Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie M_A_G'a Krajobrazy, pejzaże i widoczki rozmaite

    1. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0643.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	1,29 MB
ID:	62379
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #2

    Domyślnie

    Nachalna winieta i artefakty wokół palm nie robią dobrze tej odsłonie. Kadr też nie powala. Przylegające do krawędzi fragmenty roślinności też nie służą. Jednak zdecydowanie ptaki to twój żywioł.
    Ale się nie poddawaj.

  3. #3

    Domyślnie

    @maniak666, dzięki za szczerą opinię. Nie poddaję się Rozumiem winietę, co do artefaktów - no kurdę ja żadnych nie widzę - wrzucałem zdjęcie przez forum i u mnie wygląda dobrze. Co do roślinności włażącej po bokach w kadr to zgadzam się że nie służy, i myślałem nawet czy nie wystemplować w obróbce, tylko ostatnio zostałem tu na forum zjechany za "fałszowanie rzeczywistości" więc zostawiłem jak było...
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #4

    Domyślnie

    Manipulujesz mocno i popadasz w skrajności w swoich tezach.
    Stemplowanie ma sens jeśli ten kawałek palmy wisi w powietrzu ale przecież można wyciąć inaczej kadr, stracisz drugi statek ale kadr będzie lepszy ale jakbyś przy robieniu zdjęcia zadbał żeby lewa palma była cała to już by było super.

    Zobacz co się dzieje koło pniaków palm na tle wody, katastrofa.

  5. #5

    Domyślnie

    Artefakty, o których wspominam-ciemne obwódki wokół pni, szczególnie widoczne na wodzie. Podobne cuda kiedyś wyłaziły mi jak używałem niezbyt subtelnie w postprocesie SOFT FOCUS-NIK.
    "Fałszowanie rzeczywistości"-widziałem czytałem-temat rzeka...Ja mam tak,że kategorię Landscape traktuję jako tzw. kategorię fabularną, gdzie hulaj dusza (w granicach dobrego smaku rzecz jasna- choć otwartym pozostaje pytanie kto ma decydować cóż to ten dobry smak i gdzie jego granice), aczkolwiek dla mnie nieakceptowalnym i rzeczami są ordynarne manipulacje z podmianami nieba,wyrenderowanymi obrazkami( z całymi chmarami latających ptaków ), dodanym sztucznie światłem jednym słowem całe zło LUMINARA Techniki mające na celu wyeliminować niedoskonałości sprzętu( stackowanie, DR itd- nie przeszkadzają mi kompletnie (aczkolwiek miło jak Autor lojalnie informuje)) Cały postproces opierający się na selektywnej obróbce jak najbardziej akceptuję. Czyszczenie (stempel) ze śmieci, niepożądanych elementów( kable, słupy) podobnie. Ja nie mam zamiaru pokazywać odbiorcom "jak tam było" . Jak ktoś chce musi zobaczyć na własne oczy.
    Jestem uczestnikiem jeszcze jednego forum foto. I tam jest właśnie podział na "Krajobraz-kat. fabularna" gdzie wszystko to o czym powyżej i "Pejzaż-kat. dokumentalna" czyli dla purystów, ortodoksów (żadnej obróbki i RAW do wglądu) Może warto w tym miejscu podumać nad podobnym rozwiązaniem? To już materiał do rozkminy dla 'DEREKCJI"
    Rób po swojemu. Ty w końcu jesteś pierwszym i najważniejszym odbiorcą prac, które nie idą do klienta. Jak się komuś spodobają-miło, jak nie-to nie Twoje zmartwienie...

    Jeszcze jedno. W powyższej pracy problemem nie jest postproces bo to nie jest rzecz nieodwracalna. Największą bolączką jest kadr. A mógł to być całkiem przyjemny obrazek.
    Ostatnio edytowane przez maniak666 ; 05-05-2022 o 20:04

  6. #6

    Domyślnie

    Fajnie się czyta rzeczową krytykę. Nie chcę tu się nijak usprawiedliwiać, zdjęcie ma bronić się samo, kadr jest jaki bo lepiej nie się nie dało, nie dlatego że mi się nie chciało czy że taki mi się najbardziej podobał. Co to to nie.
    Po lewej stronie budka telefoniczna i latarnia, po prawej kosze na śmieci i stoisko z gazetami. Albo odwrotnie, nie pamiętam już. Wchodziłem na stolik w restauracji aby jako tako to wykadrować.
    Jednak dla oglądającego liczy się efekt końcowy a nie trudności fotografa i proza życia (kosze na śmieci), więc nauczka z tego że nie ma co takich zdjęć wstawiać na forum.
    Zgadzam się w całej rozciągłości że widoczek mógłby być lepszy.
    I do takich lepszych widoczków niezbędna jest jednak fotomanipulacja w obróbce i koniec....
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  7. #7

    Domyślnie

    Uparty jesteś z tymi swoimi skrajnymi tezami, a wystarczy posłuchać ludzi co ci piszą że zdjęcie spieprzyłeś obróbką i kadrowaniem.

  8. #8

    Domyślnie

    @m_a_g

    Ten pierwszy pstryk pominę milczeniem. Nie bardzo jest tutaj co komentować.
    Rzekomo masz wiadro sprzętu foto a do tego mieszkasz na wybrzeżu usa... Na pewno możesz pokazać lepsze zdjęcia.

    Wrzuć kilka miniaturek innych kadrów - wybierzemy jeden czy dwa i pokażemy Ci jak dany kadr mógłby wyglądać.

    Na Twoim miejscu zacząłbym od opanowania techniki pracy z cyfrowym obrazem. Bez tego nie pójdziesz dalej a na tym forum nikt nie klepie ludzi po plecach za pstryki w stylu "mam fona z hdr i pokażę światu co ów fon potrafi".

  9. #9

    Domyślnie

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0711.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	2,40 MB
ID:	63322

    Pierwsze zdjęcie robione Nikkorem Z 24-120 F4 S, świetny obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 01-06-2022 o 15:38
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  10. #10

    Domyślnie

    Dlaczego świetny?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przyroda M_A_G'a
    By m_a_g in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 01-11-2023, 21:04
  2. [ Krajobraz ] Nocne pejzaże
    By siutek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 11:31
  3. [ Krajobraz ] Morskie pejzaże
    By mateosite in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 20:56
  4. [ Krajobraz ] Pejzaże z bacówką
    By mskowronski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 10:51
  5. [ Krajobraz ] Pejzaże polskie
    By Sławomirowski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 10:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •