Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Na pierwszym zdjęciu pokazuje odległość ostrzenia 1,88m a na ostatnim 32m. Wygląda więc że enkoder odległości ostrzenia działa poprawnie. Tyle da się zdiagnozować przez internet. Więcej bym mógł powiedzieć gdybym miał go w rękach.

  2. #12

    Domyślnie

    To jest ta sama odległość od celu. Nie wiem czemu tak wskazuje. Inna sprawa, czy powodem tego może być widoczna w wizjerze po podłączeniu właśnie tego obiektywu spora ilość zanieczyszczeń ? Jak kupowałem obiektyw, były może jedna dwie, teraz jest ich więcej i są większe. Nie ukrywam że trochę to przeszkadza.

  3. #13

    Domyślnie

    Podłącz do Sigma Dock zaktualizuj oprogramowanie i skalibruj.
    ...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    Podłącz do Sigma Dock zaktualizuj oprogramowanie i skalibruj.
    A da się go podłączyć do USB-dock? Chyba nie.

    Lista obiektywów obsługiwanych przez USB-dock:
    https://www.sigma-global.com/en/acce...table_id=11854
    Ostatnio edytowane przez andystar ; 14-05-2022 o 22:16
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #15

    Domyślnie

    By Nikon D600 współpracował z innymi obj. musiał zejść o dwie aktualizacje niżej. I wszystko od tamtej pory chodziło aż do 3 tygodni wstecz.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marianov Zobacz posta
    To jest ta sama odległość od celu. Nie wiem czemu tak wskazuje.
    Bo to nie wskazuje jaka jest odległość od celu tylko na jaką odległość jest ustawiona ostrość. Pierwsze zdjęcie jest mocno nieostre ponieważ ostrość jest ustawiona na 1,88m a obiekt jest jakieś 30m dalej. Na ostatnim zdjęciu odległość ustawienia ostrości jest zbliżona do tej jaka dzieli aparat i obiekt - w efekcie obiekt jest ostry na zdjęciu.

  7. #17

    Domyślnie

    IMG_20220515_102149_253.jpg

    Zdjęcie przez wizjer, czy to może powodować problem ze złapaniem ostrości ?

  8. #18

    Domyślnie

    Próbowałem coś zmienić w ostrości na nieskończoność i coś zauważyłem. Złapałem ambonę odległą odemnie na ok 150-200m. Gdy łapałem ostrość, na obiektywie wskaźnik był blisko znaku na nieskończoność. W momencie, gdy celowo celowałem źdźbła trawy na odległość 2-5m, wskaźnik był daleko od znaku na nieskończoność(2-3). Gdy chciałem ponownie złapać ambonę, pojawiał się problem ze złapaniem ostrości i wskaźnik był koło 3. Bywa tak, że czasem przerzucam na ścianę lasu odległą o ok 1,5-2km i złapanie ambony nie jest problemem, lub czasem trzeba odczekać 10-15sek i łapię ostrość na ambonie. Obiektyw mam prawie 3 lata i nigdy nie ustawiałem go i nie miałem takich problemów.

    Dodatkowo gdy mierzę np. po trawie blisko mnie ok 3-5m i przesuwam powoli (niezależnie czy od siebie czy do siebie) obiektyw już tak płynnie nie łapie ostrości tylko nieco przeskakuje ewentualnie gubi się i na szybko próbuje przeskoczyć szukając ostrości.
    _DSC8351.JPG

    IMG_20220515_174723_426.jpg

    IMG_20220515_174817_386.jpg
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Marianov ; 15-05-2022 o 22:53

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marianov Zobacz posta
    Próbowałem coś zmienić w ostrości na nieskończoność i coś zauważyłem. Złapałem ambonę odległą odemnie na ok 150-200m. ....
    Sprawdziłem i focus distance na tym zdjęciu to 112m. Wniosek jest chyba oczywisty że enkoder odległości działa poprawnie.
    Ale teraz wrócę do Twojego wcześniejszego wpisu:
    Cytat Zamieszczone przez Marianov Zobacz posta
    Zdjęcie przez wizjer, czy to może powodować problem ze złapaniem ostrości ?
    Po pewnym zastanowieniu doszedłem do wniosku że to może być przyczyna problemów. Skoro masz tak dużo paprochów na matówce to prawdopodobnie masz ich też dużo w całej komorze lustra. Matówka jest umieszczona na górze komory lustra i nie bierze udziału w ustawianiu ostrości. Czujniki AF-a są na dole komory i też mogą być mocno zabrudzone. Przy jasności rzędu F5 (jaka jest na krótszym końcu) zabrudzenia mogą nie mieć większego wpływu. Natomiast ten obiektyw na długim końcu ma F6.3 i to jest już dla czujników AF-a spore wyzwanie a w przypadku zabrudzenia powodować takie efekty. Myślę że czeka Cię gruntowne czyszczenie komory lustra. Możesz próbować wydmuchać paprochy samodzielnie ale w przypadku czujników może się to nie udać na tyle skutecznie żeby to dało jakiś efekt i pozostanie serwis. Daję 95% szans że to rozwiąże problem. Nawet gdyby docelowo to nic pomogło to przy takim zabrudzeniu czyszczenie jest mocno wskazane.

  10. #20

    Domyślnie

    Ryzykowne to robić samemu, bo można coś popsuć. Orientuje się Pan jakie to były by koszta ?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d700+sigma ART 35mm 1.4 problem a ostrością
    By xx737 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2019, 22:13
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 19:01
  3. obiektyw 50 mm 1;1.8D problem z ostroscia
    By Nelka902 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 10:14
  4. D50 + Sigma 70-300 - problem z ostrością
    By koval21 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 11:00
  5. Problem z ostrością Sigma 18-50 DC
    By Goniu in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2006, 12:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •