Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Wydruk na płótnie - gdzie wydrukować?

    Robię drugą przymiarkę do wydruku na płótnie. Generalnie mam fotkę obrazu i chciałbym odbić to na płótnie - czyli zrobić taką reprodukcję obrazu.
    W pierwszym podejściu zamówiłem 2 wydruki na płótnie w mojobraz.pl, sama rama (bo zamówiłem z ramą) jest ok
    niestety kolory w porównaniu z oryginałami są wyblakłe. Możliwe że podbicie nasycenia trochę poprawiłoby sytuacje jednak mam wrażenie, że jest to problem technologii w której oni robią odbitki.
    Pytanie czy możecie poradzić jakiś inny serwis w którym byliście zadowoleni z rezultatów? Od razu dodam, że mam kalibrator do monitora tak więc raczej nie jest to kwestia kalibracji - czego nie mam to profilu dla druku dla płótna
    ale czegoś takiego przynajmniej w mojobraz.pl nie udostępniają. W załączniku jak to wyszło (pomimo że to fotka z telefonu mniej więcej oddaje jak to wyszło) a tak wygląda skan https://www.museothyssen.org/en/coll...ua-olden-timesKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220520_122026.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,41 MB
ID:	62942

  2. #2

    Domyślnie

    Nałóż werniks gloss w sprayu, powinno wystarczyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślisz? Tak patrze na te kolory i jakoś nie chce mi się wierzyć że to już. da się uratować więc pogodziłem się że te reprodukcje trafią do śmieci.

  4. #4

    Domyślnie

    https://youtu.be/_Sa2aJFkqhY
    Nawet jak zrobisz nowy wydruk to i tak go będzie warto zawerniksować.
    Więc w sumie możesz tyko zaoszczędzić próbując.

  5. #5

    Domyślnie

    Może spróbuj się zorientować tu:https://studiogamut.pl/ Wydruki robią niezłe. Udostępniają profile koloru. Niestety na tkaninie nie robiłem, ale coś mi się zdaje że bez werniksu się nie obejdzie.

  6. #6

    Domyślnie

    whitewall.com
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    whitewall.com
    Również ich bardzo polecam. Sporo drukowałem tam i nigdy nie było żadnego problemu.
    Jakość świetna i dotrzymują terminów.
    Pozdrawiam. Piotr
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 23-05-2022 o 20:25
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  8. #8

    Domyślnie

    Jakbyś potrzebował super jakości wydruku odezwij się na priv. Drukuję na 12 kolorowym ploterze Canon Pro 2000. Więc kolory wychodzą mega i odwzorowanie jest na bardzo wysokim poziomie. Co do ratowania nasycenia to 90s ma rację - warto zawerniksować. Jak położysz warstwę lakieru bezbarwnego matowego to będzie lepiej. Sam zawsze nakładam werniks na każde płótno żeby chronić przed uszkodzeniem (przy naciąganiu na blejtram).
    D3, D750, 24-70G/2.7, 70-200VRII, SB-900, 85D/1.4, Sigma Art 35/1.4, 50/1.4 manual AIS.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam dobre doświadczenia z nphoto, jeżeli chodzi o drukarnie i laby.

  10. #10

    Domyślnie

    szukam drukarni w okolicach Krakowa, wydruk na płótnie ale razem z osadzeniem na ramę
    ktoś coś poleci?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Drukarnia offsetowa - Gdzie wydrukować album?
    By sunsusea in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2020, 11:51
  2. Wydruk na płótnie
    By Woo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 22:56
  3. Wielki wydruk na płótnie
    By cede in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 23:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •