Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Trzy Szczyty Lavaredo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_IMG5358_RT_v2_GIMP_MR.png
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	3,74 MB
ID:	62542

    Poproszę o konstruktywną ocenę. Tak wiem podpis.

  2. #2

    Domyślnie

    zdjęcie piękne, warunki wspaniałe, ale tak jak bardzo lubię winietę, to tutaj jest już raczej zbyt nienaturalna. Poza tym oczy lizać

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy tylko ja widzę spore halo wokół szczytów? Skutek zbyt agresywnej obróbki?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    zdjęcie piękne, warunki wspaniałe, ale tak jak bardzo lubię winietę, to tutaj jest już raczej zbyt nienaturalna. Poza tym oczy lizać
    Dzięki za opinię. Winiety będę bronił, taką miałem wizję. Oprócz winiety jest też mocny filtr połówkowy w prawym górnym rogu. Takie odczuwałem wrażenia na żywo, że szczyty Lavaredo mocno wyróżniały się na tle innych i chciałem to pokazać w ten sposób.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Keszelski Zobacz posta
    Nie wiem czy tylko ja widzę spore halo wokół szczytów? Skutek zbyt agresywnej obróbki?
    Halo jest tylko nie wiem, o którym mówisz bo są dwa? Pierwsze wynika z winiety i filtru połówkowego w prawym górnym rogu i tak mniej więcej chciałem.
    Drugie halo woków/blisko samych szczytów (górna cześć dwóch licząc od lewej szczytów) wynika z nieumiejętnej obróbki.
    Zazwyczaj wywoływane obrazy dzielę w Gimpie na warstwy o podobnym poziomie jasności. Niechciane części obrazu wygumkowuję miękkim pędzlem tak aby nie było ,,twardego'' przejścia. Następnie łączę poszczególne obrobione już warstwy.
    Chodzi o brak precyzji ruchu myszką woków szczytów, nie wiem czy jest na to lepsza technika?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokarsg-1 Zobacz posta
    Halo jest tylko nie wiem, o którym mówisz bo są dwa?
    Drugie halo woków/blisko samych szczytów (górna cześć dwóch licząc od lewej szczytów) wynika z nieumiejętnej obróbki.
    Zazwyczaj wywoływane obrazy dzielę w Gimpie na warstwy o podobnym poziomie jasności.
    Tak, chodziło mi o to - rozjaśnienia blisko szczytów. Nie jest to jakoś bardzo rażące, ale widać. Gimpa nie używam, nie pomogę.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Forcella Lavaredo
    By krunz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2016, 21:00
  2. co to za szczyty?
    By eagis in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 20:19
  3. [ Krajobraz ] Dwa szczyty
    By fotoMichal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 09:10
  4. [ Krajobraz ] Dwa szczyty
    By Sławomirowski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 21:41
  5. [ Krajobraz ] Białe szczyty
    By Locter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-12-2009, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •