Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dziwnie pracująca głowica - Fotopro FPH-62Q

    Nowy nabytek i wielkie rozczarowanie. Statyw FOTOPRO X-go Predator z głowicą kulową FPH-62Q.
    Sami zobaczcie:
    https://photos.app.goo.gl/wevzWhys2S4FzGVa9

    Posiadam ładnych kilka lat malucha Fotopro M-5 Mini z mniejszą głowicą FPH-53P. Głowica ta pracuje jak w maśle. Dlatego się skusiłem na większą, bo myślałem, że będzie podobnie miękko pracować. A tu takie cuś. Nie wiem, czy to w ogóle normalne, czy się czepiam i ten typ tak ma? Statyw leci do zwrotu. Teraz jestem w rozterce, bo w podobnej kwocie chciałbym coś kupić (do ok. 600 zł). Biorę pod uwagę 3 legged things Punks Patti Anarchy lub Sirui Traveler 7A. Może macie jeszcze jakieś propozycje?
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  2. #2

    Domyślnie

    Ale co jest nie w porzadku?
    Chodzi o to dziwne klikanie?
    Moze ten typ tak ma po prostu.
    Na filmiku chodzi calkiem plynnie.

    Ogolnie to lepiej kupic oddzielnie statyw i glowice. Dobry statyw i dobra glowica.
    Tak bym troche nie ufal produktom, ktore maja w nazwie Predator

    Ja mam glowice Triopo B-3, po zacisnieciu aparat nie drgnie ani o milimetr. Jestem z niej zadowolony.
    Choc teraz bralbym B4, bo przy tym rozmiarze kuli co w B-4 to juz mozna sie tak bawic ze mozna znalezc ten punkt w "plynnosci obrotu kuli" ze mozemy nia ruszac z lekkim oporem a jednoczesnie aparat z obiektywem zostaje w swoim polozeniu i ani drgnie. Z B-3 na upartego tez tak mozna zrobic, ale trudno troche zlapac ten "moment"
    B-4 kosztuje kolo 400zl.

    Jak chcesz troche taniej to B-3 i bedziesz zadowolony
    Panoramowanie w B-3, (kula nie chodzi az tak super plynnie ).

    https://youtu.be/r9kh7jiwWHo
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 18-05-2022 o 00:44
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, dokładnie o to klikanie chodzi. Jak wspomniałem wcześniej, mam inną głowicę tego producenta i pracuje jakby była w maśle. Aksamitnie, tak bym to określił. Tu aż się wystraszyłem Chociaż trzyma solidnie. Ta B-3 wygląda na OK. Problem w tym, że jest to model wyprzedany.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

Podobne wątki

  1. Statyw Fotopro + głowica Manfroto
    By Lmoska in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •