Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Przesłanie RAW z Z6 na smartphona z pozimu aparatu

    Dzień dobry, podczas sesji chciałbym bezprzewodowo przesyłać wybrane pliki RAW z Nikona Z6 na smartphona. Tak bym w trakcie sesji na telefonie miał już wybrane pliki RAW.
    Dotychczas udało mi się przesłać za pomocą Snapbridge tylko pliki jpg w małej rozdzielczości, a zależy mi na tym by były to pliki RAW wysyłane po zaznaczeniu z poziomu aparatu.
    Wiem też że mogę pobrać pliki RAW przez Snapbridge z poziomu telefonu jednak tam nie widać ocen i zaznaczeń poczynionych w aparacie.
    Czy jest jakaś metoda na przesłanie plików RAW na telefon po zaznaczeniu konkretnego zdjęcia z poziomu aparatu? A może jest jakiś sposób na takie zaznaczenie zdjęcia w aparacie by było to widoczne również w Snapbridge.
    Z góry dziękuję za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    Robisz tak samo jak na komputer przez wifi/bt, czyli ustawiasz wysyłanie natychmiastowe i materiał po zrobieniu zdjęcia jest wysyłany bezpośrednio do urządzenia co jest mało wygodne bo ustawiasz własne połączenie/sieć lub co jest wygodne przez lokalną sieć nawet w terenie używając mobilnego routera.

  3. #3

    Domyślnie

    Piszesz o opcji autolink ze Snapbridge? Bo tam Rawy i tak przerabia na jpg do 2mb i dopiero przesyła. U mnie po połączeniu telefonu z aparatem bt/wifi nadal zajęcia w RAW nie są przesyłane pomino zaznaczenia ich do przesłania. Jak mam wyłączony autolink to ikonka od przesyła na zdjęciach pozostaje biała.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie używam snapbridge, połączenia aparatu z telefonem/laptopem/komputerem przez sieć lokalną lub przez direct wifi/bt.
    Jeśli nie wiesz jak to zrobić mimo dość prostej instrukcji Nikona to na youtube masz tutoriale.
    Ostatnio edytowane przez PoPan ; 12-05-2022 o 13:19

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Nie używam snapbridge, połączenia aparatu z telefonem/laptopem/komputerem przez sieć lokalną lub przez direct wifi/bt.
    Jeśli nie wiesz jak to zrobić mimo dość prostej instrukcji Nikona to na youtube masz tutoriale.
    wszystkie znane mi instrukcje i tutoriale o podłączeniu nikona do "urządzenia inteligentnego" sprowadzają się do użycia snapbridge.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycinek instrukcja sieciowa.PNG
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	62678

    Natomiast przy próbie podłączenia telefonu w trybie punktu dostępowego (tak jak pc/laptop) utknąłem na tym etapie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	InkedIMG_20220512_221148_LI.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	2,82 MB
ID:	62679

    Będę wdzięczny za link do tutoriali, o których piszesz lub może mógłbyś nagrać filmik jak to wygląda u Ciebie?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie używam snapbridge, napisałem ci jak to zrobić, masz dwie możliwości i obie ustawiasz w aparacie plus oprogramowanie na urządzeniu, które będzie odbierało materiał czyli Nikon WTU.
    1. Tego nie używam - Połączenie bezpośrednie czyli przez stworzone połączenie wifi/bt laptop lub telefon.
    2. Tego używam - Połączenie pośrednie, czyli łączysz każde urządzenie z siecią lokalną i tu masz opcje:
    - router domowy stacjonarny i każde urządzenie połączone kablem lub wifi może odbierać materiał na bieżąco z aparatu
    - router mobilny, czyli osobny router, który masz np w kieszeni, on tworzy sieć lokalną wifi/bt i każe urządzenie z nim połączone może odbierać materiał na bieżąco z aparatu

    Jeśli nie możesz połączyć aparatu z urządzeniem wykorzystując WTU to zapewne masz błąd systemu Windows jak wielu i musisz zatrzymać i wystartować usługę z linii komend wpisując
    net stop NkPtpEnumWT3

    i potem
    net start NkPtpEnumWT3

    lub utworzyć sobie w notatniku plik z rozszerzeniem .cmd z zawartością
    net stop NkPtpEnumWT3
    net start NkPtpEnumWT3

    i uruchamiasz go jako administrator..
    Niestety od trzech lat temat poruszany w microsoft i nie naprawili.
    Ostatnio edytowane przez PoPan ; 13-05-2022 o 13:51

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Nie używam snapbridge, napisałem ci jak to zrobić, masz dwie możliwości i obie ustawiasz w aparacie plus oprogramowanie na urządzeniu, które będzie odbierało materiał czyli Nikon WTU.
    1. Tego nie używam - Połączenie bezpośrednie czyli przez stworzone połączenie wifi/bt laptop lub telefon.
    2. Tego używam - Połączenie pośrednie, czyli łączysz każde urządzenie z siecią lokalną i tu masz opcje:
    - router domowy stacjonarny i każde urządzenie połączone kablem lub wifi może odbierać materiał na bieżąco z aparatu
    - router mobilny, czyli osobny router, który masz np w kieszeni, on tworzy sieć lokalną wifi/bt i każe urządzenie z nim połączone może odbierać materiał na bieżąco z aparatu

    Jeśli nie możesz połączyć aparatu z urządzeniem wykorzystując WTU to zapewne masz błąd systemu Windows jak wielu i musisz zatrzymać i wystartować usługę z linii komend wpisując
    net stop NkPtpEnumWT3

    i potem
    net start NkPtpEnumWT3

    lub utworzyć sobie w notatniku plik z rozszerzeniem .cmd z zawartością
    net stop NkPtpEnumWT3
    net start NkPtpEnumWT3

    i uruchamiasz go jako administrator..
    Niestety od trzech lat temat poruszany w microsoft i nie naprawili.
    chyba w końcu zatrybiłem, ale sprawdzić będę mógł dopiero w niedzielę :/
    Póki co dzięki za odpowiedź i cierpliwość

  8. #8

    Domyślnie

    Jak coś pytaj, ja miałem spory problem i nic nie działało bo okazuje się że proces odpowiedzialny za parowanie urządzeń jest blokowany w windows, włączam komputer i jest połączenie, po pięciu minutach już nie mogę połączyć ale szukałem szukałem i znalazłem.
    Nawet chyba zaraz napisze o tym problemie ponownie jako wykryty błąd, może ktoś to ogranie po tylu latach.

  9. #9

    Domyślnie

    A czego używasz jako WTU na telefonie? - Wirless Mobile Utility? Z laptopem połączyłem się bez problemu bo tam mogłem zainstalować WTU, ale próbując analogicznie połączyć telefon utknąłem na tym samym etapie co wcześniej (wstawiałem zdjęcie) - uruchom WTU... :/

Podobne wątki

  1. Wybór aparatu
    By dvd_100 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-06-2018, 16:03
  2. Dobór obiektywu do aparatu i i aparatu do obiektywu
    By emes810 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-02-2018, 21:57
  3. Wybór aparatu
    By henox in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 09:35
  4. ubezpieczenie aparatu
    By martaroo in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 17:37
  5. GPS do kazdego aparatu
    By madburn in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-08-2008, 16:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •