto przejść z D500? Czy wygodne będzie używanie z przejściówką FTZ?
    FX - jak napisałem to trochę takie podświadome parcie w stronę pełnej klatki, często pod wpływam doradztwa Kolegów którzy pieją z zachwytu że pełna klatka to jest to. Ale nie do końca jeszcze jestem do tego przekonany i dlatego zastanawiam się ciągle nad Z5 ale również nad Z50.
    Wiele lat używałem DX i mi to w zasadzie wystarczało - dlatego ciągle się waham
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

  8. #18

    Domyślnie

    Nie wiem w ilu wątkach jeszcze o to zapytasz, ale... Z50 to fajne, lekkie, małe bezlustro. Coś w okolicach serii 7000 patrząc na lustrzanki, więc raczej poniżej Twojego D500. Matryca jest ta sama. Nie wiem jak ją oprogramowali w 500-tce, ale z Z50 w połączeniu z Lightroomem bardzo dobrze oddaje kolory (czyli tak jak mnie pasuje). FTZ jest w porządku - wygląda kiepsko, ale działa. Do tego grip Z50 jest świetnie wyprofilowany, co uprzyjemnia pracę z większymi szkłami. Z FX nie wiem czy będzie Ci lepiej, ale z pewnością będzie drożej i ciężej. Częściej i z większą przyjemnością zabieram ze sobą Z50 niż FX, a i z rezultatów (kolory!) jestem bardziej zadowolony.

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź
    Już prawie przekonywałem się do Z50, a tu Piszesz: "... poniżej Twojego D500", czyli nie za bardzo byłby sens kupować, bo D500 dalej sobie zamierzam zostawić, ale tym dokupionym chciałem rozszerzyć swoje możliwości.
    Może tylko fakt trochę mniejszej wagi, ale z FTZ i moimi obiektywami (Tamron 35-150 i Nikkor 70-300) różnica wielka nie będzie. No cóż jeszcze to wszystko muszę gruntownie przemyśleć.
    Jeszcze raz dzięki za dyskusję.
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

  10. #20

    Domyślnie

    @adalbert7 jestem (a pewnie jest nas takich więcej) w nieco podobnej sytuacji - mam świadomość, że przyszłość to bezlustra i jeśli jeszcze ich nie mam to powinienem czuć się "gorszy" i pewnie będę miał mniejsze szanse na "lepsze" zdjęcia.
    Tylko czy na pewno? Czy Twoim D500 robisz zdjęcia tak złe, że koniecznie musisz już coś zmienić?
    Rozumiem (trochę) chęć posiadania FF - ale za wyjątkiem niektórych zastosowań różnica nie jest aż tak duża - a właściwie warunkiem aby taka była jest posiadanie odpowiednich szkieł.
    Jakieś 2-3 lata temu też "chorowałem" na FF - chociaż mój DX-owy D7100 i szkła jakie do niego miałem (m.in. Sigma 18-35/1. dawały mi praktycznie wszystko co potrzebne i jak dzisiaj na to patrzę spokojnie mogłem z tym zestawem zostać (no może dokupiłbym wtedy jeszcze Sigmę 50-100/1..
    Ale pełna klatka musiała być...
    Trochę przypadkiem wygrałem licytację na D750 (moje maximum wystarczyło na zakup) i się zaczęło...
    Bo okazało się że ze szkieł które miałem do DX - a zwłaszcza tych szerokich nie zostało mi nic, co by do FF pasowało. Czyli trzeba było ruszyć na zakupy.
    Od razu zastrzegę, że nie chcę wydawać Bóg wie jak wielkich pieniędzy na sprzęt, ale jak trzeba to środki znajduję ... co najwyżej żona nie wie o wszystkim
    Wyprzedałem DX, za to co uzyskałem udało się kupić szkła do FF - ale nie z najwyższej półki (F/4.0 a nie F/2. i... wcale takiego łoooooł nie było, a na pewno nie w tym co fotografuję najczęściej czyli krajobraz i makrofotografia.
    Za to na pewno było.... ciężej, bo sprzęt FF jednak swoje waży i szczególnie na wakacjach było to utrudnieniem.
    Nikon nie oferował wtedy jeszcze za wiele w bezlustrach a do Sony przechodzić nie chciałem ( i nadal nie chcę - bi nie ).
    Skończyło się tym, że w ,mojej torbie wylądował Olympus m4/3 ze szkłem F/2.8 i Macro - który świetnie mi służy na wakacje czy okazyjne wyjazdy - bo jakość (jak na potrzeby "albumów domowych") jest zupełnie wystarczająca, a cały zestaw waży mniej niż obiektyw FF. O macro nie wspomnę, bo to inna bajka (nadal robię zdjęcia macro za pomocą FF - Nikkorem 200/4.0 - ale to zdjęcia innej kategorii).

    O bezlustrze FF nadal myślę, ale jeśli miałbym je kupić to od razu z właściwymi natywnymi szkłami, bo podpinanie szkieł przez FTZ (mimo, że działa to całkiem porządnie) jest dla mnie bez sensu. Dlatego czekam sobie spokojnie aż rynek się trochę nasyci sprzętem i zaczną się powszechniej pojawiać używki (myślę, że około 90% mojego sprzętu, to sprzęt używany) i w końcu na te bezlustra przejdę.
    Jedyne, na czym na pewno stracę, to fakt, że dzisiaj jeszcze bym znalazł nabywców na mój obecny sprzęt, a za jakiś czas albo nie uda mi się go sprzedać w ogóle, albo oddam za bezcen.

    Pewnie takie "rozmowy" ze sobą prowadzisz cały czas, ale rozważ, czy nie warto trochę jeszcze poczekać...
    Napiszę Ci jeszcze tyle, że ja "przeszedłem" na FF na 2 miesiące przed premierą D500 (która była wciąż przekładana i w końcu straciłem cierpliwość) - gdybym tego wtedy nie zrobił to zapewne zamieniłbym D7100 na D500 i do dzisiaj byłbym w FX, bo to świetny sprzęt jest...
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaki bezlusterkowiec
    By wiehoo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 15-06-2019, 22:43
  2. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  3. Bezlusterkowiec do 2tys ?
    By Maly.Psikus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 19:45
  4. Leica T - bezlusterkowiec APS-C
    By djhonda in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 02:19
  5. Bezlusterkowiec Pentaxa
    By MariuszJ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •