Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikkor Z 85mm/1.8 S - ubytki w powłoce na przedniej soczewce a gwarancja

    Mam mały problem z obiektywem Nikkor Z 85mm f/1.8 S. Od momentu zakupu w sklepie internetowym ABFOTO miał na przedniej soczewce ubytki w powłokach. Załączam zdjęcie poniżej. Zauważyłem to, ale potrzebowałem obiektywu do zrobienia sesji w firmie i stwierdziłem, że rozważę zwrot później. No ale zapomniałem o tym zupełnie i o wadzie przypomniałem sobie dopiero miesiąc później. Wiem że to może nie jest wielki problem, ale w wypadku próby sprzedaży tego obiektywu, może się z tego zrobić bardzo duży problem...
    _5180781.JPG

    (kropki widoczne na zdjęciu to nie kurz).

    Pytanie, czy może być to podstawą do roszczeń gwarancyjnych
    D810 --- N 24/2.8D, S 35/1.4 Art, S 105/2.8 Macro, N 200-500/5.6E
    http://photo.rswiecki.com/

  2. #2

    Domyślnie

    Na tym zdjęciu nic nie widać, a czyszczenie tego nie usuwa ?
    Jeśli nie zwróciłem po zakupie to teraz trudno będzie ci udowodnić że uszkodzenia powstały same.
    Może przejdź się do sklepu i zapytaj bo trudno tu coś wymyśleć.

  3. #3

    Domyślnie

    Użyłem płynu do czyszczenia optyki K&F ale nic nie wskórał. To ewidentnie ubytki powłoki, bo mienią się w charakterystyczny sposób przy zmianie kąta patrzenia.
    D810 --- N 24/2.8D, S 35/1.4 Art, S 105/2.8 Macro, N 200-500/5.6E
    http://photo.rswiecki.com/

  4. #4

    Domyślnie

    Idź do sklepu i pytaj, ja bym tego nie przyjął, niestety ale takie rzeczy zwraca się natychmiast, przypuszczam że te wady wyłącznie obniżają cenę obiektywu i to znacząco, a nie wpływają na jakość zdjęć.

  5. #5

    Domyślnie

    A tak w ogóle, to towarzyszy Ci dość osobliwa logika: wezmę ten obiektyw, bo potrzebuje szybko na sesję, a potem oddam.
    Być może sama mimowolnie stałaś się ofiarą takiej cwaniackiej transakcji, tzn. nabyłaś obiektyw, który ktoś "potrzebujący go na weekend", po weekendzie szybko go oddał.
    Nie zrozum mnie źle i nie bierz tego bezpośrednio do siebie, ale wobec cwanych miłośników zakupów drogiego sprzętu "na weekend" jestem w swych ocenach bezlitosny...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    A tak w ogóle, to towarzyszy Ci dość osobliwa logika: wezmę ten obiektyw, bo potrzebuje szybko na sesję, a potem oddam.
    Być może sama mimowolnie stałaś się ofiarą takiej cwaniackiej transakcji, tzn. nabyłaś obiektyw, który ktoś "potrzebujący go na weekend", po weekendzie szybko go oddał.
    Nie zrozum mnie źle i nie bierz tego bezpośrednio do siebie, ale wobec cwanych miłośników zakupów drogiego sprzętu "na weekend" jestem w swych ocenach bezlitosny...
    > Jezus opuścił forum

    Na miłość boską... Gdybym był opisanym przez Ciebie typem cwaniaka, to nie trzymałbym obiektywu którym rzekomo chciałem opierdzielić jedną sesję - przez ponad miesiąc! I nadal nie zamierzam starać się o oddanie obiektywu i zwrot kasy, lecz o naprawę gwarancyjną.
    A o ocenę ani o litość nie proszę.
    D810 --- N 24/2.8D, S 35/1.4 Art, S 105/2.8 Macro, N 200-500/5.6E
    http://photo.rswiecki.com/

  7. #7

    Domyślnie

    OK, nie gniewaj się.
    Naprawdę nie zamierzałem Cię niczym urazić. Być może niepotrzebnie snułem dywagacje, opacznie rozumiejąc Twoje słowa z pierwszego postu.
    Jak to się mówiło w czasach mojej młodości - graba!

  8. #8

    Domyślnie

    Sklep przyjął obiektyw do wysłania na gwarancję do Nikona. Teraz ciekawe co powiedzą tamci, czy naprawią, czy obciążą kosztami...
    D810 --- N 24/2.8D, S 35/1.4 Art, S 105/2.8 Macro, N 200-500/5.6E
    http://photo.rswiecki.com/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 17:03
  2. Plamy na przedniej soczewce
    By ska in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 09:43
  3. Rysa na przedniej soczewce Sigma 10mm f 2,8 fisheye
    By mooha in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 11:01
  4. kropki na przedniej soczewce
    By 450yamaha in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-07-2007, 23:08
  5. rysy na przedniej soczewce
    By ictus in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2007, 09:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •