Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Oslo 2022

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    No to jest nas dwóch, super zdjęcie. Swoją drogą patrząc na nie fajnie się ogląda tę architekturę, taką (w większości) dziwnie pasującą i przemyślaną. Tak jakby jednak się dało ogarnąć jakiś sensowny plan zagospodarowania przestrzennego, a nie tylko puścić grunt pod młotek dla patodeveloperów...
    Ciesze się że dostrzegłeś to co i ja
    Pisałem o tym na swoim fanpejdżu, a mianowicie że jestem pod wrażeniem całej tej dzielnicy. Najpierw uchwalono plany Barcode - ogólne założenie, wskazówki, zasady - a potem każdy budynek został zaprojektowany przez inną pracownię. I mimo że są od siebie tak różne, jakoś wręcz perwersyjnie do siebie pasują, przeplatają się i łączą w jedno dzieło architektoniczno-urbanistyczne.
    I nie jest to jedyny taki przypadek, gdyż ten rząd wieżowców jest tylko częścią większej dzielnicy Bjorvika, która powstała praktycznie od zera - najpierw schowano pod fiordem trasę szybkiego ruchu, a potem dodatkowo zasypano część wody i wybudowano kilka kwartałów - biura, muzea, ale też wielka biblioteka, opera, muzeum, i sporo mieszkań. Oczywiście, można sobie powiedzieć "a tam, mają ropę i gaz więc ich na to stać", ale szczerze, czy wyobrażacie sobie żeby u nas ktoś konsekwentnie budował założenie urbanistyczne rozplanowane na ponad 30 lat prac? I tak naprawdę, nie sądzę żeby koszty budowy tych biurowców były znacząco wyższe od tych widywanych np u nas (pomijając fakt że tam wszystko jest droższe, no i koszty zasypania morza) - w środku nie ma jakichś marmurów i innych złotych klamek, to zwykły średni standard biurowy.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Oczywiście, można sobie powiedzieć "a tam, mają ropę i gaz więc ich na to stać", ale szczerze, czy wyobrażacie sobie żeby u nas ktoś konsekwentnie budował założenie urbanistyczne rozplanowane na ponad 30 lat prac? I tak naprawdę, nie sądzę żeby koszty budowy tych biurowców były znacząco wyższe od tych widywanych np u nas (pomijając fakt że tam wszystko jest droższe, no i koszty zasypania morza) - w środku nie ma jakichś marmurów i innych złotych klamek, to zwykły średni standard biurowy.
    no właśnie, dobrze to zauważyłeś, że to nie jest kwestia kasy ale chęci i ściśle określonych reguł, przez lokalnych urzędników. U nas niestety każdy ciągnie w swoją stronę i dostajemy misz-masz, poplątanie wszystkiego, a tam świetnie rozplanowano od strony urbanistycznej całkiem duży obszar.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #13

    Domyślnie

    Wszystkie są dobre, ale 2 i 3 - dla mnie najlepsze.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #14

    Domyślnie

    7 - Opera o zmierzchu. Tak, mam sporo zdjęć Opery

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-05-15-Opera3.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,09 MB
ID:	62817


  5. #15

    Domyślnie

    1 i 3 to moi faworyci Jak zobaczyłem jedynkę, to myślałem, że użyłeś fiszki Ale za chwilę coś zazgrzytało w szarych komórkach, że u Ciebie zawsze jest prosto i poziomo
    7-bardzo ładne rozłożenie ciężaru. Fajny balans
    Fuji

  6. #16

    Domyślnie

    #7 - świetny kadr
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki! Cieszę się że z uznaniem popatrzyliście na 7, bo faktycznie kombinowałem jak tu wprowadzić więcej dynamiki a jednocześnie nie wyprowadzić wzroku widza z kadru.
    @basket, miałem w swoim życiu epizod z pamiętnym Samyangiem 8mm, i do architektury też go używałem, ale zostawmy wspomnienie tego trendu tam gdzie jego miejsce, w dziale efekciarstwa dawno przebrzmiałego

  8. #18

    Domyślnie

    Siódemka ekstra, bardzo zacnie umieściłeś tę drogę (trójkąt) u dołu kadru.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Siódemka ekstra, bardzo zacnie umieściłeś tę drogę (trójkąt) u dołu kadru.
    Dzięki! A ta droga to tak naprawdę murek

    Wracając do rozważań odnośnie jakości urbanistyki... zdjęcie zrobione w środku dnia, ale nie powstrzymałem się przed jego obrobieniem i publikacją, bo - przynajmniej dla mnie - to jest przyjemny widok. A jednocześnie dopiero rzut oka z góry uzmysłowił mi, dlaczego wszystko do siebie pasuje. Są różne formy i kształty, różne funkcje, zbliżone wysokości... i jakże spójna paleta kolorystyczna!

    8

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-05-19-Bjorvika.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	2,08 MB
ID:	62926

  10. #20

    Domyślnie

    Bardzo, bardzo fajne ujęcie dające ogląd na całą dzielnicę, co do układu architektonicznego już to ładnie opisałeś, wszystko jest na miejscu, wszystko jest tak ładnie spasowane, że zdjęcie wygląda jak render z jakiejś gry o tworzeniu miast

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Oslo: Statoil
    By creep in forum Architektura
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 14:39
  2. [ Krajobraz ] Oslo: Pipervika
    By creep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-10-2015, 23:34
  3. [ Glamour/Beauty ] Tym czasem w Oslo :)
    By danielz in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 09:57
  4. Oslo
    By eskimos in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 18:58
  5. [ Krajobraz ] Oslo
    By pak_men in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •