Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    A6000 + kit. Będzie zadowolony.
    Jak tylko nikon to używany d90 + 18-105 lub D3500+ af-p18-55?
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dezerter_27 Zobacz posta
    ktoś z gości pozwolił mu zrobić kilka zdjęć bezlusterkowcem. Tak się wczuł w role fotografa że wyczerpał baterię
    Cytat Zamieszczone przez dezerter_27 Zobacz posta
    W rozmowie za i przeciw powiedział że nie bardzo podchodził mu ten aparat.
    Mnie się nie klei.
    Daj młodemu szansę i normalny aparat, bo to nie jest już dziecko 6 lat.
    Lekko używane bezlustra nie są droższe od mało używanych luster, a dla początkujących o wiele lepsze.


    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    A6000 + kit. Będzie zadowolony.
    Zgadza się. Może być Sony, a może być Nikon, albo Canon na razie z jednym podstawowym obiektywem.

  3. #13

    Domyślnie

    Nie lepiej kupić lepszy smartfon z dobrym aparatem? Nie dość, że bardziej poręczny, edycję można w nim zrobić, udostępnić zdjęcie (to ważny aspekt), a jak się znudzi pasja fotografowania to pozostanie nadal dobry telefon.

  4. #14

    Domyślnie

    Haha smartfon
    Pewnie już ma, poza tym jak zrobić tym dobre zdjęcie? Jak mieć wpływ na wynik? Fotografii nie uczy.

  5. #15

    Domyślnie

    dziękuję za opinie i spostrzeżenia.
    A6000 - może i fajny zgrabny ale poza budżetem
    d90- za duży jak do takiej dłoni i wydaje mi że za skomplikowany
    bezlustro - no to teraz może i faktycznie zakręciliście mnie
    smartfon ma -kolejny nie potrzebny lub lepszy najchętniej jakby nie miał - faktycznie fotografii nie uczy
    moją obecność na forum sponsoruje nikon
    d300s + S17-50 f/2.8 + SB600

  6. #16

    Domyślnie

    Mam jako aparat rowerowo / wycieczkowy D5300 z Nikkorem 16-85. Bardzo fajny, poręczny - z GPS i kręconym ekranem. W trybie LV też się da robić zdjęcia. Matryca całkiem spoko. Obiektyw jest więcej niż zadowalający, z ekwiwalentem 24mm.
    D750 | D7100 | N80 | N 24-120/4 | N18-200 3,5-5,6 VRII| N28-105 3,5-4,5 | N 50/1,4D | T 17-35 2,8-4 | N 35/2D | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  7. #17

    Domyślnie

    Też go używam, i mogę polecić, jest tylko jedno ale
    Jak młody spróbował bezlustra i używa ekranu do kadrowania, to może mu to nie do końca pasować.
    Używanie LV w tego typu lustrzankach wiąże się ze sporym opóźnieniem, a w serii 3xxx i 5xxx
    wizjer jest dość mały i ciemny. A Twoim d300s focenie mu pasuje?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Haha smartfon
    Pewnie już ma, poza tym jak zrobić tym dobre zdjęcie? Jak mieć wpływ na wynik? Fotografii nie uczy.
    Może warto zapytać laureatów tego konkursu https://www.fotopolis.pl/inspiracje/...hy-awards-2021 ?
    Fotografowanie to przede wszystkim sztuka patrzenia, a tego można się nauczyć nawet bez aparatu. To raz. Dwa - w trybie manualnym ustawisz czas, ISO, balans bieli, skorygujesz ekspozycję. Mało? Edycja w darmowym Snapseedzie i możliwość podzielenia się z rówieśnikami efektem (co dla nastolatków jest równie ważne jak samo naciśnięcie migawki). Patrząc przez pryzmat uczestników kółka fotograficznego - większość odbija się od ustawień aparatu, a im ten aparat starszy tym mniej przyjazny dla użytkownika. A kombinacja: stary, słaby aparat+taka sobie optyka to dobra droga do frustracji i zniechęcenia. Sam zaczynałem od Smieny 8m i gdybym miał na początku drogi coś bardziej zaawansowanego, to bym pewnie dał sobie spokój.

  9. #19

    Domyślnie

    Smartfon tylko cyka, nie ma się wpływu na efekt i to dopiero może być frustrujące. a jak się nauczy ustawiać parametry aby osiągnąć dany rezultat to prosto z puszki będą od razu gotowe.

  10. #20

    Domyślnie

    Kup przede wszystkim coś poręcznego, co młody człowiek będzie chciał mieć przy sobie - myślę że jakiś bezlusterkowiec byłby OK na początek. Z możliwością manualnych ustawień i z pojemną baterią.
    Jak złapie bakcyla to później sam będzie wiedział czego mu brakuje w sprzęcie i co potrzebuje do swojego stylu fotografi.
    Nie zgadzam się z twierdzeniem że smartfonem nie da się zrobić dobrego zdjęcia. Jest mnóstwo interesujących, dobrych technicznie zdjęć zrobionych smartfonami i mnóstwo badziewia z topowych korpusów.
    I tak finalnie w internecie większość ludzi nie odróżni zdjęć z Nikona, Leica czy innego Sony...
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D80 dla młodego???
    By artur0372 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-10-2016, 14:22
  2. [ Portret ] Cierpienia Młodego Wertera
    By Sapphiron in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 07:31
  3. Jak wybrać fotografa ślubnego
    By Wojtek Marzec in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 261
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 22:21
  4. [ Portret ] Mustasz u młodego
    By artur678 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 20:07
  5. Zestaw młodego fotografa - czyli co kupić aby wyposażyć studio?
    By Adriano Pinatto in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •