Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Z5/D800

  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem, czemu 70-300 miałby źle działać na D800, z moim starutkim D700 śmigał ładnie. Może to autosugestia, ale z Z5 jest jeszcze lepiej.

    Co do dynamicznego AF (zakładam, że chodzi tu o full auto?) upewnij się, że masz najnowszy firmware, poprawą jest ogromna, choć fakt, że pole do poprawy jest olbrzymie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Od wiosny 2010* jestem absolutnym przeciwnikiem gripów. To dla mnie nieistniejący temat.

    *jak trzy tygodnie włóczyłem się po Japonii z tym balastem przyczepionym do korpusu.
    Na długie wyprawy odpinalem go w D700, ale na co dzień do pionów mi go brakuje straszliwe

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jannikon Zobacz posta
    ...

    Spotkałem się z opiniami, że 70-300 nie nadaje się do D800 z różnych przyczyn, a ja mojego stosunkowo świeżego zakupu nie zdążyłem jeszcze dobrze przetestować.

    Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam!


    Czy nie zajęło by ci mniej czasu podpięcie 70-300 AF-P do d800 niż napisanie powyższego elaboratu? Mógłbyś szybko zweryfikować, czy prawdziwe są dane podane w tej tabelce

    https://www.kenrockwell.com/nikon/co...ility-lens.htm

  3. #13

    Domyślnie

    Dwa zdania raczej trudno nazwać elaboratem. Obiektyw kupiłem niedawno, zwyczajnie nie zdążyłem jeszcze postrzelać. Ot, tyle. Dziękuję za link.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Mam na myśli AF jednopolowy z dynamicznym wyborem pola AF. Posługując się terminologią zaczerpnięta z D800 - mam na myśli AF-C d9.

    W przypadku Z5, kiedy ustawimy właśnie taki AF otrzymujemy 1 pole i 8 kropek wspomagających, bliźniaczy wariant, do tego, co napisałem powyżej.

    W takim przypadku właśnie Z5 działa w mojej ocenie zaskakująco słabo.

  4. #14

    Domyślnie

    Z elaboratu wyciąłem większość, pozostawiając pytanie
    Tym niemniej jestem bardzo ciekaw, czy rzeczywiście af nie zadziała z d800. Jeśli kiedyś znajdziesz 2 minuty na przypięcie 70-300 do d800, koniecznie daj znać czy faktycznie nie działa. Np. w przypadku d5200 w tej tabelce jest napisane, że nie działa z af-p, a z najnowszym softem jednak działa (przynajmniej tak twierdziło kilku użytkowników, sam nie sprawdzałem).

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z elaboratu wyciąłem większość, pozostawiając pytanie
    Tym niemniej jestem bardzo ciekaw, czy rzeczywiście af nie zadziała z d800. Jeśli kiedyś znajdziesz 2 minuty na przypięcie 70-300 do d800, koniecznie daj znać czy faktycznie nie działa. Np. w przypadku d5200 w tej tabelce jest napisane, że nie działa z af-p, a z najnowszym softem jednak działa (przynajmniej tak twierdziło kilku użytkowników, sam nie sprawdzałem).

    Wszystko działa jak najbardziej, zrobiłem po zakupie kilka zdjęć testowych. VR normal pracuje, VR sport również.
    Jeżeli wersja oprogramowania jest aktualna to nie ma żadnych problemów.

  6. #16

    Domyślnie

    AF-P działa z D800 z softem A/B w wersji 1.11. Jest to jednocześnie ostatnia aktualizacja tego korpusu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    Zachodzi tylko pytanie, ile sensu ma takie szkło z korupsem 4FPS?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    AF-P działa z D800 z softem A/B w wersji 1.11. Jest to jednocześnie ostatnia aktualizacja tego korpusu.
    Podejrzewałem, że info ze strony Rockwella może być z d...y wzięte

    Problem z VR w AF-P polega na tym, że nie można tego wyłączyć w niektórych modelach. Co dla mnie nie jest jakimkolwiek problemem.

    Ps. @jannikon Pomyśl o obiektywie z mocowaniem Z do z5. Używanie adapterów szybko się nudzi i stanowczo nie daje przyjemności użytkowania i korzyści z mniejszego korpusu. Do sporadycznego używania i konkretnego celu podpięcie przez ftz jest ok, ale to jak wiesz co chcesz aktualnie zrobić.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Podejrzewałem, że info ze strony Rockwella może być z d...y wzięte
    No może nie aż tak. Info pewnie było poprawne na moment premiery AF-P, a później strony nie aktualizował. ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jannikon Zobacz posta
    Zachodzi tylko pytanie, ile sensu ma takie szkło z korupsem 4FPS?
    A to czemu? 70-300 to nie jest sprzęt profesjonalny do sportu czy przyrody. Ponadto w formacie DX można do 6 fps.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •