Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Rzymska klasyka

  1. #1

    Domyślnie Rzymska klasyka

    Przedstawiam kilka kadrów ze spacerów po Wiecznym Mieście

    1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,58 MB
ID:	62353

    2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	1,13 MB
ID:	62354

    3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	611,7 KB
ID:	62356

    4
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,46 MB
ID:	62357
    NIKON D7100 + Tamron 150-600 + Nikkor 70-300 + SIGMA 10-20
    SONY A6600 + Sony 18-135

  2. #2

    Domyślnie

    Tak zbieram się, co by tu napisać. Ciekawe niewątpliwie, acz brak mi spójności. 1 - to chyba każdy widział, 2 - intrygujące, 3 - dobre, ale chyba ta dziurka nieco za mała, bo mniej obramowania a więcej treści bym widział, 4 odstaje "kolorem", ale z drugiej strony jakby stworzyć serię Rzymu barwach listopadowych... Ten czerwony kapturek nieco rozprasza.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja z przyjemnością obejrzałem.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Częściowo się zgodzę z pierwszym komentarzem, z tym że:
    1. Pomimo tego, że każdy zna i tak fajnie się ogląda, ładnie, proste ściany, gradient na niebie, zdecydowanie nie jest pospolity wakacyjny pstryk, jakie się zwykle ogląda
    2. bardzo fajne, super pomysł z tym księżycem, choć głowa i siusiak w mocnych punktach bardzo walczą o uwagę widza no ale co miałeś zrobić, typek stoi tak od stuleci i jakoś nie chce się ruszyć
    3. Miałem te same spostrzeżenia, co PM.M
    4. Na pierwszy rzut oka mi nie podeszło, ale zatrzymało na dłużej i nabierało charakteru im dłużej się przyglądałem. Intuicyjnie brakło mi nasycenia kolorami, mózg szukał zieleni na drzewach. Dopiero jak się oswoiłem z gołymi gałęziami to wypłowiałe zdjęcie zaczęło się układać na swoim miejscu.

    Podsumowując, jak dla mnie, bardzo przyjemne wrażenia

  5. #5

    Domyślnie

    Przyjemne zdjęcia.
    Siurakles za dużo polskich filmów się naoglądał i zapragnął ukraść księżyc?
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 04-05-2022 o 15:22
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #6

    Domyślnie

    Żeby nie było wątpliwości, nie napisałem, że się zdjęcia nie podobają, a że stanowią troszkę każde część innej serii. 2 ma coś w sobie z Eliotta Erwitta. 4 widziałbym w większej serii Rzym na szaro (bo zwykle pokazywany jest kontrastowo, jasno i pomarańczowo).

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za przychylne opinie.

    Wyjaśniając zamysły na poszczególne fotografie:

    1. Będąc kilka razy w Rzymie zawsze marzyło mi się takie zdjęcie. Wiem, wygląda trochę jak landszaft, ale co tam...
    2. Zupełny przypadek i chwila. Pan z siusiakiem jest umieszczony na gzymsie dosyć wysoko i Księżyc idealnie "wszedł" tak by pan patrzył na niego. Nie ukrywam, że chciałem wprowadzić tą fotografią trochę kontrowersji.
    3. Tutaj mam ambiwalentne uczucia. Z jednej strony, chciałem pokazać obiekt "przez dziurkę od klucza" ale tak by było to widoczne że to faktycznie jakaś dziurka tam jest. Z drugiej strony widoków na kopułę Bazyliki z Awentynu jest tak wiele, że to wydawało mi się takie inne. oczywiście przeszła mi przez głowę myśl o większym zbliżeniu drugiego planu, ale jednak zostałem przy pierwszym pomyśle. Na moje usprawiedliwienie dodam, że do tej dziurki była ogromna kolejka i miałem dosłownie kilkadziesiąt sekund na zrobienie zdjęcia.
    4. W Rzymie byłem na początku marca tego roku tak więc wiosna dopiero co zaczynała działać. Trafił mi się jeden dzień z nie najlepszą pogodą. Ciężkie ołowiane chmury i brak kolorów skłonił mnie do takiego ujęcia. Jak pisał @PM.M ten czerwony rozprasza i tu pełna zgoda... W komputerze już zmieniłem.

    Raz jeszcze dziękuję za konstruktywna krytykę
    NIKON D7100 + Tamron 150-600 + Nikkor 70-300 + SIGMA 10-20
    SONY A6600 + Sony 18-135

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo przyjemny zestaw zdjęć. Dawno byłem w Rzymie i galeria przypomniała mi, że może warto wybrać się znowu.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Żeby nie było wątpliwości, nie napisałem, że się zdjęcia nie podobają, a że stanowią troszkę każde część innej serii. 2 ma coś w sobie z Eliotta Erwitta. 4 widziałbym w większej serii Rzym na szaro (bo zwykle pokazywany jest kontrastowo, jasno i pomarańczowo).
    Ja też nigdzie nie sugerowałem, że Ci się nie podobają zdjęcia, zgadzam się w większej części z Twoją opinią, bo i mnie się podobają

    A co do czerwonego kapturka: jak dla mnie bardzo fajny element. Jest malutki i traktuję go raczej jako smaczek. Ale to już kwestia gustu

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Najpopularniejsza rzymska skorupa
    By incognitus in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 11:02
  2. [ Krajobraz ] Klasyka :-)
    By ART69 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 11:33
  3. [ Krajobraz ] No a klasyka ?...
    By Sławomirowski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 18:11
  4. [ Architektura ] Rzymska pocztówka
    By rafalg in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 23:27
  5. klasyka co wybrac...
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-03-2005, 06:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •