Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie co wybrac dla młodego fotografa

    witam szanownych kolegów
    mam pytanie jaki zestaw wybrać dla 13-latka który złapał bakcyla na przygodę z fotografią. Ostatnio na komunii ktoś z gości pozwolił mu zrobić kilka zdjęć bezlusterkowcem. Tak się wczuł w role fotografa że wyczerpał baterię . Po komunii do teraz tak kręci tak nęci pytając czy kupię mu aparat. Penie dałbym spokój ucinając krótko że nie bo masz w telefonie ale że jakiś czas temu miałem kilka zestawów to jakoś nie mogę mu odmówić tej przyjemności.
    Zaczynając był d40 z kilkoma obiektywami potem d90 i ostatni d300s. Mając te aparaty jako dziecko (teraz też jest ale większe) coś tam pstrykał ale ze mały był to nie interesował się tym za bardzo. W końcu przyszedł czas że rozstałem się z d300s. Ale bakcyl pozostał.
    Patrząc teraz szkoda że pozbyłem się tej d40 bo była by w sam raz na początek przygody.
    co polecacie na początek nauki, myślę ze kwota 1000zł to odpowiednia no może coś będzie warte uwagi to dołożę.
    moją obecność na forum sponsoruje nikon
    d300s + S17-50 f/2.8 + SB600

  2. #2

    Domyślnie

    Cokolwiek ze współczesną matrycą - D40 przy współczesnych telefonach to już zabytek i więcej się początkujący przy nim zmęczy niż czegokolwiek nauczy. Natomiast do nauki kadrowania, kompozycji itp. wystarczy dobry smartfon.

  3. #3

    Domyślnie

    w tej cenie to chyba D5200 z kitem 18-55 bedzie. moze juz mlody walczyc

  4. #4

    Domyślnie

    Lustrzanki Nikon mają słaby AF w Live View -czyli jak będzie kadrował na wyświetlaczu (a nie w wizjerze).

    Wtedy:
    1. lustrzanka Canon z Dual Pixel [lepiej ominąć pierwsze modele]
    2. bezlusterkowiec
    a. z wizjerem -jak będzie używany [Sony A6000, Canon EOS M50 ...]
    b. bez wizjera [Sony A5000, A5100, Canon M3, M100, M200]

  5. #5

    Domyślnie

    trochę sie pozmieniało w technologii wiem ze d40 a telefony to przepaść,
    zastanawiałem się nad serią 3xxx i 5xxx ale co do parametrów to właśnie nie wiem bo moja przygoda zakończyła się na d300s. Były w tym czasie i seria 3 i seria 5 ale one do 300s do zabawki. Teraz pasuje się przeprosić z nimi i cos wybrać.
    moją obecność na forum sponsoruje nikon
    d300s + S17-50 f/2.8 + SB600

  6. #6

    Domyślnie

    Lustrzanka moim zdaniem będzie za duża dla młodego człowieka. Ja osobiście bym poszedł w bezlustro. np. Fuji X-T10, ktore kiedyś miałem i do którego chyba wrócę, jako drugi aparat
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  7. #7

    Domyślnie

    nie miałem bezlustra ale znajomi maja i jakoś się nie przekonałem. Wole mu kupić lusto bo nawet lepiej mi bedzie mu funkcję wytłumaczyć. może to i to samo ale ułozenie przycisków jakos intuicyjnie pozostało
    a moze mi pomożecie w różnicach między 3200 a np. 3500 i np między 5200 a 5300 czy 5500?
    moją obecność na forum sponsoruje nikon
    d300s + S17-50 f/2.8 + SB600

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dezerter_27 Zobacz posta
    mam pytanie jaki zestaw wybrać dla 13-latka który złapał bakcyla na przygodę z fotografią. Ostatnio na komunii ktoś z gości pozwolił mu zrobić kilka zdjęć bezlusterkowcem. Tak się wczuł w role fotografa że wyczerpał baterię
    Dinozaury wolą często lustra, młodzież niekoniecznie, a tu sam piszesz, że Młodemu podeszło właśnie bezlustro. Daj mu frajdę i weź coś, z czego się będzie cieszył.

  9. #9

    Domyślnie

    Wszytko się nada. Niech się kieruje wyglądem, potem poręcznością i funkcjami. Sprzęt który się podoba będzie najdłużej służył. Oczywiście też ma robić zdjęcia

  10. #10

    Domyślnie

    nie koniecznie bezlustro taki był więc nie miał wyjścia. W rozmowie za i przeciw powiedział że nie bardzo podchodził mu ten aparat. Wspomina że lepiej mu operować zoom jak kręci sie z obiektywu.
    Ja osobiście nie używałem bezlustra jedynie jak ktoś dał mi zrobic zdjęcie - dziwnie mi sie robiło tym zdjęcie. Także bezlustro odpada, tak samo jak inne systemy lustra. Pozostaje tylko nikon.
    Jak sie zainteresuje fotografią i będzie starszy to se będzie zmieniał na co będzie chciał i co go będzie ograniczać ale to droga jeszcze daleka.
    zastanawiam się nad serią 3xxx bo bardziej mi się wydaje że poręczna do dłoni (ale która) szczerze powiem nie chce mi się studiować czym się różni jedna od drugiej albo seria 5xxx. Bo jak się okaże, że zapał słomiasty to stracę czas a można lepiej go wykorzystać np. na jazdę z nim na rowerze. Z tego co pamiętam z tamtego czasu jak sie chodziło do sklepów sprawdzać obiektywy to te serie 3xxx i 5xxx to takie zabawki w stosunku do d90 a nie wspomnę do 300s. Wiec się nie interesowałem co i jak. Jak sie okazuje nie daleko spada jabłko od jabłoni i teraz trzeba sie z nimi przeprosić
    moją obecność na forum sponsoruje nikon
    d300s + S17-50 f/2.8 + SB600

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D80 dla młodego???
    By artur0372 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-10-2016, 14:22
  2. [ Portret ] Cierpienia Młodego Wertera
    By Sapphiron in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 07:31
  3. Jak wybrać fotografa ślubnego
    By Wojtek Marzec in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 261
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 22:21
  4. [ Portret ] Mustasz u młodego
    By artur678 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 20:07
  5. Zestaw młodego fotografa - czyli co kupić aby wyposażyć studio?
    By Adriano Pinatto in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •