Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Co to znaczy przepuszczające tylko UV? Nie przepuszczają widzialnego, czyli są czarne?
    Pierw trzeba spowodować, żeby matryca rejestrowała UV. Czyli demontaż czegoś, tak jak w przypadku chęci rejestrowania fotografii w IR (tylko oczywiscie to z drugiego końca zakresu światła widzialnego).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Używam do kilku lat dwóch paneli po 12LEDów 3W Pasmo 395~400nm które uznaje się za "bezpieczne".
    https://www.ebay.co.uk/itm/255421979...3ABFBMxpLSv5Rg
    Są też specjalne farby i proszki do ciała. Jeśli modelka nie ma alergii to też nie powinno być problemów.
    https://www.google.com/search?q=fluo...h=1297&dpr=1.5

    Sprzęt rejestruje UV w miarę wiarygodnie, chociaż często warto skorygować temperaturę aby uzyskać porządany efekt.
    Napewno warto świecić krawędziami i pilnować aby nie było odbić bezpośrednich które psują efekt. (świecenie się czerni błekitem) co też rozwiąże problem świecenia bezpośrednio w oczy modelce.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    Sprzęt rejestruje UV w miarę wiarygodnie, chociaż często warto skorygować temperaturę aby uzyskać porządany efekt.
    Napewno warto świecić krawędziami i pilnować aby nie było odbić bezpośrednich które psują efekt. (świecenie się czerni błekitem) co też rozwiąże problem świecenia bezpośrednio w oczy modelce.
    Sprzęt nie rejestruje promieni UV tylko światło widzialne, które powstało podczas oświetlania odpowiednich barwników promieniowaniem UV. Absorbuje światło o wyższej energii i emituje o niższej. Podobnie jak na tym obrazku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fluorzcencja.JPG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	62512

    Co można fajnie wykorzystać w fotografii.

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    O tym mówię. Ludzie sądzą, że robią UV, a tak naprawdę rejestrują światło widzialne.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Sprzęt nie rejestruje promieni UV tylko światło widzialne, które powstało podczas oświetlania odpowiednich barwników promieniowaniem UV. Absorbuje światło o wyższej energii i emituje o niższej. Podobnie jak na tym obrazku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fluorzcencja.JPG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	62512

    Co można fajnie wykorzystać w fotografii.
    Masz racje Wiesiu. Chodziło mi tylko o to co widać, co rejestruje aparat i to o co pyta autor.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    O tym mówię. Ludzie sądzą, że robią UV, a tak naprawdę rejestrują światło widzialne.
    Problem w tym że nikt o to nie pyta
    Cały segment lamp, farb itd operuje na tym uproszczeniu. Nikt z tym nie ma problemów, bo chodzi o efet i światło jakie jest potrzebne do jego uzyskania.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 08-05-2022 o 18:56

  6. #16

    Domyślnie

    Stosując filtr jak z linku zamiast "hot mirror" będziemy mieli chyba typową fotografię UV.

    http://www.schott.com/shop/advanced-...ass/c/glass-UV
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Filtr jest czarny, nie przepuszcza widzialnego.
    W sumie należy powiedzieć albo najlepiej pokazać przykładowe zdjęcia o jakie chodzi. Zapewne jednak o takie gdzie mamy osoby pomalowane farbkami itp czyli gdzie padające światło UV ma zamienianą długość fali w kierunku światła widzialnego, które rejestruje nasz aparat.
    Sądzę że filtry Schotta mają zastosowanie w nauce czy przemyśle. Nasze cyfrówki bez modyfikacji nie zarejestrują nic z tego co ten filtr przepuści.
    Robiłem pracę magisterską w której badałem próbki spektrofotometrem. Płyny były w kuwetkach wykonanych ze specjalnego szkła, przepuszczającego UV. Produkcji Schotta właśnie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-05-2022 o 20:41
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    LifePixel przerabia aparaty wstawiając właśnie filtry przepuszczające pasmo UV

    https://www.lifepixel.com/product-ca...era-conversion

    Ja chcę zrobić to samo. Muszę kupić tylko dobre, zgodne wymiarowo z hot mirror filtry.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #19

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. zdjęcia w słabym świetle
    By mocnyvito in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2020, 21:40
  2. Nikon D90 i zdjęcia przy słabym świetle
    By Miko120Rt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 13:41
  3. [ Krajobraz ] O świetle ...
    By ostrytux in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 17:29
  4. [ Grafizacja ] w swietle UV
    By chemik227 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 15:29
  5. Zdjęcia przy świetle księżyca
    By madmips in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-10-2005, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •