Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Stare kasety magnetofonowe

    Można na tym forum znaleźć osoby co się naprawdę znają na wielu rzeczach więc też i tu zapytam

    Dokopałem się do kaset jakie miałem już od dłuższego czasu w szafie. Nawet nie pamiętam skąd to mam.
    Stwierdziłem, że sprzedam ale nie wiem ile to może być warte dlatego pytam.

    Górna partia to kasety na 100% oryginalne. Posiadają oryginalne pudełka i na kasetach jest nadruk (grawer?) z nazwą zespołu oraz tytuł danego albumu.

    Dolna partia posiada kasety z nadrukami chyba studia nagraniowego albo wytwórni, które się pokrywają z nazwą na okładce lub mają naklejkę z nazwą danego albumu oraz zespołu (zdjęcia przykładowe poniżej).
    Czy te kasety też można uznać za oryginalne czy jednak podróby kopiowane w garażu u kumpla?

    Mam też kilka sztuk, które na 100% były przegrywane od kogoś więc o nie nawet nie pytam.

    Jak ktoś chętny na coś takiego to na wymianę można coś ogarnąć


    IMG_20220528_185954.jpg

    IMG_20220528_190211.jpg

    IMG_20220528_190258.jpg
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Mam podobną kolekcje, tylko większą. Też rock i różny metal.
    Mogę sprzedać. To jakbyś miał taką wielką kolekcje to byś łatwiej mógł sprzedać za większą kasę.

    Dorzucam do puli kasety VHS i kilkaset płyt CD, CDRV, DVD z filmami. Ofc samemu nagrywane.

    P.s Wpisz w wujka google skup kaset VHS i magnetofonowych. Ja kiedyś szukałem i jakiś gościu z Wawy się ogłaszał na OLX, że bierze niemal wszystko i że podjeżdza bezpłatnie wycenić zbiory.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 28-05-2022 o 20:23
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Znak "Zaiks biem" to by były oryginalne z prawami "Wytwórnia" takt i inne to raczej było bez praw.
    Trudno ze zdjęć powiedzieć, nie widać logo znanych wytwórni.
    Ten drugi rząd to takie raczej własne wyroby polskie.
    Mam ponad 100 różnych, czasem wezmę do samochodu bo mam tu nawet kaseciak i cd, ale już nie ma raczej sensu bo wszystko jest w tidalu
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 28-05-2022 o 20:28

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Mam podobną kolekcje, tylko większą. Też rock i różny metal.
    Mogę sprzedać. To jakbyś miał taką wielką kolekcje to byś łatwiej mógł sprzedać za większą kasę.

    Dorzucam do puli kasety VHS i kilkaset płyt CD, CDRV, DVD z filmami. Ofc samemu nagrywane.

    P.s Wpisz w wujka google skup kaset VHS i magnetofonowych. Ja kiedyś szukałem i jakiś gościu z Wawy się ogłaszał na OLX, że bierze niemal wszystko i że podjeżdza bezpłatnie wycenić zbiory.
    Panie, ja bym się swoich pozbył bo na co mi to
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Majątku na tym chyba nie zrobisz. W większości widzę pirackie wytwórnie, których wytwory sprzedawano później na straganach Bardziej chyba moda jest na czyste, nieużywane kasety.

    Nie śledzę cen takich rzeczy ale obstawiam, że na sztuki to może się sprzeda po parę złotych (kilka, max kilkanaście za jakieś ciekawsze zespoły). Jak masz czas i chęć to bym zaczął od wszystkiego na sztuki. Za jakiś czas obniżka ceny (co nie zeszło) a finalnie niesprzedaną resztkę w pakiecie za jakieś grosze

    Podobną strategię zastosowałem sprzedając jakieś resoraki po dziecku i w sumie poszły wszystkie. Minus tylko, że miałem ich ze 100 i co się narobiłem wykonując zdjęcia, pakując później to moje

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie problem w tym, że mi się w to bawić nie chce xD
    Miałem ofertę 70pln za całość ale w takim przypadku to jednak wolałbym komuś znajomemu oddać

    Metallica ori to na allegro 20-30 za sztukę
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #7

    Domyślnie

    Sztuki sztukami, ale weź pod uwagę, że stary nośnik magnetyczny traci parametry i pewnie niedługo będzie można to sobie obejrzeć i powąchać, bo posłuchać, to już nie bardzo.

    Nic nie jest wieczne. Znasz kogoś z kolekcją płyt do patefonu?

  8. #8

    Domyślnie

    @spiritus wez tam zadzwon, Warszawa, dojezdzaja i wycieniaja gratis. Kaset magnetofonowych nie ma w opisie, ale pewnie tez je biora.
    To ogloszenie caly czas wisi, bo pol roku temu jak sie interesowalem tematem to tez bylo.
    https://www.olx.pl/d/oferta/skup-ply...9-IDq5l33.html

    Jakbys skorzystla z ich uslug i sprzedawal, to daj znac za ile poszlo. Bo sam sie nosze z zamiarem opchniecia, nawet po taniosci. Kaset VHS, magnetofonowych i plyt z filmami.

    No bo przeciez na Ciebie nie bede liczyl, bo ty nie chcesz skorzystac z okazji
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    Metallica ok. 20-40zł za sztukę, zależnie od stanu. Niektórzy wystawiają za więcej, ale jak chcesz szybko się pozbyć to raczej w tym przedziale.
    Offspring 15-30zł, też zależnie od stanu.
    Pirackie możesz opchnąć po 5-7zl za sztukę, one często były gorzej nagrywane i mogą być w gorszym stanie.
    Reszty nie wiem.

    70zł za całość to za mało, za same kasety Metallici tyle weźmiesz. Za całość jakieś 120zł minimum, żeby to się jakkolwiek opłacało.
    Chyba, że nie zależy Ci na kasie to możesz wystawić BCM na Allegro, może trafisz na kolekcjonerów którzy będą się zabijać o to xD
    Nikon D200 18-55 (kit) 35mm 1.8 G , 50mm 1.8 AF-D

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brooklyn Zobacz posta
    Metallica ok. 20-40zł za sztukę, zależnie od stanu. Niektórzy wystawiają za więcej, ale jak chcesz szybko się pozbyć to raczej w tym przedziale.
    Offspring 15-30zł, też zależnie od stanu.
    Pirackie możesz opchnąć po 5-7zl za sztukę, one często były gorzej nagrywane i mogą być w gorszym stanie.
    Reszty nie wiem.

    70zł za całość to za mało, za same kasety Metallici tyle weźmiesz. Za całość jakieś 120zł minimum, żeby to się jakkolwiek opłacało.
    Chyba, że nie zależy Ci na kasie to możesz wystawić BCM na Allegro, może trafisz na kolekcjonerów którzy będą się zabijać o to xD
    Ooo to mnie pocieszyłeś
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Podobne wątki

  1. nikon F3 tylnia klapka kasety
    By raf1974 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 23:30
  2. Kamera PXL 2000 (na kaset magnetofonowe? :)
    By kriss8 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 21:23
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 19:27
  4. Stare (bardzo stare) Sigmy/Tokiny AF 70-300 ?
    By JacekCz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •