Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Oslo 2022

  1. #21

    Domyślnie

    Dobre zdjęcie.

    Silna ingerencja władz w strukturę zabudowy i jej rodzaj w centrach dużych miast jest normą, u nas jakoś przez długi czas trudno było zapanować nad "kreatywnością" inwestorów. Temat na dłuższą rozprawę W ostatnim czasie - na szczęście - trochę się to zmienia na lepsze.

    Przed II Wojną Światową, jeśli większy teren miał zostać podzielony na działki budowlane, to było to poprzedzone procedurą w trakcie której wymagano, aby część terenu była przeznaczona na tereny służące lokalnej społeczności (szkoły, place zabaw, targowiska, kościoły itd).

    Jeśli się nie mylę, to np. na terenie La Defence zgoda na budowę kolejnego obiektu uzależniona jest od pozytywnej opinii grupy ekspertów, oceniającej walory użytkowe, urbanistyczne i estetyczne.

  2. #22

    Domyślnie

    Tym razem zapraszam Was na odrobinę wnętrz, a nawet detali. Oto wnętrze Opery, a w zasadzie tylko kilka ścian. Miałem to szczęście, że po zaczęciu spektaklu nagle wszyscy zniknęli z lobby, budynek zamknięto, i zostałem w środku sam... tylko ja i ta architektura. Próbowałem to powtórzyć dwa dni później, ale tym razem byli inni ochroniarze i od razu mnie wyproszono. Ale co zrobiłem za pierwszym razem, to moje Ściany nie są proste, nie ma tam kątów prostych, oświetlenie się zmienia, ale próbowałem zrobić spójny i geometrycznie niezbyt zwichrowany zestaw.

    9

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-05-20-Opera4.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	833,6 KB
ID:	63115

    10

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-05-21-Opera5-v2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,47 MB
ID:	63116

    11

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-05-23-Opera6.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1 000,3 KB
ID:	63117



    Ja te zdjęcia lubię, Instagram je przyjął... chłodno

  3. #23

    Domyślnie

    Bardzo fajne, ładne miękkie światło. Dobrze pokazane - jest detal i kontekst. Na facebooku wyświetliła mi się relacja z tymi motywami (zdjęcie nr 10 albo podobne) myślałem, że to jest malarstwo.

  4. #24

    Domyślnie

    super zdjęcia, dyszka ekstra, jedną mam tylko wątpliwość: nie kusiło Cię wystempelkowanie oznaczeń drogi eweakuacyjnej czy toalety dla niepełnosprawnych? Moje oko mocno do nich lgnie

  5. #25

    Domyślnie

    proste a świetne
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #26

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za komentarze
    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    jedną mam tylko wątpliwość: nie kusiło Cię wystempelkowanie oznaczeń drogi eweakuacyjnej czy toalety dla niepełnosprawnych? Moje oko mocno do nich lgnie
    Nawet nie wiesz ile na tych zdjęciach było wystemplowane. Takie rurki-elementy elewacji za tymi wycięciami, wywietrzniki na suficie, kilka obić, itd. Sporo. Te dwa elementy, które zauważyłeś - one są tam właśnie po to, aby COŚ zatrzymywało wzrok widza. Znak na toalecie jest poniekąd "celem", wzrok stamtąd już nie ucieka. A droga ewakuacyjna ma kierować wzrok dalej, jednocześnie "zamyka" ucieczkę wzroku na sufit i poza kadr. To tylko moje zdanie, ale wydaje mi się że bez nich oko "ześlizguje się" z tych zdjęć.
    Ale serio, rozważałem też ich wystemplowanie, jak sugerujesz. Może za jakiś czas uznam, że tak byłoby lepiej. Dzięki za opinię, daje mi do myślenia

  7. #27

    Domyślnie

    12 - Muzeum Astrup Fearnley

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-05-27-Astrup1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,71 MB
ID:	63245

    Tam, gdzie jest ta chmura z prawej strony, powinno znaleźć się wschodzące słońce... no cóż, nie można mieć wszystkiego


  8. #28

    Domyślnie

    Światło, które miałeś chyba dobrze podkreśliło charakter budynku, całość wyszła ascetycznie i lekko szorstko. Kompozycja bardzo dopracowana, ładnie złapane odbicie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    ascetycznie i lekko szorstko
    o właśnie, tego mi brakowało, gdzieś mi siedziała ta stylistyka a nie umiałem jej opisać słowami, natomiast faktycznie niebo zgrywa mi się z elewacją budynków
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #30

    Domyślnie

    Bardzo fajne zdjęcia, dej wincy, hiena głodna Oslo...
    D810 --- N 24/2.8D, S 35/1.4 Art, S 105/2.8 Macro, N 200-500/5.6E
    http://photo.rswiecki.com/

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Oslo: Statoil
    By creep in forum Architektura
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 14:39
  2. [ Krajobraz ] Oslo: Pipervika
    By creep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-10-2015, 23:34
  3. [ Glamour/Beauty ] Tym czasem w Oslo :)
    By danielz in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 09:57
  4. Oslo
    By eskimos in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 18:58
  5. [ Krajobraz ] Oslo
    By pak_men in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •